کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عدم صداقت، عنصر اصلی فریب افکار عمومی/

فرماندار سروآباد همچنان مُصر بر کتمان حقیقت و اهانت به رسانه‎های مردمی است!

کوهسار دادور، فرماندار سروآباد، دروغ، کتمان، اهانت

فرماندار سروآباد در یک نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی مورد حمایت خود که روز شنبه در سروآباد برگزار کرده بود، بار دیگر حقایقی همچون منکرات جشنواره انار و ضرر 55 میلیون تومانی به بیت المال را انکار کرده و با انکار این واقعیت ها که اکثر مردم کردستان از آن باخبر شدند، دوباره به شعور این مردم توهین کرد!

به گزارش خبرنگار کُردتودی، کوهسار دادور روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مورد حمایت خود در منطقه مریوان و سروآباد به خراب شدن خودروی فرمانداری سروآباد در یک سفر نامعلوم و افشای ضرر 55 میلیون تومانی او به بیت المال در رسانه های مردمی اشاره کرده و گفته: ماشین به تعمیرگاه طرف قرار داد با استانداری برده شد که تعمیرکار مورد نظر گفته بود با توجه به عدم تخصص کافی بهتر است موتور ماشین تعویض گردد که هزینه آن 55 میلیون است که با توجه به این رقم با نمایندگی ماشین در همدان تماس حاصل شد و مشکلات ماشین برایشان ارسال گردید که نمایندگی تصریح کرده بود که با خرید چند قطعه جزئی قابل تعمیر است و نیازی به تعمیر موتور ماشین نیست!

 

بسیار جای تعجب است ماشینی که موتورش قفل کرده و از بین تعمیرگاه مورد اعتماد استانداری کردستان که وضعیت خودرو و میزان خرابی آن را از نزدیک مشاهده کرده و عنوان کرده که تعمیر ماشین 55 میلیون تومان هزینه دارد و یک تعمیرگاه در همدان که ماشین را ندیده و از طریق ارتباط تلفنی میزان خرابی خودرو برای او شرح داده شده، حق با تعمیرکار همدانی است که همینطوری و بر اساس فرضیات گفته که ماشین با تعویض چند قطعه ناچیز دوباره سرپا می افتد و نظر تعمیرگاه مورد اعتماد استانداری اشتباه است!!

 

دادور در خصوص همین خبر، گفته: «به افرادی که به دنبال تسویه حساب شخصی و آبروریزی افراد هستند پیشنهاد می کنم با انصاف تر قضاوت کنیم چرا که دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی عملکرد مدیران را تماماً کنترل می کنند و بدون مدارک قابل قبول هرگز از مدیری اینگونه مسائل را قبول نمی کنند».

 

اما آقای فرماندار مردم معتقدند اگر دیوان محاسبات عملکرد مدیران را کنترل می کرد اکنون شما در کمال بیخیالی ضرر 55 میلیونی به بیت المال را منکر نمی شدید و باید بابت این خسارت پاسخگو می بودید و مطمئن باشید که مردم عملکرد شما را به درستی قضاوت خواهند کرد.

 

وی در بخش دیگری عنوان کرده: «آنچه ما را نگران می کند تقابل رقبای سیاسی دولت با دولت است که متاسفانه به استانها نیز سرایت کرده و در استان کردستان نیز چند سایت مردمی، استاندار عملگرای سالم که در مسائل اقتصادی و جذب سرمایه گذار توانمندی دارد مزاحم کار وی می شوند و به استان ما آسیب می رسانند». جناب فرماندار؛ حال که شما اقدامات استاندار عملگرای کردستان را تأیید می کنید برای افکار عمومی و مردم کردستان توضیح دهید که آقای استاندار در مدت یک سال و چند ماهی که از حضورش در این استان می گذرد چه اقدام قابل توجه و یا غیرقابل توجهی برای مردم انجام داده است؟ اگر زحمتتان نیست چند نمونه از آن را برای مردم تشریح کنید. هرچند فعالان سیاسی و دلسوزان کردستان معتقدند که آقای استاندار قابلیت و توانمندی های زیادی دارد اما عده ای مدیر کارنابلد در قالب معاون و فرماندار و مدیرکل او را احاطه کرده  و او نیز مات و مبهوت فقط نظاره گر اوضاع است. چون وقتی استاندار برای خود یک فعال اقتصادی قدرتمند و صاحب نام است چگونه نمی تواند گوشه ای از نبوغ های اقتصادی خود را در استان کردستان هم پیاده کند!!؟؟

 

و اما فرماندار سروآباد بار دیگر با انکار منکرات جشنواره انار اورامان که همه مردم فیلم رقص های انجام شده از جمله رقص زنان را در آن دیدند، در کمال تعجب و انگار که مردم هیچ چیز را متوجه نیستند، ابراز داشته: «هیچ مورد خلاف شرعی در این مراسم دیده نشد. عده ای معدود در یکی از سایت ها به دنبال تسویه حساب شخصی فیلم مونتاژ شده ای از رقص خانماهای بد حجاب منتشر کردند در حالیکه این تصاویر در هیچ یک از سایت های دیگر اصحاب رسانه منتشر نشده بود چرا که با توجه به بازبینی صورت گرفته از فیلم منتشر شده، معلوم گردید این فیلم مونتاژ شده است». ما به عنوان نمایندگان مردم، از فرماندار سروآباد سوال می کنیم که اگر این فیلم واقعیت ندارد، چرا پس از انتشار فیلم مربوطه و رسانه ای شدن آن، مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان را برکنار کردند؟ البته مردم معتقدند که این اقدام سرپوش گذاشتن بر اصل ماجرا بود و باید با بانیان برپایی این رقص همچون شما و دیگر مدیران استان برخورد می شد. و سوال دیگر اینکه اگر منکرات جشنواره انار اورامان حقیقت ندارد چرا بخشدار اورامان از مجریان این جشنواره را برکنار کردند؟ هرچند خود شما در این نشست خبری عنوان کرده اید؛ او به دلیل مشکلات مالی و چک های برگشتی به زندان افتاده است!

 

فرماندار سروآباد همچنین گفته: «در خصوص اظهار نظر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خواستار عذرخواهی یا استعفای مسئولان برگزاری جشنواره انار اورامان شده بود؛ ضمن احترام به آقای الله مرادی که وی را فردی دلسوز می دانم اما ایشان شتاب زده اظهار نظر کردند. اگر مسئله مطرح شده در حین اجرای جشنواره اتفاق افتاده بود جوابگو بودم اما به افکار عمومی اطمینان می دهم در برگزاری جشنواره انار اورامان شئونات اسلامی تماماً رعایت شده است». جناب دادور؛ آیا بهتر نیست به جای کتمان حقیقت برای یکبار هم شده شهامت به خرج دهید و  به خاطر فضاسازی و جوسازیهایی که ایجاد کردید تا به سبب آن به ماموستاهای آئینی و بزرگان دینی کردستان توهین شود، از مردم عذرخواهی کنید؟.

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 14 آبان 1397 | 10:06

کد خبر : 31349

منتشر کننده : sh.s

ناشاس پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 08:38

1
8

درود بر سایت وزین کورد تودی
استاندار اصلا عمل گرا نیست و کاملا به به باند دفن (دره وزمی - فیروزی و نصرالهی زاده )و چند نفر دیگر میدان داده و کلا به آنها چسیبده و واقعا در طول یک سال هیچ اقدام قابل توجه ای از ایشان دیده نشده است
جناب دادور هم باید تمجید کندو گرنه...

مدیریت محترم سایت کوردتودی سه شنبه 15 آبان 1397 | 13:48

مدیریت محترم سایت کوردتودی لطف به حذف خبر فرماندار سروآباد در سایت زریبار خبر بپردازید . از آقای .... و سایت زرببارخبر همچین کارهایی بعیده

آبیدر پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 09:05

0
4

البته حرف آقای دادور درخصوص مشکل مالی وبرگشت چک آقای محمدی بخشدار اورامان کاملا درست است. .ایشان چند روزی بازداشت بودندبه همین دلیل

حرف راست پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 10:03

0
2

مسئولان خبری کورد تودی بدانید. بنده من خودم اون روز تو سلین بودم.به خداوندی خدا قسم مسئولان استانداری و فرمانداری و جهاددانشگاهی و اداره کار و..... همگی نماز جمعه رو تو روستای بلبر به جماعت خواندند.برای اطمینان از امام جمعه اونجا بپرسید.ایشون که دیگه دروغ نمیگویند.این مسئولان هیچ یک مشاهده کننده رقص کوردی شرکت کننده گان نبودند.چون تا نماز جمعه را خواندند و در منزل امام جمعه نهار را خوردند ساعت دو ظهر شد و وقتی خواستند برگردند سلین ترافیک به حدی بود که ماشین ها به سختی حرکت میکردند.وقتی به سلین رسیدند ساعت سه ظهر شده بود و رقص مردم تمام شده بود و باران شروع به باریدن کرد.دوبار باران شدید تمام مسئولان را خیس کرد.و بعد از باران بسته های انار بین مردم و مسئولان پخش شد و خوردند.

حرف راست پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 10:08

0
2

اون فیلم هم که مونتاژ شده حقیقت نداره.
درسته رقص و هلپرکی کوردی مردم بوده اما نه همزمان با انار خوردن مسئولان.
دیگه قضاوت با خداست

شهروند پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 10:34

0
3

وقتی یک برستادی رو مستقیم میبرن فرمانداری و هیچی از مدیریت حالی ش نیست از این بهتر نمیشه اونایی که میگن رقص نداشته چرا داشته چند آشنای ما اونجا بودن میگفتن خیلی بهمون خوش گذشته کلی رقص کردی کردیم عکس رو سایت هم مشخصه که داشته در ضمن ماموستایان اهل سنت اگه سیاست داشتن و متعصب برای ماه صفر بودن نمیزاشتن در ماه صفر مراسم بزرگداشت بشه اونا اول باید مجازات بشن حیف اعتماد مردم به ماموستا فایق عقل خودش رو داده دست دادور استاندار ادم بدی نیستن این هایی که بهش خط و مشی میدن افکارشان گنده مثلث دفن استان رو به گند کشوندن با این بخشدار و فرماندارهای بازداشتی آقای استاندار خواهش حرف این جماعت رو قبول نکن آقای دادور در حد یک خدمه هم‌نیست کسی که سیاسی کار باشه مستقیم نمیگه با نماینده اختلاف دارم جناب دادور با رای منصور اومدی مدت زیاد خودت رو بهش چسپوندی تا رضایت بده بیای سروآباد ولی شما مثل عدس هستی و رویی نداری چون برای کریمیان هم این کار رو کردی

در جواب شهروند دوشنبه 14 آبان 1397 | 14:44

استاندار اگر آدم عمل گرا و خوبی بود به باند دفن و چند نفر دیگر که استان را به گند کشیده اند
.اعتماد نمی کرد

سیروان پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 12:45

0
1

الیته بخشدار اورامان به گفته اهالی منطقه خیلی زیاد بدهکار است ، در ضمن خدمت معاون سیاسی وآقای استاندار برسانم ایشان بدهکاریهای زیادی دارد درآینده نزدیک چک های برگشتی او روانه بازار کسب کار خواهد شد. مقداری از بدهی هایش عمویش نماینده قبلی تقبل نموده اند.

سروابادی پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 13:26

0
10

باسلام به گردانندگان زحمتکش کرد تودی
شخصیت ذاتی وتوانایی های بالاقوه جناب دادور در حد یک دهیار فعال هم نیست اگر به سخنان ایشان در نشست خبری توجه کرده باشید به شخصیت اجتماعیش از محتوای کلامش پی خواهید بردبرای نمونه در بخشی از سخنانش اشاره کرده بود که بخشدار اورامان دو روز در سنندج به دلیل خطاهای مالی بازداشت بوده است ویا در پاسخ به پرسشی در ارتباط با تخطی از دستور رئیس جمهوری درخصوص سکونت مسولین در محل خدمتشان همرا ه خانواده فرموده بود که بچه هایش به دلیل تحصیل در مدارس تیز هوشان در سنندج ساکنند اهل بصیرت در جوهره همین دو پاسخ به کنه شخصیت سبک مایه او - البته باعرض پوزش - پی خواهند برد زیرا.
1-افشا کردن باز داشت بخشدار هورامان انهم توسط فرماندار بالا دستی اش که حتما دل خوشی از او نداشته عملی دون شان شخصیتی است که سکان دار اداره یک شهرستان است نامبرده بر اساس این کلام که . شرف المکان بالمکین . چنان جایگاه فرمانداری را به زیر کشیده که به این زودی ها این ضربه ترمیم نخواهد شدبماند انکه منبعد مردم هورامان با بخشدار به قول دادور زندانی شده چگونه تا گنند .

2-اشاره ایشان به تحصیل فرزندانش درمدارس تیز هوشان وفضل وبر تری اولادش درداشتن زنتیک خوب بر بچه های سرو ابادی نهایت سخافت در رفتار است.
3-موارد برای بر شماری زیاد است اما دریک کلام باید گفت که قرار گرفتن دادور در راس فرمانداری شهرستان سرو اباد بیشتر از طالع بد مردم سرو اباد است تا دلایل دیگر .
4 -جواب مردم وروز جزا با کسی است که دادور را به ناحق فرماندار کرده است .
در پافشاری بر موضع حق موفق باشید

بهادر پاسخ دوشنبه 14 آبان 1397 | 18:55

0
12

این افتضاح زمان زاهدی است خدا از او و تیم همراهش نگذرد .که این لکه ها را در کردستان نشاندند .خدایا چه بگویم .کردستان را چه شده است .
هر کس فکر میکند مرادنیا توانایی دارد در عقلش شک کند .
مگر میشود با ده سال مسول دفتر رییس جهاد بودن و یک دوره چهار ساله گیر دادن و .... بعنوان نماینده .عملکرد مناسبی داشت .
مثلث دفن بماند .آنها دنبال برنامه ریزی خودشان هستند .
زاهدی انگیزه و توان نداشت .تجربه و کیاست داشت .
مرادنیا توان دارد اما تجربه مدیریت ندارد .پُک زدن به سیگار ماربرو آمریکایی.دردی از استان دوا نمیکند .
دادور و دادورها تخم لق زاهدی هستند .
البته اللهمرادی چه میگوید نمیدانم .تا کی میخواهد بماند هم نمیدانم .
سطح مدیریت استان سه درجه تنزل کرده .
استاندارش در حد فرماندار سنندجاست .
معاونینش در حد فرمانداردیوان دره.
فرماندارانش هم بخشدار .
خدا رحم کند .

گروسی سه شنبه 15 آبان 1397 | 09:04

مگر میشود با ده سال مسول دفتر رییس جهاد بودن و یک دوره چهار ساله گیر دادن و .... بعنوان نماینده .عملکرد مناسبی داشت .
کاملا درست است جناب بهادر عزیز
تجارب بهمن مرادنیا برای پست بخشداری میتواند مناسب باشد.

1111 سه شنبه 15 آبان 1397 | 09:08

معاونینش در حد فرمانداردیوان دره.
فرماندار دیواندره در حد دهیار یک روستا است

0000 پاسخ سه شنبه 15 آبان 1397 | 07:49

0
11

البته مقصر اصلی مدیران بالادستی هستن که با این انتصابات وضعیت مدیریتی استان را فشل کرده اند ، ایشان اگر همان آموزش وپرورش می ماندند اکنون هم مدیریت یک کلاس درس به ایشان سپرده نمیشد ولی به لطف ستاد تبلیغاتی وحضور کسانی از این قماش باید سرنوشت مردم را به این دست افراد بی تجربه سپرده شود که هرروز باید شاهد بحرانی باشیم روزی بنام جشن توهین به اعتقادات وباورها باشیم .درشهردیگر هم شایعه زندان وبازداشت و... ناشی از عدم اشراف به وظایف قانونی فرماندار ارزش جایگاه اداری را مخدوش کرده اند . اصولا فرماندار ریس شورای تامین شهرستان هستن وبالاترین مقام شهرستان دادگاه شهرستان صلاحیت رسیدگی واحضار فرماندار را ندارد اما انقدر این افراد بی مایه هستن که جایگاه حقوقی فرماندار را بازیجه کرده اند.

2020 سه شنبه 15 آبان 1397 | 09:07

هر کس فکر میکند مرادنیا توانایی دارد در عقلش شک کند .
واقعا واقعا با این باند مثلث دفن

شهروند پاسخ سه شنبه 15 آبان 1397 | 08:57

0
11

جای بسی تعجب است که چرا نهاد های حکومتی وامین نظام در مقابل این اشفتگی وبی سروسامانی دستگاه اجرایی واقعا بی کفایت سکوت کرده اند ایا بی اعتنایی به این بی سروسامانی وتعطیلی استان جایز است وامداران به نظام چرا ادای دین نمی کنند

0000 پاسخ سه شنبه 15 آبان 1397 | 12:11

0
5

درپاسخ شهروند لازم است یادآوری شود نهادهای حکومتی یعنی بالاترین نهاد در استان استاندار ودر شهرستان فرماندار ودر بخش بخشدار ، توقعات در سایر حوزه ها ناشی از جهل به مقررات است اما میتوان طرح ایراد نمود که این مشکلات باید به بالادستی منعکس و انتظار عکس العمل منطقی مطالبه جدی وضرورری هریک ازشهروندان باشد.

بهرام پاسخ سه شنبه 15 آبان 1397 | 13:53

0
6

جعفر توان در زمان احمدی نژاد عکس با ایشان را افتخار خود می دانست بعدن شد اصلاح طلب. نمی دانم فردا دوباره چه میشود خدا داند و بس.استان مرثیه بدبختی سر میدهد و شیون فنا بعضی تازه می گویند اعتبارات استان . اشتغال استان و .... خوب نیست پس این 5 سال چه کرده اید.؟؟؟؟؟؟؟

علی پاسخ سه شنبه 15 آبان 1397 | 17:28

0
7

باند استاندار در سایه هر جور که دلشان میخواهد استاندار بی تجربه را مدیریت می کنند البته جهت رسیدن به منافع خودشون و الا اصلا استاندار را قبول ندارند

شهروند پاسخ سه شنبه 15 آبان 1397 | 20:16

0
3

خداوند همه خیانتکاران وضررزنندگان به بیت المال وضایع کننده ی حق مردم را به بزرگی محاکمه ورسوا میکند فقط صب باید

مامردمی نیستیم حتما پاسخ شنبه 19 آبان 1397 | 20:16

0
0

با سلام و احترام خدمت رسانه مردمی کردتودی
جناب دادور یا واقعا خوابن یا خودشو به خواب زدن ، من در جشنواره انار بودم و جالب بدانید که آهنگ برای رقص را خانمی از لیدرهای سنندجی بود که دعوت رسمی رییس جهاد دانشگاهی داشت و حتا نشون به این نشون که گفت آهنگ فرزاد اسدی رو میزارم تا مردم حال کنند .
بعد اینکه آهنگ رو گذاشت بخشدار محترم خودش اونجا بود و هیچ حرکتی نکرد و مدام به فرماندار و رییس جهاد دانشگاهی زنگ میزد که دیر شده و بیاید و اونها هم جواب نمیدادن .
اون خانم هم که آهنگ رو گذاشت اومد به زوور دست یک خانم رو گرفت و برد واسه رقصیدن و بخشدار اونجا بودن بعدا مشخص شد که اون خانم مسئول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان بوده .
جناب فرماندار شما که مردمی هستید سروآباد کجای این کره خاکی قرار داره که

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید