کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

بله آقای مدیر کل، «رسانه‌ها نباید تحت تاثیر اهداف شخصی قرار بگیرند»

صدا و سیمای کردستان, امان الهی,, نشست خبری, اهداف انتخاباتی

یکشنبه 27 آبان ماه مدیر کل صدا و سیمای کردستان در جمع برخی از اصحاب رسانه استان کردستان با هدف تشریح برنامه های این سازمان به مناسبت چهل سالگی انقلاب نقبی هم به موضوع رسانه های استان زد که نکاتی جالب توجه خود ایشان هم در صحبت هایشان وجود دارد.

به گزارش کُردتودی، این مدیر رسانه ملی در بخشی از صحبت هایش در این جمع گفته است: «در استان کردستان رسانه‌ها تحت تاثیر اهداف شخصی قرار گرفته‌ و در برخی فضاهای رسانه‌ای چهارچوب‌ها نادیده گرفته می‌شود. (فارس) » رسانه های منطقه ای  تا به حال چندین بار همین مشکل را خطاب به خود مدیر کل صدا و سیمای کردستان متذکر شده اند. نقد آقای مدیر کل در مورد برخی رسانه های استان درست است اما در صدر این انتقاد سازمان متبوع خود ایشان قرار دارد. تحت تاثیر اهداف شخصی قرار گرفتن هر رسانه ای مذموم و قطعا به ضرر جریان اطلاع رسانی است. در این میان مبرا ترین رسانه از این مشکل باید صدا و سیما به عنوان یک رسانه ملی باشد – که نیست- . متاسفانه بر اساس اذعان عموم کارشناسان حوزه رسانه استان در سال های اخیر رسانه ملی بیش از هر رسانه دیگری در استان در مظان این اتهام قرار دارد. موارد متنوع مصداقی هم می توان برای آن ذکر کرد که یکی از جدیدترین و بارزترین آنها، نحوه پوشش خبر تصادف یک اتوبوس مسافربری با یک دستگاه تانکر در سنندج  و نحوه حضور مدیر کل صدا و سیما در آن معرکه است. بماند که محتوای این رسانه ملی هم در این مدت بیشتر در خدمت یک هدف خاص انتخاباتی آن هم بسیار زود هنگام تر از رسیدن موعد انتخابات قرار گرفته است. بله آقای مدیر کل رسانه ها نباید تحت تاثر اهداف شخصی قرار بگیرند و بسیاری از رسانه های استان هم که بی مزد و منت در حال انجام وظیفه ذاتی خود هستند  این را به خوبی رعایت کرده اند. اگر بر فرض رسانه ای هم با بودجه بخش خصوصی  اداره می شود، گاهی چنین لغزشی انجام دهد می شود با تذکری از کنار آن گذشت اما وقتی رسانه ای «ملی» دچار چنین آسیبی شد چه باید کرد؟ آیا مصداق این ضرب المثل نیست که «هر چه بگندد نمک اش زنند وای به روزی که بگندد نمک» آیا تحت تاثیر اهداف شخصی قرار گرفتن صدا و سیمای مرکز استان کردستان مصداق مهم حرف های شما و این ضرب المثل نیست؟

 

ایشان گفته اند: «معتقدم اگر رسانه، رسانه‌ای نباشد که بتواند مطالبات مردم را بیان کند و به عنوان دیده‌بان جامعه به حقیقت برسد، فرآیند توسعه اتفاق نمی‌افتد.(فارس)» این دقیقا درد دل اهالی رسانه و آگاهان به این مسئله است که مدت هاست نسبت به صدا و سیمای مرکز استان بیان می شود و گوش شنوایی برای آن وجود ندارد. کاش آقای مدیر کل می گفت رسانه مرجعی مانند صدا و سیمای مرکز استان کردستان چقدر دغدغه توسعه استان داشته است؟ البته اگر دغدغه حضور در صندلی های سبز بهارستان را به مثابه دغدغه برای توسعه استان کردستان تعبیر نکنند. صدا و سیمای مرکز استان کردستان می توانست و باید به عنوان یک رسانه مرجع ملی در مسیر توسعه استان کردستان نقشی بی بدیل بازی می کرد اما هر منتقد منصف و آگاه به مسائل حوزه رسانه می تواند شهادت دهد در بهترین حالت اگر حتی خلاف توسعه حرکت نکرده باشد در مسیر توسعه استان گامی برنداشته است. وقت آن رسیده است که پس ازجوالدوزی که به دیگران زدید سوزنی هم به خود بزنید آقای مدیر کل؟

 

منبع: کردپرس

 

انتهای پیام/h.e

یکشنبه 27 آبان 1397 | 17:22

کد خبر : 31456

منتشر کننده : sh.s

امان الهی نازنینه پاسخ دوشنبه 28 آبان 1397 | 14:24

2
0

امان الهی نازنینه اگه کاندیذد بشه به ایشان رای می دهم . از اینکه ماموستاها از سیما حرف می زنند خبرهایی هست که احتمالا ماموستاها هم از ایشان حمایت کنند رای یوسف اسدی هم روی بقیه رایها انتخاب میشه

شهروند پاسخ سه شنبه 29 آبان 1397 | 15:38

0
1

به نظر من صدا و سیما واقعا جای انتقاد داره تلویزیون شده رقص و پایکوبی یعنی برنامه ی دیگه ای نیست مردم نگاه کنن فرهنگ کردی فقط رقص نیست کردها مردمان اصیل و بافرهنگی هستن صدا و سیما انتخاباتی شده میخوان اینجوری سر مردم شیره بمالن به مجلس ورود کنن بعد به مردم بخندن

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید