کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فریاد استکبار ستیزی کردستانی ها لرزه ای به اندام آمریکا / حماسه ای که روز به روز رنگ می گیرد

13 آبان، سخنرانی، مراسم راهپیمایی، استکبارستیزی

روز 13 آبان، روز شگفتی است، روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت ‌ساز ملت ایران را در پیشانی خود حک کرده و چه عجیب که ردپایی استکبار جهانی در تمام آنها نقش بسته...

به گزارش کُردتودی، روز 13 آبان، روز شگفتی است، روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت ‌ساز ملت ایران را در پیشانی خود حک کرده و چه عجیب که ردپایی استکبار جهانی در تمام آنها نقش بسته، تبعید امام در سال 42، کشتار دانش‌آموزان و دانشجویان در سال 57 و در نهایت مهر بطلانی که دانشجویان خط امام با تسخیر سفارت آمریکا بر دخالت و دست‌ اندازی‌ های استکبار جهانی در میهن اسلامی زدند.

 


دانش‌آموزانی که هنگام تبعید امام در سال 42 خردسالانی بیش نبودند 15 سال بعد غیورمردانی در این خاک شدند که بر ظلم و بیداد شوریدند، آنان درس را نه در پشت نیمکت‌های چوبی کلاس و بر تخته سیاه آن که بر صفحه سپید پیشانی مردمان زجرکشیده در کوچه و بازار آموختند.

 

 امروز در 13 آبان سال 97 بار دیگر پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ، آمده اند برای خلق حماسه ای عظیم تا جلوه ای از اتحاد و همدلی را رقم بزنند و علیرغم سوز سرمای هوا در کردستان، راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان ماه با شکوه هر چه تمامتر برگزار شد و مرزداران غیور کردستانی بار دیگر به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران لبیک گفتند.

 

 

همچنین، زنگ ملی "مبارزه با استکبار جهانی" امروز هم‌زمان با سراسر کشور در مدارس استان کردستان نواخته شد و دانش‌آموزان کردستانی فریاد "مرگ بر آمریکا" خویش را به گوش جهانیان رساندند تا به دشمنان قسم‌خورده نظام و مستکبرین عالم بفهمانند همواره پشتیبان انقلاب اسلامی و یاور و یاریگر مظلومان جهان خواهند بود.


حضور گسترده مردم، عقب نشینی دشمن و پیشرفت کشور را به همراه خواهد داشت


امام جمعه قروه در حاشیه ی راهپیمایی 13 آبان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: حضور امروز مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان آمریکا و استکبار را خوار و خفیف نمود و آنان را ذلیل تر از قبل کرد.

 


حجت الاسلام باباییان افزود: امروز در تاریخ انقلاب اسلامی برگ زرینی دیگر است که افتخار ملت ایران محسوب می شود.

 


وی ادامه داد: دشمن امروز از همیشه ضعیف تر است و انقلاب اسلامی با اقتدار در برابر آن ایستاده است.

 


باباییان با اشاره به اثر حضور مردم در راهپیمایی امروز گفت: این حضور گسترده عقب نشینی دشمن و به لطف خدا رشد و پیشرفت کشور را به همراه خواهد داشت.

 

حضور پر شور همه اقشار مختلف مردم پاسخ دندان‌شکنی به رئیس‌جمهور خائن و احمق آمریکا است

 

ماموستا سیداحسن حسینی امام جمعه موقت سنندج گفت: روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و یادآورد سه واقعه مهم «دستگیری امام(ره) در 13 آبان 43 و تبعید ایشان به ترکیه»، «قیام دانش‌آموزان تهرانی در 13 آبان 57 بر علیه آمریکای خیانتکار و به شهادت‌رسیدن جمعی از آنان» و «تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در تهران» است.

 

 

امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: شرارت آمریکا از گذشته تاکنون نسبت به ملت ایران وجود داشته و روز به روز دشمنی و شیطنت آنان بیشتر می‌شود و یقیناً انزجار و تنفر ملت شرافتمند ایران هم از این جنایتکاران بیشتر خواهد شد.

 

 

وی حضور پر شور همه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان را پاسخ دندان‌شکنی به رئیس‌جمهور خائن و احمق آمریکا که ایران را به تحریم‌های جدید تهدید می‌کند دانست.

 

استقلال و آزادی مهمترین پیام 13 آبان است

 

رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: 13 آبان دارای سه رویداد مهم و تاریخی است که تبعید امام راحل به ترکیه، به شهادت رسیدن تعداد زیادی از دانش‌آموزان و تسخیر لانه جاسوسی وقایع این روز را تشکل می‌دهند.

 

 

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان نقش ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایفا کردند، افزود: باید برای حفظ و ماندگاری این انقلاب تلاش و دست به دست آنرا به نسل‌های بعد منتقل کرد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان امروزی باید قدر امنیت و آرامش امروز را بدانند چرا که در فضایی امن و به دور از جنگ در حال تحصیلند اما باید همواره هوشیار باشند تا در دام توطئه‌های دشمن گرفتار نشوند و با درک و بصیرت بالا برای پایداری ایران اسلامی گام بردارند.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه 13 آبان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ وقایع این روز را دارای پیام و اهدافی دانست و گفت: هرکدام از این حوادث واقعه‌ای بزرگ است که تاثیرات زیادی در سرنوشت 40 ساله انقلاب داشته است.

 

قربانی با توصیه به دانش‌آموزان به مطالعه ابعاد تاریخی این روز مهم، نحوه شکل‌گیری و تاثیرات آن؛ بیان کرد: حوادث این روز درس و پیام‌های بسیاری برای حال و آینده ما دارد که مهم‌ترین این پیام‌ها حفظ استقلال، آزادی، توسعه و تعمیق روحیه استکبار ستیزی و نفی هرگونه سلطه‌پذیری است.

 

استکبار ستیزی شاخصه اصلی انقلاب اسلامی ایران است

 

علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار صبح امروز در جمع راهپیمایی کنندگان شهر بیجار با گرامیداشت یوم الله 13 آبان اظهار داشت: حضور پر شور مردم در راهپیمایی امروز به آمریکا ویاوه گویان ثابت کرد مردم ما پای نظام و آرمان های آن ایستاده اند.

 

وی با بیان اینکه 13 آبان یادآور سه رخداد مهم در طول انقلاب اسلامی ایران است، افزود: رژیم منحوس پهلوی حضرت امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی را در تاریخ 13 آبان به دلیل اعتراض به کاپیتولاسیون به ترکیه تبعید کردند.

 

وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) در اعتراض به کاپیتولاسیون که ملت ایران را از سگ های آمریکایی پست کرده بودند تحمل نکرد و در سخنرانی افشاگرانه خود در 4 آبان سال 42 این معاهده را رد و رژیم منحوس پهلوی که دیگر تاب تحمل سخنان ایشان را نداشتند وی را به ترکیه تبعید کردند.

 

فرماندار بیجار در ادامه گفت: کشتار دانش آموزان و دانشجوایان در 13 آبان سال 57 از دیگر وقایع مهم انقلابی است که باید به آن پرداخته شود.

 

ورمقانی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب که تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم ایران اسلامی است، اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی یکی از بزرگ‌ترین عواملی است که می‌توانست ایران اسلامی را در مقابل آمریکای جهان‌خوار مقاوم و مستحکم نگه دارد و رهبرمعظم انقلاب در بعضی از سخنرانی‌های خود حقایق این موضوع را گفتند و این دلیل بر عظمت و اهمیت این روز بزرگ دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه وحدت کلمه یکی از رموز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، اعلام کرد: امروز زنان و مردان ایران اسلامی در سایه وحدت با حضور پر شور خود در راهپیمایی 13 آبان به دشمنان ثابت کردند پای نظام و آرمان های آن همچنان ایستاده اند.

 

به گفته ورمقانی امروز انقلاب اسلامی ایران بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز دارد و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب از ضروریات جامعه است.

 

فرماندار بیجار اذغان کرد: عده ای بر خلاف وحدت جامعه در حال حرکت هستند و اینها بدانند در هر مقام و هر جریانی باشند اگر بخواهند به رویه خودشان ادامه دهند با آنها برخورد خواهد شد.

 

وی با تاکید بر راینکه حرکت در خط رهبری خط قرمز ما است ، گفت: امروز رهبر معظم انقلاب برر وحدت کلمه تاکید دارند و انحراف از آن یعنی ضایع شدن خط رهبری است.

 

 

 

انتهای پیام/M.R

یکشنبه 13 آبان 1397 | 10:19

کد خبر : 31352

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید