کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی :

دولت حق ندارد متن غلط به مجلس ارسال کند/ مجلس پیگیر سخنان ظریف خواهد بود/ CFT باید بر اساس متن جدید در مجلس رای گیری شود

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، کریمی، سی اف تی

عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید دولت و وزیر امور خارجه پاسخگو باشند و دولت حق ندارد متن غلط به مجلس ارسال کند .

به گزارش کُردتودی، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به بررسی قرار داد سی اف تی اظهار داشت: سی اف تی در مجلس رای آورده و برای بررسی نهایی به شورای نگهبان ارجاع داده شد و شورای نگهبان هم در موعد قانونی خود نظرش را اعلام کرده است.

 

وی با بیان اینکه این قرار داد در مجلس مجددا رای گیری نشده است، افزود: رای گیری مجدد مشخص می کند که این قرارداد تائید شده یا رد می شود یا به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع داده شود.

 

کریمی با اشاره به نظر شورای نگهبان در خصوص ترجمه غلط این قرارداد ، گفت: صحت و سقم این قضیه باید بررسی شود و ملاک بنده برای رد یا تائید این مشکل جلسه ای علنی با حضور هیئت رئیسه مجلس است که چون شورای نگهبان مطالب خودش را ارائه داده و مجلس هم در جلسه ای باید مطالب خود را عنوان کند.

 

عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر مطالب بیان شده توسط شورای نگهبان صحت داشت سی اف تی باید بر اساس متن جدید در مجلس رای گیری شود.

 

وی تاکید کرد: اگر از طریق ریاست مجلس پس از اخذ نظرات شورای نگهبان هیئت رئیسه مجلس نظر داد که ترجمه متن غلط است باید دولت و وزیر امور خارجه پاسخگو باشند و دولت حق ندارد متن غلط به مجلس ارسال کند .

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیئت رئیسه مجلس با ریاست رئیس قوه مقننه کانال اصلی پاسخگویی به این قضیه است.

 

انتهای پیام/m.r

شنبه 26 آبان 1397 | 13:15

کد خبر : 31444

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید