کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

برگزاری جشن نهال مهربانی بمناسبت ماه مولود در سرای سالمندان سنندج

نهال مهربانی، کردستان، سرای سالمندان

کمیته نهال مهربانی برای از بین بردن فاصل بین نسلی مراسم مولودی خوانی را با حضور سالمندان و دیگر اعضای موسسه نهال در سرای سالمندان سنندج برگزار کرد.

به گزارش کُردتودی، کمیته نهال مهربانی برای از بین بردن فاصل بین نسلی مراسم مولودی خوانی را با حضور سالمندان و دیگر اعضای موسسه نهال در سرای سالمندان سنندج برگزار کرد.

 


در حاشیه ی این مراسم ملکه یزدانی مدیر کمیته نهال مهربانی اظهار داشت :  یکی از دغدغه های من از گذشته تا به امروز  کمک کردن به دیگران و بی بضاعتان بوده است. انگیزه تشکیل گروه نهال در زندگی من از روزی که خواهرم معاون یکی از مدارس حاشیه نشین سنندج بود، شروع گردید.

 


وی گفت: خواهرم هر روز وضعیت نامناسب دانش آموزان و اتفاقات عجیبی که در آنجا رخ می داد را بازگو می کرد و این اتفاقات آنچنان من را تحت تاثیر قرار داد که هرگز به اینکه به این دانش آموزان کمک کنم یا نه فکر نکردم. اوایل به کمک دیگر اعضای خانواده تصمیم گرفتیم برای حمایت از این دانش آموزان دست به دست هم دهیم و قدمی برداریم، اما با توجه به زیاد بودن تعداد بچه های نیازمند بر این شدیم که از نزدیکان و دوستان هم کمک بگیریم.

 


یزدانی مدیر کمیته نهال افزود: در هفتم آذر ماه سال ۱۳۹۵ گروهی ۱۱ نفره تشکیل دادیم و با خرید برخی از کالا های مورد نیاز و ضروری روزمره ی خانواده های این دانش آموزان بی بضاعت، بسته هایی را بین نیازمندان پخش نمودیم.

 


وی خاطر نشان کرد: به یاد دارم ماه اول فقط مبلغ ۶۰۰/۰۰۰ تومان جمع آوری شد و توانستیم تنها ۵ بسته غذایی تهیه نماییم. با گذشت زمان اعضای بیشتری به گروه اضافه شد و اکنون توانسته ایم بسته های کمکی را به ۵۰ بسته در ماه و با محتوای بیشتری عرضه نماییم.

 


وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه همه ما در جامعه شاهد افراد نیازمند در پیرامون خود  هستیم، چه خوب است که گاهی با به هم پیوستن قدمی برداریم برای رفع بخشی از نیاز های افراد بی بضاعت،و به امید روزی که شاهد جهانی شدن نهال باشیم.

 


یزدانی افزود: نهال مهربانی در واقع کمیته کمک به دانش اموزان بی بضاعت با حمایت موسسه بهبان سنندج میباشد که نهم اذر ماه دومین سالگرد تشکیل این گروه را به منظور از بین بردن فاصله بین نسل جوانان و سالمندان و به منظور ایجاد صله رحم در بین خانواده ها و جوانان در سرای سالمندان  سنندج مراسم مولودی خوانی را برگزار کرد.


 یزدانی در پایان خاطر نشان کرد: دستانی که یاری رسان هم نوع خویش هستند، مقدس تر  از دستانی هستند که برای دعا بالا برده می شوند.

 


انتهای پیام/m.r

 

دوشنبه 12 آذر 1397 | 08:45

کد خبر : 31563

منتشر کننده : م ر/a

نگین از مالزی پاسخ دوشنبه 12 آذر 1397 | 14:04

0
0

نهالتان پر بار و جاویدان. بسیار زیبا و تامل برانگیز

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید