کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شکست تحریم های آمریکا در ابتدای راه/ چین به کمک فرانسه و اروپا آمد

تحریم های آمریکا، روابط اقتصادی چین، وزارت خارجه چین

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشستی خبری در واکنش به آغاز تحریم های یک جانبه علیه ایران گفت: پکن بدون توجه به تحریم های ناعادلانه آمریکا روابط اقتصادی وتجاری خود را با ایران ادامه می دهد.

به گزارش کُردتودی، خانم هواچون اینگ با اشاره به اینکه همکاری های اقتصادی وتجاری بین دو کشور ادامه خواهد داشت گفت: نشست وزرای خارجه دو کشور و همچنین اظهارات مشترک آنها بیانگر این واقعیت است.

 

وی با اشاره به دستاوردهای توافق جامع هسته ای ایران موسوم به برجام تاکید کرد، توافق هسته ای ایران منجر به صلح وثبات در خاورمیانه و همچنین منع گسترش سلاح های هسته ای می شود.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: سازمان بین المللی انرژی اتمی تاکنون 12بار پایبندی ایران به توافق هسته ای رامورد تایید قرارداده است واین نشان می دهد که ایران به این موارد پایبند است.

 

مقام بلندپایه فرانسوی در گفت و گو با خبرگزاری رویترز اطمینان داد که سازوکار مالی ویژه اتحادیه اروپا برای ایران به زودی آماده می شود.

 

خبرگزاری رویترز در گزارشی با اشاره به مخالفت اتحادیه اروپا با اعمال دور دوم تحریم های آمریکا علیه ملت ایران نوشت: این اتحادیه ابراز امیدواری کرده است که سازوکار مالی ویژه موسوم به (SPV) را آماده کند.


اتحادیه اروپا روز جمعه همزمان با اعلام این تحریم ها از سوی واشنگتن در بیانیه مشترکی با آلمان، انگلیس و فرانسه ضمن ابراز تاسف از این اقدام دولت آمریکا تاکید کرد که برای تکمیل سازوکار مالی ویژه اراده مشترک وجود دارد.

 

براساس گزارش رویترز، چند دیپلمات اروپایی گفتند که فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از چند کشور برای میزبانی این سازوکار مالی درخواست کرده اما هنوز کشوری برای این منظور اعلام آمادگی نکرده است.

 

«پیر موسکوویچی» کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران را تایید نمی کند.

 

سازوکار مالی ویژه اتحادیه اروپا به عنوان واسطه ای اروپایی به منظور کنار زدن نظام مالی آمریکا برای تسهیل تعاملات مالی شرکت ها و کشورهای اروپایی با ایران طراحی شده است.

 

مقام بلندپایه فرانسوی با ابراز اطمینان از اجرایی شدن این سازوکار به رویترز گفت: امیدواریم ابزار قانونی در چند روز آینده آماده شود. سپس ظرف چند هفته یا چند ماه کیفیت انجام آن نهایی شده و در سال 2019 اجرایی شود.

 

سازوکار مالی ویژه اتحادیه اروپا در کنار دیگر ابتکارهای این اتحادیه از شرکت های اروپایی که با ایران تعامل مالی دارند در مقابل تحریم های آمریکا حفاظت می کند.

 

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با اشاره به مخالفت کشورها با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران نوشت: بسیاری از کشورهای خریدار نفت ایران آشکارا تحریم های آمریکایی را نقض می کنند یا خواستار معافیت از تحریم های ضدایرانی آمریکا هستند.

 

آخرین خبرها حاکی هستند که آمریکا تاکنون مجبور شده است دست کم هشت کشور را از تحریم نفتی علیه ایران معاف کند.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 15 آبان 1397 | 08:35

کد خبر : 31366

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید