کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان در گفت‌و‌گو با کُردتودی عنوان کرد؛

عدم پرداخت حقوق اساتید دانشگاه علمی کاربردی به دلیل مشکلات قضایی است

دانشگاه علمی کاربردی کردستان، صنعت و معدن، دانشگاه، اساتید

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان در واکنش به انتشار نامه ای از سوی اساتید دانشگاه علمی کاربردی بازرگانی کردستان مبنی بر عدم پرداخت حقوق معوقه آنها، عنوان کرد: این عدم پرداخت به دلیل مشکلات قضایی است و در صدد رفع آن هستیم.

به گزارش کُردتودی، اخیراً اساتید دانشگاه علمی کاربدری بازرگانی کردستان با انتشار نامه ای از پرداخت حقوق معوقه خود اظهار نگرانی کرده اند.

 

در نامه اساتید دانشگاه علمی کاربردی بازرگانی کردستان به معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان آمده است:

 

جناب آقای خوش اقبال

 

معاونت محترم سیاسی و امنیتی استانداری کردستان

 

با سلام و احترام

 

همانگونه که مستحضر هستید ما جمعی از مدرسین علمی کاربردی بازرگانی کردستان مدت 5 ترم است که حق الزحمه خود را دریافت نداشته ایم، با وجود پیگیری های بعمل آمده و صحبت با افراد گوناگونی که امید می رفت شاید در پرداخت حق الزحمه ما اثرگذار باشند متأسفانه و شوربختانه تأثیر مثبتی در روال کار ایجاد نشد. از دوران ابتدایی حدیثی از رسول اکرم (ص) برایمان نقل می شد که معلمین شغل انبیاء است طنز تلخ روزگار آنجا است که ما مدرسین این مرکز نه تنها جایگاه اجتماعی شایسته معلمی را کسب نکرده ایم که با بدقولی های مکرر رخ داده بدل به مالباختگانی شده ایم که باید در پی حق الزحمه پایین مدرسین علمی کاربردی این درو آن در بزنیم.

 

با عنایت به این امر که خواسته ما کاملاً قانونی و مشروع بوده و مطلقاً غرضی غیر از آن مطرح نیست از این رو آقای دکتر احمدی زاد را به نمایندگی از خود به عنوان نماینده انتخاب نموده ایم که برای پیگیری مطالباتمان به حضور خواهند رسید امیدواریم که این بار در بر پاشنه دیگری بچرد.

 

پیشاپیش از نظر مساعد جنابعالی کمال تشکر را داریم.

 

در همین رابطه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کردستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: عدم پرداخت حقوق اساتید دانشگاه علمی کاربردی بازرگانی کردستان به دلیل مشکلات قضایی بوده و سعی می کنیم هر چه زودتر آن را حل کنیم.

 

وی افزود: بر اساس حکم قضایی این دانشگاه از تملک سازمان صنعت و معدن استان کردستان خارج شده و به بخش خصوصی واگذار گردیده و اکنون نیز حساب های بانکی آن در اختیار بخش مربوطه است و به همین سبب امکان پرداخت حقوق معوقه اساتید امکان پذیر نیست.

 

جوادی گفت: رایزنی هایی انجام شده و به زودی این مشکل رفع می شود.

 

وی افزود: البته مورد قضایی پیش آمده هیچ مشکلی در روند تحصیل دانشجویان این مرکز ایجاد نمی کند و دانشجویان نگران این موضوع نباشند.

 

در همین رابطه یکی از اساتید دانشگاه علمی کاربردی بازرگانی کردستان با ارسالی به کانال تلگرامی کُردتودی، نوشته است: بسیار سپاسگزاریم از اینکه بعد از سه سال پیگیری حداقل همشهریانمان درد ما را درک کرده و به حمایت از این معضل عدم پاسخگویی و بیخیالی مسئولین اقدامی مثبت انجام داده اید. پیگیری شما قابل تقدیر است و مطمئنا خالی از اجر الهی نیست.طی اخرین جلسه با جناب زرنشان مشاور حقوقی سازمان صنعت و معدن حکم تجدید نظر دادگستری به نفع سازمان تحت عنوان اداره کننده مرکز بازرگانی تجدید نظر و قطعی شده است. این پاسخ که مشکل قضایی است فقط در جهت رفع تکلیف گفته شده است جناب آقای جوادی ریس محترم واحد استان حضرتعالی از سال گذشته به کرات در جلسات متعدد شفاهی و کتبی در جریان بوده اید اما نمیدانم نقش شما و واحد نظارتتان به عنوان متولی چه بوده است؟؟؟

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 13 آذر 1397 | 12:21

کد خبر : 31583

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید