کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در هشت ماهه نخست امسال؛

کردستانی ها ۱۷.۵ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

کمیته امداد کردستان, رسول شیخی زاده, زکات, کردستان

مردم نیکوکار استان کردستان در هشت ماهه نخست امسال ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش کُردتودی،  محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه مردم نیکوکار این استان ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات در هشت ماهه نخست امسال پرداخت کردند، گفت: با جمع آوری این میزان،  شاهد تحقق ۹۷ درصدی برنامه زکات امسال بوده ایم.

 
وی ضمن بیان اینکه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این مبلغ، زکات غلات و هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات فطریه بوده است، افزود: پنج میلیارد تومان نیز زکات مال التجاره و ۵۰۰ میلیون تومان نیز سایر اموال زکوی بوده است.
 
 
شیخی زاده با بیان اینکه تعهد زکات امسال جمع آوری ۱۸ میلیارد تومان است، گفت: سال گذشته ۱۷ میلیارد  تومان زکات جمع آوری شد.
 
 
وی با بیان اینکه  ۱۰۰ درصد زکات جمع آوری شده در این استان هزینه شده است، ادامه داد: کمیته امداد ۷۰ درصد از این زکات را برای امور فقرا و نیازمندان همچون پرداخت کمک هزینه تحصیلی، درمانی، معیشت، مسکن و ازدواج هزینه کرده است و ۳۰ درصد نیز برای ساخت پروژه های عام المنفعه صرف شده است.
 
 
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان افزود: تمامی هزینه کرد زکات با همراهی و همکاری معتمدین محل، امامان جماعت و نیکوکاران و مردم همان محل جمع آوری شده هزینه و صرف شده است.
 
 
انتهای پیام/h.e

جمعه 9 آذر 1397 | 21:59

کد خبر : 31550

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید