کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

مراجعه های بی مورد باعث پایین آمدن کیفیت خدمات درمانی در دهگلان شده است

تکریم ,معرافه,شبکه بهداشت ودرمان دهگلان,شاخص سلامت,معاون داشنگاه علوم پزشکی کردستان,فرماندار دهگلان,

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مراجعه بی مورد به خدمات در مانی در دهگلان باعث پایین آمدن خدمات در این مرکز درمانی شده است.


به گزارش کُردتودی، با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فرماندار و مسئولان شهرستان مراسم تکریم و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان  شهرستان دهگلان در سالن اجتماعات اداره  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.


 در این مراسم فرزام بیدار پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان دهگلان از نظر ارائه خدمات از 67 هزار نفر مردم تاکنون توانسته حداقل یکبار به 47 هزار نفر شهرستان خدمات ارائه دهد که این عدد از نظر ارائه خدمات مناسب است منتهی این عدد نسبت به میانگین استانی مقداری کمتر است که باید برای حل این مشکل با کمک هم عوامل موثر در آن را پیگیری و حل نماییم.


 وی افزود: بیمارستان و مراکز بهداشتی و شبکه بهداشت درمان متعلق به مردم شهرستان است و این می طلبد که با کمک هم موارد و مشکلات را برطرف نماییم و به جای اینکه در مقابل هم قرار بگیریم باید در کنار هم باشیم.


 بیدار پور گفت: طبق بررسی، میانگین بار مراجعه ما از استاندارد کشوری بالاتر است در استاندارد کشوری بین 1/8 الی 2 بار در سال مراجعه می شود اما در شهرستان دهگلان در بعضی ماهها سه الی چهار بار مراجعه می شود که این تعداد مراجعات باعث خواهد شد که کیفیت خدمات پایین بیاید  و هم باعث برخوردهای نامناسب شود.


 معاون بهداشتی علوم پزشکی کردستان بیان کرد: با توجه به اینکه یک سری ایرادات در شهرستان وجود دارد که به استان  و کشور برمی گردد که این یکی از نیازهای شهرستان است که در شهرستان جوابگو نبوده و باید در سطح استان و کشور این نیازها بر آورده شود.


 وی افزود: متاسفانه ما الان در شرایط توسعه ای نیستیم  و اولویت ما حفظ شرایط موجود است که بتوانیم نیروها را حفظ کنیم و نیروها باید سعی کنند خدمات را با کیفیت بالا تر و تخصصی تر انجام دهند تا بار مراجعه مردم کم شود.


  جمال ارشدی فرماندار دهگلان در ادامه این مراسم با بیان اینکه در بحث توسعه یکی از شاخصها، شاخص سلامت است، اظهار داشت: از نظر شاخص سلامت وضعیت شهرستان اگر مقایسه شود در کل وضعیت مناسبی ندارد هر چند که توسط مدیران شیکه بهداشت در سنوات گذشته و حال تلاش شده  اما نیاز است که شاخص سلامت شهرستان ارتقاء یابد.


 ارشدی گفت: تغییر مدیر در شهرستان نشانه ضعف مدیر نیست بلکه این تغییرات خواسته و مطالبات مردم شهرستان است که در روند دموکراسی این روند طبیعی است  ما از مدیر جدید انتظار داریم در راستای ارتقاء سلامت  شهرستان تلاش کند.


 فرماندار دهگلان گفت: از مدیران شهرستان انتظار می رود در زمان جابجایی کارنامه عملکرد خود را برای مردم به صورت واقعی و عینی ارائه دهند که در مدت خدمت چه کارهای برای مردم انجام داده اند.


در پایان مراسم از زحمات دکتر اسماعیلی تقدیر و دکتر جمال مدرس گرجی به عنوان مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان دهگلان معرفی شد.
 

انتهای پیام/a.s

دوشنبه 21 آبان 1397 | 13:22

کد خبر : 31409

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید