کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش/

دیگر نگران ریزش سقف خانه ام نیستم!/ همت سپاه و کمیته امداد برای ساخت 50 واحد مسکونی محرومین در بیجار

جهادگران بسیجی ، ساخت خانه محرومین، مشارکت کمیته امداد و سپاه، بیجار، بارقه امید محرومین

پیرمرد 75 ساله ساکن روستای قبا سرخ بیجار که به همت سپاه و کمیته امداد صاحب خانه می شود، گفت: خدا به نیروهای جهادی عمر با عزت عنایت کند، خانه‌ من در حال تخریب بود و توانی برای بازسازی آن نداشتم، خدا را شکر که با حضور این نیروها دیگر نگران ریزش سقف خانه‌ام نیستم.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، از بیجار، اینجا رنج و تلاش جهادگران تسکین دهنده قلب محرومین است ، محرومینی که از داشتن یک سرپناه محروم هستند.

 

خدمت بی منت به مردم و زدودن غبار غم و غصه از دل و جان مردم محروم منطقه شعار اصلی جهادگران بسیجی و واحد بسیج سازندگی سپاه بیجار است.

 

در این روزگار وانفسا که هر کسی به فکر انجام کار روزمره خودش است، هستند افرادی که هنوز در راه خدا عاشق خدمت به مردم محروم هستند و در راه خدا بی منت عاشقی می کنند.

 

 

استان کردستان که از محرومترین استان های کشور است ، بدون شک دارای روستاهای فاقد امکانات اولیه زندگی است که شهرستان بیجار از این امر مسثنی نیست.

 

اما بسیج سازندگی شهرستان بیجار با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) مانند سال های گذشته، امسال نیز مسیر خدمت به محرومین را با ساخت سرپناه را در مناطق روستایی این شهرستان ادامه داده است.

 

فعالیت های دانشجویان بسیجی با شروع کلاس دانشگاه در روستاها به اتمام رسید ، اما به همت بسیج سازندگی شهرستان بیجار تعدادی از جهادگران بسیجی در 4 نقطه از این شهرستان مشغول ساخت خانه برای محرومین و افراد بی بضاعت و تحت پوشش کمیته امداد هستند.

 

ساخت 50 واحد مسکونی برای محرومین در نقاط روستایی از سندهای افتخار بسیج سازندگی سپاه بیجار است که موجب بارقه شادی در دل محرومین این منطقه شده است.

 

 

با حضور در روستای قبا سرخ بارقه امید را در دل پیرمردی که امیدوار است زمستان امسال را در سرپناهی امن زندگی کند می توان به خوبی حس کرد.

 

پیرمرد 75 ساله روستایی اهل قبا سرخ که به همت سپاه و کمیته امداد صاحب خانه می شود در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: خدا به نیروهای جهادی عمر با عزت عنایت کند، خانه‌ من در حال تخریب بود و توانی برای بازسازی آن نداشتم، خدا را شکر که با حضور این نیروها دیگر نگران ریزش سقف خانه‌ام نیستم.

 

وی بیان داشت: دعای خیر مردم روستا بدرقه راه عزیزانی باشد که فی‌سبیل‌الله به مردم محروم خدمت می‌کنند.

 

 

عملیات اجرایی ساخت منازل مسکونی محرومین 50 درصد پیشرفت داشته است

 

روز گذشته مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان همراه فرمانده سپاه بیجار از مراحل ساخت خانه محرومین بازدید کردند.

 

فرمانده سپاه بیجار در این دیدار بیان داشت: با تفاهم نامه ای که در سطح سپاه بیت المقدس با کمیته امداد امام خمینی (ره) امضاء شده است ، مقرر شد 50 واحد مسکونی با مشارکت کمیته امداد در مناطق روستایی بیجار برای محرومین ساخته شود.

 

وی با اشاره به کمک دانشجویان بسیجی در ساخت این خانه ها، افزود: در شهریور ماه به همت دانشجویان جهادگر پی کنی ساختمان ها در دهستان نجف آباد، پیرتاج، خورخوره و بخش کرانی آغاز شد.

 

 

شعبانی گفت: با آغاز فعالیت  دانشگاه ها برای تسریع در کار، جهادگرانی از بسیج سازندگی عملیات ساختمانی در روستاهای هدف را ادامه دادند و تا کنون 50 درصد پیشرفت داشته است.

 

وی از ساخت 9 واحد مسکونی در دهستان نجف آباد ، 2 واحد در روستای خورخوره ، 5 واحد در منطقه کرانی و 14 واحد در منطقه پیرتاج با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد.

 

به گفته فرمانده سپاه؛ برای ساخت هر واحد مسکونی 35 میلیون تومان با مشارکت کمیته امداد (ره) هزینه می شود.

 

شعبانی ادامه داد: در حال حاضر ساخت 30 واحد از این منازل آغاز شده و با توجه به پیشرفت 50 درصدی بعلت شروع فصل سرما و شرایط جوی ادامه ساخت به فصل بهار موکول می شود.

 

وظیفه کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمت بی منت به محرومین است

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات بسیج سازندگی، اظهار داشت: خدمت به مردم محروم را افتخاری برای خود می دانم و امیدواریم بتوانیم خدمتگزار خوبی برای این قشر باشیم.

 

وی گفت: همت دانشجویان بسیجی در ساخت منازل محرومین ستودنی است و باید این دانشجویان تفکر بسیجی را در دانشگاه ها ترویج دهند.
شیخی تصریح کرد: برای تکمیل منازل محرومین در شهرستان بیجار از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

 

 

انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 23 آبان 1397 | 09:11

کد خبر : 31426

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید