کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند؛

دستگاه قضا باید قاطعانه با مفسدین در هر لباس و جایگاهی برخورد کند/ همگی باید متحد و یکدل در برابر فشارهای اقتصادی دشمن بایستیم

امام جمعه, نماز جمعه, نماز جمعه کردستان, خطبه جمعه

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: دستگاه قضا باید بدون تعارف، ترس، واهمه و بدون توجه به ملاحضات و نفوذ قدرت افراد قاطعانه با مفسدین در هر لباس و جایگاهی شدیدا برخورد نماید.

به گزارش کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: دشمنی صهیونیست و یهود با مسلمانان تازگی ندارد و آنان در طول تاریخ به دنبال ضربه زدن به اسلام و ایجاد تفرقه در جوامع اسلامی بوده اند.


وی به اعمال تحریم های آمریکا علیه کشورمان اشاره کرد و افزود: همگی باید متحد و یکدل در برابر فشارهای اقتصادی دشمن بایستیم و مراقب باشیم فریب دسیسه ها و جنگ روانی آمریکا و اسراییل را نخوریم.


امام جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه ها ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) به مسلمانان یادآور شد: باید از این فرصت استفاده کرده و با برگزاری مراسم مولودی خوانی و شرکت در آیین های دینی، این ایام خجسته و مبارک را گرامی بداریم.


وی خواستار پیروی از اخلاق و رفتار پیامبر نور و رحمت شد و تاکید کرد: والدین، فرزندان خود را به سمت مسجد و نماز هدایت کرده و مانع از کشیده شدن آنان به سمت انحراف و آسیب های اجتماعی شوند.


ماموستا خدایی فقر را موجب بروز آسیب های اجتماعی و فساد در جامعه دانست و خواستار کمک اغنیا و توانمندان به فقرا و نیازمندان با همکاری کمیته امداد امام (ره) و نهادهای حمایتی شد.

 

ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض عبادی سیاسی بیجار به موضوع شخصیت پیامبر اکرم اسلام(ص) از جنبه‌های اسوه‌ای و توصیفی اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم شخصیت پیامبر را بعنوان اسوه و الگوی برتر در تمام ابعاد مادی و معنوی برای مسلمانان و مومنین معرفی می‌نمایند.

 

وی افزود: با مطالعه سیره و زندگی بابرکت پیامبر و کیفیت تعامل با اطرافیان، در وقت سختی و دشواری و در حساسیت‌ها و ابعاد مختلف زندگی مادی و معنوی به این حقیقت والا می‌رسیم که تاسی به شخصیت و راه و روش ایشان تنها راه نجات وعزت مسلمان و شخصیت ایشان بعنوان اسوه و الگوی برتر برای تمامی مومنان است.

 

ماموستا محمدی تصریح کرد: همچنین در قرآن آمده است؛ پیامبر اکرم(ص) بعنوان دلسوز امت که در طول حیات بابرکتش در راه هدایت مردم و دعوت به اسلام و شریعت رهایی‌بخش تلاش و جدیت تمام داشته‌اند قطعا برای شما پیامبری از خودتان آمد که بر او دشوار است که شما در رنج و سختی بیفتید به هدایت شما حریص و نسبت به مومنان دلسوز و مهربان است.

 

ماموستا محمدی در بخش دیگر از خطبه‌ها به جنبه توصیفی شخصیت بزرگوار پیامبر اکرم اشاره داشت و گفت: خداوند متعال مومنین را به شکرگذاری و تاسی و تحدث به نعمت دعوت می‌فرماید و براستی بزرگترین نعمت‌ها وجود بابرکت شخصیت پیامبر اکرم است که خداوند متعال بر مومنان منت قرار داده است.

 

وی ضمن تبریک ماه ربیع و آغاز هفته وحدت، عنوان کرد: شرکت کردن در مراسم مولودی‌خوانی و اقامه مجالس مولودی بسیار ضروری است.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: تعریف و تمجید با شعر و نثر توسط مداحان زیبا و دلنشین است اما جنبه اسوه‌ای شخصیت پیامبر(ص) نیز فراموش نشود واین وظیفه علماء و بزرگان است که در مورد سیره و زندگی و کیفیت تعامل پیامبر و شیوه‌های تبلیغی و تربیتی پیامبر را بیان کنند.

 

وی افزود: متاسفانه مجالس مولودی ما اکثرا جنبه توصیفی دارد و کمتر به جنبه اسوه‌ای پرداخته می‌شود. در جامعه ما متاسفانه جایگاه مداحان که فقط صوت و صدا دارند از عالمان و اندیشمندان در بین عموم مردم بالاتر رفته و این یکی از معظلات جامعه است که نیاز به اصلاح دارد.

 

به گفته ماموستا محمدی، هر نوع مداحی و تعریف و تمجید و بیان وقایع تاریخی و سیره‌ای بدون حضور و نظر علماء بزرگان دینی و شوراندن احساسات و عواطف بدون مستندات دینی سبب ضعف در امور تبلیغی است.

 

وی در قسمت دیگری از خطبه‌ها به موضوع اجرای حکم اعدام توسط قوه قضایه برای دو نفر از دلالان بازار سکه وارز اشاره کرد و گفت: اجرای حکم و حدود توسط دستگاه قضایی علیه مفسدان اقتصادی ممدوح و مقبول است اما رسانه‌ای کردن و کفایت کردن به این تعداد افراد قلیل ضعف است.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار در پایان گفت: دستگاه قضا باید بدون تعارف، ترس، واهمه و بدون توجه به ملاحضات و نفوذ قدرت افراد قاطعانه با مفسدین در هر لباس و جایگاهی شدیدانه برخورد نماید.

 

ماموستا سید عبدالقادر حسینی امام جمعه موقت سروآباد, در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا «ترامپ» فردی دروغگو با حافظه ای ضعیف است و حرف هایی که زده را خیلی زود فراموش و همه آنها را نفی می کند بنابراین مردم و مسئولان ما نباید بیشتر از این از این فرد کذاب انتظار داشته باشند.


وی افزود: ترامپ نباید فراموش کند که هرگز نمی تواند یک ایرانی را تهدید کند، چه برسد به اینکه بخواهد ملت و دولت ما را تهدید کند چون ما ملتی مقاوم هستیم که هرگز و در هیچ شرایطی دست از آرمان های نظام اسلامی بر نمی داریم.


امام جمعه موقت سروآباد تاکید کرد: تحریم های ناجوانمردانه و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران است و با ادعای دولتمردان این کشور که تحریم ها را علیه ملت نمی دانند کاملا در تضاد است.


وی بر ضرورت مدیریت هوشمندانه بر واردات کالاها و اجناس تاکید کرد و گفت: دولت باید نسبت به واردات کالاهایی که مشابه آنها در داخل تولید می شود سختگیری های بیشتری اعمال کند.


ماموستا حسینی بر ضرورت حمایت از تولید داخل تاکید کرد و یادآور شد: اگر از تولید داخلی حمایت شود باعث رونق اقتصاد داخلی، ایجاد اشتغال و فعال شدن کارخانجات و در نهایت استقلال ملی خواهد شد.


وی بر ترویج توقع عمومی مبنی بر ضرورت شفاف سازی عملیات ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه تجارت رسمی کشور نیز تاکید کرد.


ماموستا حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت نماز اشاره کرد و اظهار داشت: نماز باعث تمرکز فکر، حواس و تقویت ذهن می شود و رفتارهای ناپسند و غیراخلاقی را در فرد نمازگذار کاهش می دهد.


وی با اشاره به آیه قرآن کریم در خصوص اهمیت فریضه نماز گفت: خداوند متعال خطاب به مسلمانان می فرماید پناه ببرید به نماز و بی گمان برپایی نماز برای کسانی که از دستورات الهی کج فرمانی می کنند، سخت و دشوار است.

 
 ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان, با اشاره به هفته کتاب افزود: دین مبین اسلام و کلام‌‌الله مجید برای مطالعه و کتابخوانی و کسب علم ارزش و اعتبار خاصی قائل شده است. اهمیت کتابخوانی در اسلام به‌قدری است که معجزة پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم، و علم توأم شده است. اهمیت کتاب و کتابخوانی و عظمت و شرافت کتاب در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند.
 
ماموستا حیدری همچنین به بحث در مورد فرا رسیدم ماه پر خیروبرکت ربیع الاول پرداخت و تصریح کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) توانست در عصر جاهلیت، جامعه ای آرمانی، مبتنی بر توحید تشکیل داده و درهای رحمت، رستگاری و آزادی و آزادگی را به روی مومنان بگشاید.  
 
امام جمعه بانه افزود: بهار ماه‏‌ها، ربیع الاول است، چرا که آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی در این ماه پدیدار می‏‌شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می‌تابد و در این ماه مسلمانان موظفند وحدتی را که پیامبر بر مسلمانان هدیه کرده حفظ کنند تا بتوانند عزت خود را بدست بیاورند. 
 
 ماموستا حیدری بر اهمیت اجرای مراسم مولودی خوانی در این ماه  پرداخت و افزود: متاسفانه هستند کسانی که مولودی خوانی را امری اشتباه و بدعت می دانند و لازم است در اینجا باید بگوییم که اینها خودشان بدعت هستند و باعث اختلاف در بین مسلمانان خواهند بود باید در این ایام  و با اجرای مراسم مولودی خوانی به نحو احسن عظمت و شان این پیامبر بزرگ اسلام به مردم نشان داد شود .
 

حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه شهرستان قروه با تسلیت فرارسیدن شهادت امام حسن عسگری (ع) اظهار داشت: با شهادت امام حسن عسگری (ع) امامت حضرت ولی عصر (عج) آغاز می شود و ما این روز را به محضر مقام معظم رهبری تبریک و تسلیت عرض می کنیم.

 

وی با اشاره به مناسبت های ماه ربیع الاول افزود: ماه ربیع الاول ماه ولادت پیامبر اعظم (ص) است و به همین دلیل این ماه به نام ماه مولود نیز خوانده می شود و هفته وحدت یکی از مناسبت های مهم این ماه است.

 

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: دشمن با اسلامی که بر پایه اتحاد بین شیعه و سنی به وجود بیاید مخالف است.

 

باباییان بیان داشت: دشمنان قسم خورده ایران و اسلام بدون وقفه در تلاش هستند تا مسلمانان را نسبت به یکدیگر بدبین سازند و وحدت و یکپارچگی انان را از بین ببرند.

 

وی ادامه داد: امروز دشمن می خواهد مسلمانان را به جان هم بیاندازد و مبنای دشمن همین است که اسلام را به دست مسلمانان از بین ببرد.

 

خطیب نماز جمعه قروه با تاکید بر لزوم حفظ وحدت افزود: این وظیفه ما است که به عنوان یک فرد مسلمان و یک امت اسلامی نسبت به اقدامات دشمنان حساس باشیم و نسبت به یکپارچگی خود احساس مسئولیت نماییم.
 
 
حجت الاسلام باباییان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اصرار وزیر امور خارجه به تصویب  FATF گفت: وزیر امور خارجه در حالی برای تصویب  FATF اصرار دارد که در جلسه دفاع از این سند اعلام کرد که قول نمی دهیم با تصویب  FATF مشکلات برطرف شود.
 
 
وی ادامه داد: اگر قول نمی دهید که با تصویب  FATF مشکلات برطرف شود پس چپرا بر اجرای ان اصرار دارید؟ 
 
 
باباییان افزود: دستگاه دیپلماسی در اجرای برجام نیز اصرار زیادی داشت و با دادن وعده های بسیار به مردم اعلام کرد که پس از تصویب برجام همه مشکلات برطرف می شود در حالی که هیچ یک از مشکلات مردم از بین نرفت.
 
 
امام جمعه قروه افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ یک از کشورهای اروپایی قابل اعتماد نیستند و نمی شود به وعده های انان خوشبین بود.
 
 
وی با انتقاد از عملکرد دستگاه های نظارتی بیان داشت: دستگاه های نظارتی باید نظارتی قوی داشته باشند اما متاسفانه چون این دستگاه ها نظارت قوی ندارند عده ای سواستفاده می کنند و با پولشویی و قاچاق کالا به مردم آسیب می زنند.
 
 
امام جمعه قروه در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد دستگاه قضا در مجازات مفسدین اقتصادی اشاره نمود و افزود: دستگاه قضا در مجارات مفسدین اقتصادی بسیار خوب عمل کرد طوری که این مفسدین خودشان هم باور نمیکردند که مجازات خواهند شد.
 
 
وی ادامه داد: افرادی که خون مردم را میمکند حیوان صفت هستند و با این اعمال همچون احتکار اجناس، مردم را زیر فشار قرار می دهند و خوی حیوانی خود را نشان می دهند.
 
 
باباییان همچنین در بخش پایانی سخنان خود به مقاومت و صبر مردم مظلوم فلسطین اشاره نمود و بیان داشت: صبر و مقاومت و ایستادگی مردم مظلوم فلسطین را می بینیم که به دلیل راهپیمایی بازگشت جمع زیادی از این مردم توسط رژیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده شدند.
 
 
وی افزود: اقدام به موقع و شجاعانه حماس در پاسخی کوبنده به رژیم اشغالگر قدس لرزه بر پیکر دشمنان اسلام وارد آورد و کابینه نتانیاهو را در هم شکست.
 
 
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی اسراییل 25 سال آینده را به چشم نخواهد دید.
 
 
باباییان گفت: صدای درهم شکسته شدن قدرت پوشالی غرب به گوش می رسد و دوران افول برای رژیم های مستبد انان فرارسیده است.
 

ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر ضمن تبریک ماه ربیع الاول، هفته وحدت را زمینه هوشیاری بیشتر مسلمانان در برابر تفرقه افکنانه دشمنان عنوان کرد.

 

ماموستا محمدی افزود: پیامبر اسلام همیشه بر وحدت مسلمانان تاکید داشتند زیرا در پرتو وحدت است که برکات بر مسلمانانارزانی می شود.

 

امام جمعه دهگلان گفت: خداوند در قرآن همه مسلمانان را به حبل المتین دعوت کرده و تاکید نموده که مردم برای رسیدن به موفقیت باید اتحاد داشته باشند.

 

ماموستا محمدی وحدت را بهترین مناسبت برای اجتماع مسلمانان توصیف کرد و آنرا نماد اتحاد وانسجام مسلمانان دنیا دانست.

 

امام جمعه دهگلان در بخش دوم خطبه نماز جمعه دهگلان با اشاره به آزمایش انسان توسط خداوند گفت: خدواند از راههای مختلف و به انداز ه توان و ظرفیت انسان را در معرض ابتلا و آزمایش قرار میدهد تا ایمان بندگانش را در شرایط سخت بسنجد.

 

ماموستا محمدی گفت: آزمایش الهی همیشه با حوادث و سختیهای ناگوار نیست بلکه خداوند متعال در هنگام وفور نعمت و شادی نیز انسان را مورد آزمایش قرار می دهد.

 

انتهای پیام/h.e

جمعه 25 آبان 1397 | 14:39

کد خبر : 31437

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید