کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وعده های توخالی؛

یک ماه گذشت و مرز «ملخور» بازگشایی نشد/ انتقاد خانواده «شیخ عثمان» از اظهارات عوام‌فریبانه فرماندار سروآباد!

اظهارات عوام فریبانه، پیکر شیخ عثمان سراج الدینی، نبش قبر، فرماندار سروآباد، کوهسار دادور

بعد از اظهارات فرماندار در خصوص بازگشت پیکر «شیخ عثمان» به ایران، خانواده سراج الدینی نقشبندی به ویژه فرزند ایشان ضمن انتقاد از این رفتار عوام فریبانه و گلایه از وجه المعامله شدن اعتقادات اهل تصوف و استفاده ابزاری از محبویت پدرش برای برتری جویی در بازی سیاسی اعلام کرد که به علت موانع شرعی، نبش قبر ممکن نیست.

به گزارش کُردتودی، کوهسار دادور فرماندار شهرستان سروآباد یکماه پیش در نشستی خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی، اعلام کرد: بازارچه مرزی «ملخور» تا 10 روز دیگر افتتاح خواهد شد و زمینه تجارت چمدانی در مرکز شهرستان انجام خواهد شد.

 


این وعده فرماندار شهرستان سروآباد با گذشت بیش از یکماه تاکنون محقق نشده است و جناب فرماندار در حالی این وعده را داده است که خیلی از مردم مرزی این شهرستان از جابجایی بازارچه مرزی به مرکز شهرستان سروآباد مخالف هستند.از سوی دیگر در ماههای اولیه تصدی پست فرمانداری با نشانه رفتن اعتقادات مردم و در راستای وعده های توخالی دولت تدبیر و امید و اصلاح طلبان با هدف بهره برداری سیاسی، وعده بازگشت و انتقال پیکر مطهر مرحوم شیخ محمدعثمان نقشبندی از ترکیه به زادگاه خویش در شهرستان سروآباد را داد. این موضوع که با واکنش های زیادی از سوی علما و بزرگان منطقه همراه بود موجی از خشنودی را برای مریدان وی در ایران و اقلیم کردستان عراق به همراه داشت.

 

وعده فرماندار برای بازگشت پیکر «شیخ عثمان سراج الدینی» در حالی انجام شده که فرزند بزرگ «شیخ عثمان» بشدت با این موضوع مخالف است و فرماندار سروآباد بدون در نظر گرفتن زوایای مخلف این مسئله از جمله اینکه کشور ترکیه در حوزه گردشگری سالانه درآمد میلیاردی کسب می کند و چگونه به این راحتی این منبع درآمدی خود را در اختیار کشور دیگری می گذارد به موضوع ورود پیدا کرده است.اما بعد از این اظهارات جناب فرماندار، خانواده سراج الدینی نقشبندی به ویژه فرزند ایشان ضمن انتقاد از این رفتار عوام فریبانه و گلایه از وجه المعامله شدن اعتقادات اهل تصوف و استفاده ابزاری از محبویت پدرش برای برتری جویی در بازی سیاسی اعلام کرد که به علت موانع شرعی در نبش قبر ممکن نیست.

 

 

مطمئناً اظهارات نسنجیده فرماندار شهرستان سروآباد در صورت عدم تحقق این وعده در آینده عواقبی بسیار نامبارکی به همراه خواهد داشت. قطعا مردم معتقد شهرستان سروآباد این وعده فرماندار (نماینده دولت در شهرستان) را به این راحتی که ما مذاکره کردیم و آمادگی برگشت پیکر «شیخ عثمان» هستیم  اما طرف مقابل موافقت نکرد، استدلال قانع کننده ای نیست. مردم از مسئولین قبول نمی کنند که اعتقادات دینی آنها براساس بازیهای سیاسی و توهمات عده ای قلیل برمبنای اهداف سیاسی و انتخاباتی به سخره گرفته شود!آنچه مسلم است؛ مسئولین نباید اعتقادات دینی مردم را با وعده های توخالی اقتصادی که همواره با خریدن زمان از مردم آنها را گول می زنند یکی بدانند و لازم است معاونین سیاسی استانداری کردستان و شخص استاندار مدیران تحت امر خود را در این خصوص توجیه نمایند.

 

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 19 آذر 1397 | 07:48

کد خبر : 31637

منتشر کننده : sh.s

خادم قران کریم پاسخ شنبه 24 آذر 1397 | 21:14

0
2

سلام علیکم و عرض ادب
برای توضیح اندک در مورد سخنان اقای فرماندار بهتر است اولین سخن ایشانرا در کنفرانس خبری ماه گذشته مورد نقد قرار دهیم
لینک زیر سخنان اقای فرماندار محترم سرواباد در یک ماه قبل است
http://www.kurdpress.com/details.aspx?id=41055
نوع گفتار یک شخص ان هم در سطح فرماندار باید فاخر باشد و باید سخنی نگوید که اگر کمترین احتمالی نیز برای ان وجود داشته باشد از بین برود ایشان براساس لینک فوق چنین فرموده اند
دادور افزود : شهرستان سروآباد مهد خانقاء و تکیه و حجره بوده و اینجا خاستگاه موسیقی عرفانیست ولی متاسفانه از این پتانسیل تا اکنون برای رونق گردشگری مورد استفاده قرار نگرفته لذا بر این اساس در نظر داریم از این امورات بهره لازم را در راستای توسعه این شهرستان از این پتانسیل موجود داشته باشیم.

وجدان خود را مورد قضاوت قرار دهیم خانواده مرحوم شیخ عثمان هم نباشد هر شخص دیگری بجای خانواده و فرزند ان مرحوم باشد . ایا اگر به فقیرترین و محتاج ترین فرد گفته شود که استخوانهای پدر ترا برای توسعه گردشگری می خواهم ان شخص چه پاسخی خواهد داد؟ مفهوم این سخن اگر چه با احترام یاد کرده است این است که پدر تو برایم مهم نیست من به فکر توسعه گردشگری از طریق پدر درگذشته شما هستم ایا این سخن برای کسی می تواند قابل قبول باشد؟
-------------------------------------------
از مرحوم شیخ عثمان بزرگتر در استان کردستان وجود دارد . قران نگل که کلام خداست و هیچ انسانی همردیف قران کریم نیست چرا با قران نگل نمی توانید جذب گردشگر نمایید؟ چرا به اباءاجداد خود مرحوم شیخ عثمان که قطعا از خودشان بالاتر بوده اند نمی توانید حال به پیکر شیخ عثمان مرحوم می خواهید جذب گردشگر نمایید؟ و صدها سوال از این قبیل وجود دارد
در عین حال یک شخص مسئول کاری را که انجام نشده است و احتمال لغو ان با اظهارات نسنجیده اقای فرماندار وجود دارد که ایشان نتوانست نباید قبل از هیچ اقدامی رسانه ای کند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید