کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان برکنار شد!

تمام کاسه کوزه‎های منکرات جشنواره انار را سر یک خانم شکستند!/ حال که انجام رقص محرز شد آیا مسؤولان و رسانه‎های دولتی نظاره‎گر، شهامت عذرخواهی از مردم را دارند؟!

روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان، مدیران کردستان، کردتودی، جشنواره انار اورامان، تنویر افکار عمومی

اخیراً باخبر شدیم که مسؤولان برگزاری جشنواره انار اورامان برای سرپوش گذاشتن بر حواشی این جشنواره و اقناع افکار عمومی تمام کاسه کوزه های این جشنواره منکراتی را سر یک خانم حاضر در مراسم رقص این جشنواره شکسته اند و به خیال خودشان با برکناری او مسئله را ختم به خیر کرده اند! و این در حالی است که خود آنها نظاره گر رقص زنان بوده اند، اما گویا دیوارشان بلندتر از حد تصور بوده که کسی بتواند کاری به کارشان داشته باشد!

به گزارش خبرنگار کُردتودی، وقتی که در روز نهم ماه صفر الحرام تیمی از مدیران پوپولیست پیشه و کارنابلد استانداری کردستان به بهانه جشنواره انار و حمایت از رونق تولیدات کشاورزی، جمعی از مردم منطقه اورامان را به تماشای نمایشی منکراتی که با رقص و پایکوبی زنان همراه بود، گرد هم آورده بودند رسانه کوردتودی اولین تریبونی بود که نسبت به آن موضع شجاعانه گرفت و ماهیت این جشنواره را برای عموم مردم برملا ساخت.

 

رقص گروهی زنان و مردان با حضور مسؤولان ارشد استان و فرماندار و مدیران شهرستان سروآباد از حواشی این جشنواره بود. در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شد، خانم مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان در حال انجام رقص و پایکوبی است و همین موضوع باعث شد تا با پیگیری ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان این فرد از سمتش برکنار شود.

 

این خانم مسؤول صحت انجام رقص و پایکوبی خود و دیگر زنان را در آن مراسم تأیید کرده اما عنوان کرده که او فقط وظیفه هماهنگی ایاب و ذهاب خبرنگاران حاضر در جشنواره را برعهده داشته و با اینکه در مراسم رقص حضور پیدا کرده اما مسؤول تدارک آیتم های این جشنواره نبوده است و باید مسؤولان اصلی تدارک دهنده این جشنواره در خصوص انجام اعمال خلاف شرع آن پاسخگو باشند.

 

این خانم مسؤول عنوان کرده است مسؤولان تنها زورشان به او رسیده و این درحالی است که چند تن از معاونین استاندار کردستان، مدیران کل، فرماندار سروآباد، بخشدار اورامان(سهم ویژه ای در برپایی مراسم رقص داشته) در این مراسم حضور داشته اند و برای آوازهایی که در این مراسم خوانده می شد کف و سوت می زدند!

 

اینکه پایکوبی جزوی از فرهنگ مردم کردستان است هیچ شکی در آن نیست اما زمان، مکان و نحوه انجام آن مهم است که مراسم پایکوبی جشنواره انار از این حد گذشته و به تبدیل به رقص شده بود، آن هم در ماه صفر ماه رحلت پیامبر اسلام(ص) و در آستانه اربعین حسینی که ایام شهادت سرور جوانان اهل بهشت حضرت حسین (ع) است!

 

باوجود اینکه همه افراد حاضر در جشنواره چه افراد عادی و چه خبرنگاران به انجام عمل رقص در جشنواره انار اورامان شهادت داده بودند اما چند تن از مسؤولان بانی این مراسم و چند تن از ماموستایان آینی به دلیل اینکه ممکن بود جایگاهشان تهدید شود و یا اینکه نزد مردم بدنام شوند و همچنین یک رسانه دولتی که ادعای راستگویی و صداقت را دارد، در کمال وقاحت و پررویی انجام رقص در جشنواره انار را منکر شدند و در همین راستا بارها رسانه های مردمی را متهم به مونتاژ فیلم رقص مربوطه کرده و به ماموستایان معترض به انجام رقص توهین کردند و افترا بستند.

 

حال سوال اینجاست، اگر رقصی در کنار نبوده پس چرا خانم مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی را برکنار کردید؟ و اگر از قبر و قیامت ترس دارید و وجدانی برایتان باقی مانده، شهامت داشته باشید و از رسانه هایی که در جهت تنویر افکار عمومی گام برداشتند و از جمله مردمی که به شعور آنها توهین کردید تا در پست و مقامتان باقی بمانید عذرخواهی کنید.

 

و در پایان اگر در استان عزمی و عدالتی برای برخورد با خطاکاران واقعی وجود دارد آن را به ما و مردم نشان دهید تا به یقین برسیم، نه اینکه بشود حکایت آن ضرب المثلی که می گوید زورش به خر نمی رسد، پالان را می کوبد.

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 10 آبان 1397 | 10:09

کد خبر : 31324

منتشر کننده : sh.s

همشهری پاسخ پنجشنبه 10 آبان 1397 | 11:55

0
7

باسلام به گردانندگان کرد تودی
مجموعه ای که همزمان باروی کار امدن دولت یازدهم زمام امور در کردستان را به نا حق عهده دار شده اندودرمحافل چند نفره خود مدعی وابسته به مجموعه به اصطلاح اصلاحات کشور هستند خود از همه کس بهتر می دانند که وزنه ای نزدسیاسیون مرکز نشین ندارند بلکه عمال محلی اجرای سیاست های مرکز نشینان ملون هستند گواه ان هم بی اعتنایی به انها در جلسه معارفه روحانی در اغاز دولت دوازدهم بود
اما این جنابان برای اجرای سیاست های ضد مردمی خود در کردستان اداب ورسوم مردم را نا جوانمردانه به گروگان گرفته اند چون از خود وعملکرد گروهی شان مطلبی برای عرضه ندارند مزورانه هر زمان که برای توجیه عمل کرد خود نیازمند همراهی مردم باشند به تحریک احساسات مردم جهت پرده کشی بر عملکرد نا صواب خود می پردازند البته برای کسانیکه دراین وضعیت معیشتی .که برای اقشار گسترده ای از مردم پیش امده .دل خوش به چنین تلبیساتی هستندغیر ابراز تاسف وامید وار بودن به گرفتاری انها به پس دادن تقاص در محاکم عادلانه درمان فوری وانی دیگری مقدور نیست.

به گردانندگان کردتودی هم باید گفت که حیف است که با وجود این همه غنای فرهنگی در اداب ورسوم وباورهای مردم کردستان به پایکوبی به بعنوان سنتی قابل پاسداشت در راس سایر امور نگریست پایکوبی مترتب بر فرح وگشایش درامری ویا رفع مشکلی است این جنابان مسبب کدام گشایش در امور مردم شده اند که بر پایی پایکوبی را لازم دیده اند.رسم بز دلان خطا کار هم قربانی کردن زیر دستان همراه به هنگام احساس خطر است فلان خانم مطیع ومجری اوامر بوده است اشکال در کلیت ماجرا است نه مختصر اعمال شرکت کنندگان

نامو پاسخ پنجشنبه 10 آبان 1397 | 14:44

0
4

موضوع مهمتر از این رقص نداریم دیگه تو استان شما چند هفته س گیر دادین به این؟دقیقا مثل قتل خاشاقچی شده این موضوع!!!

نامو پاسخ چهارشنبه 16 آبان 1397 | 02:11

0
0

خبری خوش
این جشن انار که گفتن کاسه کوزه سر یه نفر شکست نشکست چرا؟ چون اون خانم سوری اخراج شده یه مدت دیگه میاد همچنان کارمند جهاد دانشگاهی هستش البته از زیر به دزدکی تا کسی نفهمه اب از اسیاب بیافته میاد دوباره .من موندم این اداره حراست نداره پیگیری کنه.اها یادم افتاد داره ولی حراست جهاد هم خودش حراست میخواد برای بررسی .....

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید