کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند؛

پاسخ ملت ایران به آمریکا در روز ۱۳ آبان کوبنده خواهد بود/ دلیل اصلی نابسامانی بازار و گرانی های اخیر بی مسئولیتی سازمان تعزیرات حکومتی است

۱۳ آبان, روز دانش آموز, لانه جاسوسی, پاسخ کوبنده, آمریکا, نماز جمعه کردستان

امامان جمعه کردستان ضمن دعوت از مردم استان برای حضور پرشور در راهپیمایی ۱۳ آبان, عنوان کردند: یقینا پاسخ ملت ایران به زورگویی های آمریکا در روز ۱۳ آبان کوبنده خواهد بود.

به گزارش کُردتودی، امروز یازدهم آبان ماه نودو هفت آبان همزمان با سراسر کشور نماز عبادی سیاسی جمعه با امامت ماموستا جمال کریمی امام جمعه  موقت بانه و با حضور پرشور مردم متدین این شهرستان در مسجد جامع برگزار شد.

 

در ابتدای خطبه های نماز جمعه قاری برجسته بین المللی استاد عبدالرحمن امامقلی به دعوت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بانه و به مناسبت دهه وقف با  تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید فضای معنوی خاصی را بوجود آورد.

 

 

در ادامه ماموستا جمال کریمی به تندی از عملکرد اداره تعزیرات حکومتی انتقاد کرد و دلیل اصلی نابسامانی بازار و گرانی های اخیر را  بی تدبیری و بی مسئولیتی این اداره دانست و افزود: مگر اقلامی که تولید داخل است به دلار ربط دارد که هر روز ما شاهد بالا رفتن قیمت آنها هستیم پرا تعزیرات حکومتی ورود پیدا نمی کند و انگار خوب را به خواب زده اند و وضعیت یازار را نمی بینند.

 

امام جمعه موقت شهرستان در مورد شهادت دروغ نیز افزود: به فرموده پیامبر گرامی اسلام شهادت به باطل، هم تراز شرک به خدا است ، و شهادت به معنای حضور و مشاهده چشم معنا شده است. یعنی کسی که قصد اقامه شهادت و گواهی را دارد باید قبل از اقامه شهادت، در زمان وقوع حادثه حضور داشته باشد و کیفیت واقعه را بگونه ای ببیند که هیچ گونه شکی در بیان وقوع حادثه نداشته باشد. اما متاسفانه برخی از افراد، با مختصر اطلاعاتی که در دست دارند به راحتی در محاکم عمومی حضور یافته و شهادت می دهند. در حالیکه نمی دانند در شهادت دروغ، فرقى نیست که گواهى‌دهنده بداند که به دروغ شهادت مى‌دهد یا نداند. به تعبیر ساده تر، شخص تا به چیزى یقین پیدا نکند، نباید به آن گواهى بدهد.

 

ماموستا کریمی تصریح کرد: پیامبر اسلام (ص) گواهی ناحق را اکبر کبائر دانسته آنست که گواهی دهنده بناحق چند گناه کبیره مرتکب شده یکی کذب دیگر بهتان دیگر ظلم درباره مظلومی که بضرر او گواهی داده و بدین وسیله مال یا عرض یا جان او را در خطر انداخته و نیز ظلم کرده دربارۀ ظالمی که بنفع او گواهی داده زیرا آن بدبخت را آلوده بتجاوز در مال یا عرض یا جان مظلوم نموده است و نیز حرام خدا را حلال کرده زیرا تصرف و تجاوز بمال یا عرض یا جان دیگری بناحق حرام کرده خدا است و این گواهی دهنده آن را حلال نموده است.

 

ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه‌‌ شهر سنندج ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال مشکلات همه نیازمندان را برطرف کند و مسلمانان و حافظان امنیت نیز از بلای آسمان و زمین محفوظ بمانند.

 

وی با اشاره به فرموده پیامبر گرامی اسلام(ص) و تاکید بر برنامه‌ریزی و تلاش برای جمع‌آوری توشه سفر آخرت گفت: حضرت رسول‌اکرم(ص) خطاب به یکی از صحابه و یاران خود که به وحدانیت خدا ایمان آورده بود، فرموده یقیناً هر انسانی عاقلی می‌داند حتی برای رفتن به یک مسافرت کوتاه نیازمند برنامه‌ریزی است.

 

امام جمعه موقت سنندج با تاکید بر اینکه باید مسلمانان در همه لحظات خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند، به توصیه پیامبر گرامی اسلامی(ص) به یکی از صحابه اشاره و تصریح کرد: "در وقت گرما تو با اخلاص روزه بگیر برای رضای خدا، چراکه این هزینه مهم برای روز قیامت است".

 

وی به فرموده قرآن خطاب به به تمام بشریت اشاره کرد و ادامه داد: "از خدا بترسید و خدا را حاضر و ناظر بدانید چراکه حساب روز قیامت بسیار مهم و بزرگ است و مواظب آن روز باشید"؛ انسان‌ها باید برای این روز خود را آماده کنند و از خداوند می‌خواهیم که همه گناهان ما را ببخشد.

 

ماموستا حسینی با اشاره به فرموده پیامبر گرامی اسلام(ص) خطاب به نمازگزاران، مسئولان و مدیران‌ کل افزود: "انجام یک حج عمره با خلوص نیت و به دور از ریا و تظاهر، پرداخت زکات، تعجیل در صدقه‌دادن و کمک به نیازمندان و فقرا به‌صورت مخفیانه، شب‌ زنده‌داری، خواندن نماز، عبادت و راز و نیاز و توبه‌کردن در دل شب از دیگر توشه‌ها برای روز قیامت و نجات از تاریکی قبر است".

 

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود به فرارسیدن یوم‌الله 13 آبان اشاره کرد و گفت: روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و یادآورد سه واقعه مهم «دستگیری امام(ره) در 13 آبان 43 و تبعید ایشان به ترکیه»، «قیام دانش‌آموزان تهرانی در 13 آبان 57 بر علیه آمریکای خیانتکار و به شهادت‌رسیدن جمعی از آنان» و «تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در تهران» است.

 

امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: شرارت آمریکا از گذشته تاکنون نسبت به ملت ایران وجود داشته و روز به روز دشمنی و شیطنت آنان بیشتر می‌شود و یقیناً انزجار و تنفر ملت شرافتمند ایران هم از این جنایتکاران بیشتر خواهد شد.

 

وی با دعوت از همه اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان اظهار کرد: ملت ایران در 13 آبان پاسخ دندان‌شکنی به رئیس‌جمهور خائن و احمق آمریکا که ایران را به تحریم‌های جدید تهدید می‌کند، خواهند داد.

 

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان صادقانه و  دلسوزانه‌تر به میدان می‌آیند و مشکلات مردم را حل می‌کنند و قطعاً از این مشکلات اقتصادی تحمیلی عبور خواهیم کرد.

 

ماموستا حسینی خواستار شد: همانطور که امروز ادعا می‌کنیم که امنیت کاملاً پایدار داریم، باید مشکلات اقتصادی نیز برطرف شود و وضعیت معیشتی مردم بهبود یابد.

 

ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض عبادی، سیاسی نماز جمعه بیجار که با حضور پرشور مومنان برگزار شد، به موضوع فرافکنی و تهدید به تحریم‌های بیشتر در ۱۳ آبان توسط استکبار و در راس آن آمریکای جهان‌خوار اشاره کرد و اظهار داشت: 13 آبان رخدادهای بسیار مهمی دارد. از تبعید معمار کبیر و مجاهد نستوه امام خمینی(ره) به ترکیه، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان و تسخیر سفارت و لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام از مهم‌ترین این رویدادها است.

 

وی بیان کرد: استکبار هم از این موضوعات و رخدادها که هویت مبارزه با استکبار و همچنین مهم‌ترین علل پیروزی انقلاب اسلامی است، نگران است و با طرح موضوع تحریم‌های بیشتر در ۱۳ آبان به فکر تلافی مافات خود و جنگ روانی است که ان‌شاءالله بار دیگر با حضور مردم در صحنه این نوع تهدیدها خنثی و بی‌اثر خواهد شد.

 

ماموستا محمدی در بخش ابتدایی خطبه‌ها گفت: مسوولیت‌های کلان و ادای حق مسوولیت بسیار حساس و دشوار است و انجام این وظیفه مهم و خطیر جز اخلاص، مدیریت و توکل بر تاکیدات الهی ممکن نخواهد بود.

 

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به پیامبر اکرم(ص) چنین می‌فرماید؛ هنگامی که پیامبر اکرم بعنوان حاکم و مسوول امت از جانب خداوند متعال در امر زمام‌داری و رهبری امت اسلامی مسوولیت پیدا می‌کنند خداوند متعال ایشان را به نرمی، آرامش و ترحم همراه با محبت نسبت به امت اسلامی امر می‌فرماید.

 

وی تصریح کرد: همچنین در سوره مبارکه آل عمران شرایط زمام‌داری و نحوه برخورد و بازخورد با امت را چنین بیان می‌فرماید که افراد خشن و سختگیر نمی‌توانند مردم‌داری کنند و بر همین اساس، نظام حکومتی اسلام بر مبنای محبت و ارتباط تنگاتنگ مردم با حاکمیت است.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: رهبری و مدیریت امت اسلامی و مسوولیت با عفو، بخشش وعطوفت همراه است، انتقاد، پیشنهاد، ارائه راهکار و برون‌رفت از مشکلات تنها با مشورت و استفاده از نظر نخبگان و کارشناسان و اقبال عمومی میسر است چرا که مشورت کردن منافاتی با حاکمیت واحد و قاطعیت در امور کلان ندارد.

 

ماموستا محمدی یادآوری کرد: مسوولیت و زمام‌داری بسیار مهم و حساس است که در روایت چنین بیان شده که پیامبر اکرم علیه السلام فرمودند: خدمت صادقانه به مردم و رعایت عدالت و مساوات در بین مردم از مولفه‌های مهم حکومت‌داری است و کسانی که در مسیر عدالت و مساوات نیستند و نسبت به رعیت و مردم خویش در امر مسوولیت موفق عمل نمی‌کنند به عنوان خائن و غاش نزد خداوند ثبت و جنت و رضایت الهی بر آنان حرام است.

 

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری هم بارها و به کرات تکرار فرمودند که مشکل مملکت در مسائل معیشتی، رفاه عمومی، رونق اقتصادی و سایر حوزه‌ها، مشکل مدیریت است.

 

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار تاکید کرد: بکارگیری و استفاده از نخبگان، جوانان متخصص، متعهد، دست‌پاک و انقلابی تنها راه‌برون رفت از مشکلات خواهد بود.

 

وی گفت: سپردن کارهای بزرگ و مسوولیت‌های کلان و حساس به افراد ضعیف و ناچیز یکی از معظلات مدیریت ناصحیح است که متاسفانه شاهد این نوع عزل و نصب‌ها در بدنه مدیریتی هستیم.

 

 حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه ایران اسلامی همیشه در برابر استکبار ایستاده است اظهار داشت: امروز ایران اسلامی در برابر استکبار جهانی با اقتدار می ایستد و از اسلام ناب محمدی (ص) دفاع می کند.
 
 
وی با بیان اینکه این ایستادگی و اقتدار به برکت انقلاب اسلامی به دست امده است افزود: در دوران پیش از انقلاب اسلامی شاه ایران برای مردمان این کشور یک شاه محسوب می شد در حالی که برای آمریکا و ایادی استکبار نوکری بیشتر نبود اما به برکت انقلاب اسلامی و به برکت اسلام ناب محمدی (ص) که امام راحل احیا کننده این اسلام در ایران بودند امروز ایران اسلامی از سر عزت و اقتدار در برابر دشمن ایستادگی می کند.
 
 
خطیب نماز جمعه قروه با بیان اینکه سیزدهم آبان ماه یکی از روزهای پرافتخار تاریخ انقلاب اسلامی است به مناسبت های این روز اشاره نمود و خاطر نشان کرد: هر سه مناسبت این روز بخصوص روز دانش آموز نشان دهنده اهمیت و ویژگی این روز می باشند.
 
 
وی افزود: روز 13 آبان نشان می دهد که اسلام ناب بر پایه خون های پاک و بی گناه شکل گرفته است که رژیم های فاسد در برابر آن می ایستند.
 
 
باباییان ادامه داد: ما بر پایه ای ایستاده ایم که این پایه بر اساس خون شکل گرفته است و بنابراین وظیفه ما و نگرانی ما صد چندان می شود.
 
 
امام جمعه قروه با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دنبال احیای اسلام بوده است افزود: ما خواهان اسلام ناب هستیم همان اسلامی که دل ها را زنده می کند و بیداری انسان را رقم می زند.
 
 
وی با تاکید بر اینکه آمریکا و ایادی استکبار امروز به دنبال گرفتن این اسلام از ما هستند گفت: دشمن بنا دارد که این اسلام را از ما بگیرد و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
 
 
وی به راهپیمایی روز 13 آبان ماه اشاره نمود و تصریح کرد: در روز 13 آبان ماه همه ما به همراه دانش آموزان به میدان می آییم تا با مشت های گره کرده فریاد مرگ بر آمریکا سر دهیم.
 

انتهای پیام/sh.s

جمعه 11 آبان 1397 | 14:21

کد خبر : 31332

منتشر کننده : sh.s

سعید پاسخ جمعه 11 آبان 1397 | 21:08

0
0

سلام ودرود خداوند بر علماء وماموستایان شجاع با ایمان وانقلابی که بدون در نظر گرفتن ملاحظات رایج بین مسولین با شهامت وشجاعت ودر جهت حمایت از مردم مستضعف که خود ولی نعمتان نظام وانقلابند ودر جهت حفظ وحراست از نظام مقدس انقلاب اسلامی ومنویات رهبر معظم انقلاب وظیفه خطیر جمعه وجماعت وافشاگری وانتقاد سازنده بر مسولین خفته وغافل ما دارند.
سلام بر تمام مرادان راستین اسلام.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید