کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

آقای استاندار آسوده بخواب، مرزداران کردستانی بیدارند!

استاندار کردستان، خواب آسوده، فرصت طلبان، بهمن مرادنیا، صندلی ریاست

روز به روز کردستانی‌های مرزدار از عملکرد تیم مدیریتی استان و حرکت بسیار کند آنان در عرصه‌های مختلف ناامیدتر می‌شوند.

به گزارش کُردتودی، پس از حدود دو دهه شاهد انتخاب دوباره استانداری کردستانی برای نزدیک‌ترین استان مرزی به پایتخت بودیم و با معرفی بهمن‌مرادنیا به عنوان شخص اول اجرایی کردستان توسط رئیس دولت دوازدهم بارقه‌ای از امید در دل همه کردستانی‌ها در خصوص ایجاد نگاهی ویژه از سوی دولتمردان به این استان زرخیز شکل گرفت اما متأسفانه این بارقه امید در کمتر از یک سال به ناامیدی و دلسردی منجر شده و روز به روز کردستانی‌های مرزدار از عملکرد تیم مدیریتی استان و حرکت بسیار کند آنان در عرصه‌های مختلف ناامیدتر می‌شوند.

 

عدم شفافیت در امور اقتصادی، اجرایی و معرفی خدمات دولت به مردم، اجازه به فرصت‌طلبان هزار رنگ در مناصب مختلف حکومتی، نبود ارتباط منطقی با رسانه‌ها و در کل نبود روابط عمومی و دستگاه اطلاع‌رسانی علمی و منطقی در رأس امور اجرایی استان، عدم استفاده از ایده‌های نخبگان و دلسوزان کردستانی و بروز نوعی تک‌روی سیاسی در اداره اموراجرایی استان در کنار چراغ سبز نشان دادن به افراد مغرض و فرصت‌طلب برای انجام تسویه‌حساب‌های سیاسی همگی موجب شده است که مردم‌مرزدار کردستان مسیر خود را از مسیر دولت‌مردان جدا کرده و در بسیاری مواقع نیز برخلاف نیات و نظرات آن‌ها عمل کنند.

 

بسیاری از فعالان رسانه‌ای و نخبگان کردستانی در همان روزها و ماه‌های نخست جلوس مرادنیا بر صندلی ریاست اجرایی استان به این مدیر بومی تذکرات متعددی را در خصوص گرفتارشدن در دام فرصت‌طلبان دادند اما مرادنیا با حرکت کند و لاک‌پشتی خویش در امور اجرایی و عدم توجه به نظرات دلسوزان کردستان خود را تسلیم بلامنازع فرصت‌طلبان سیاسی کرد و هم‌اکنون نیز این فرصت‌طلبان با استفاده از چراغ سبزی که شخص اول اجرایی استان به آن‌ها نشان داده است به تاخت و تاز در استان مشغول بوده و آسیب‌ها و صدماتی را به کردستان طی این مدت وارد کرده‌اند که شاید دشمنان نظام طی چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی در آرزوی آن بودند.

 

القای موج گسترده بی‌اعتمادی مردمی نسبت به دستگاه‌های اجرایی و سیستم دولتی از جمله این آسیب‌هایی بوده که این مدیران صفر کیلومتر و مغرض سیاسی بر پیکره خسته کردستان وارد کرده‌اند و بدون شک تا چندین دهه نمی‌توان این آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را جبران کرد.

 

شاید محاکمه این افراد فرصت‌طلب و تشدید نظارت‌ها بر عملکرد چندین ساله آن‌ها کمترین کاری باشد که بتوان بخشی از اعتماد و نگاه مردم مرزدار کردستان را برای اصلاح امور به دست آورد که البته این امر نیز به آسانی میسر نخواهد بود.

 

حرکت بسیار کند و زجرآور استاندار کردستان در امور اجرایی از سوی برخی صاحب‌نظران ناشی از بی‌تجربگی وی قلمداد شده و از سوی برخی دیگر نیز ناشی از سیطره دارالحکومه توسط فرصت‌طلبان سیاسی قلمداد شده است و اگر هر کدام از این موارد بر دیگری ارجحیت داشته باشد باز هم باید به آینده کردستان گریست و به نظاره نشست که استاندار بومی کردستان طی زمان محدودی که در این منصب حکومتی در اختیار دارد آیا خواهد توانست بر هجمه حلقه فرصت‌طلبان که در محاصره آنان به دام افتاده است خود را رهایی بخشد و به دامان مردم بازگردد؟

 

آیا بهمن مرادنیا با رسانه‌ها و نخبگان آشتی خواهد کرد و از بین این دو طیف مشاوران و دلسوزانی را برای کمک به روند توسعه استان به کار خواهد گرفت و از نظرات آن‌ها بهره خواهد برد؟

 

آیا شورای اطلاع‌رسانی استان و حوزه روابط عمومی استانداری پس از چندین سال دوباره روی آرامش به خود خواهد گرفت و در مسیر علمی، تخصصی و فارغ از حب و بغض سیاسی قرار خواهد گرفت؟

 

آیا جلوی تک‌روی برخی از معاونان و مدیران ارشد استانی که اعتماد مردمی نسبت به دولتمردان را خدشه‌دار کرده‌اند گرفته خواهد شد؟

 

خبات ساعدی

 

انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 9 آبان 1397 | 08:16

کد خبر : 31312

منتشر کننده : sh.s

علی اشرف عبدی پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 08:40

0
9

سلام اقای ساعدی توفیق دیدارباحضرتعالی رانداشتم ولی درود برشماحر وازادی
اقای استاندارحرفهای نویسنده بیان دردمردم هستش وازسردلسوزی است
اقای استاندارلطفااتاق فکردرحوزه های مختلف رافراموش نکنید ومردم ولی نعمت ماهستند
فراموش نکنیدانقلاب جمهوری اسلامی 2رکن اساسی دارد1رهبری2حضورمردم

تیزبین پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 08:47

0
9

سلام..من وکیل وصی دولت نیستم ولی این چه جور مطلبیه آخه..کلی گویی و حرف در هوا پرتاب کردن! مطلب باید پخته و سنجیده نوشته بشه به شکلی که برای مخاطب قانع کننده باشه..این فقط صفحه سیاه کردنه و بس!!

حامد چهارشنبه 9 آبان 1397 | 08:55

قشنگ معلومه وکیل وصی دولت هستی!!!!!!! خدا خیرت بده، خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

تیزبین پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 09:03

0
3

جناب حامد..از همون خخ گفتنت معلومه چقدر منطقی هستی..

حامد چهارشنبه 9 آبان 1397 | 09:15

پس آقای استاندار آسوده نخواب، جناب تیزبین دل نگران است!

همشهری پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 09:14

0
9

با سلام ودرود بر گردانندگان کرد تودی
جان کلام دراین مطلب مطالبه محاکمه مدیرانی است که در طول زمامداری خود مرتکب قانون شکنی شده وبا بی اعتنایی به قوانین ومقررات واعمال نظرات شخصی مرتکب اجحاف در حق کارکنان غیر وابسته به ستاد های انتخاباتی ودرمجموع ستم در حق جامعه شده اند بر کناری مدیر قانون شکن وخاطی از منصب دردی را دوا نمی کند تنها اعمال قانون در مورد قانون شکنان ومجازات ومعرفی انها به مردم می تواند عامل باز دارنده در قانون شکنی باشد واین مهم زمانی میسر خواهد بود که جناب مراد نیا اراده ای از خود برای اصلاح امور بروز دهد که با توجه به اظهارات اخیر ایشان در دفاع از باز ماندگان دولت یازدهم امید چندانی در این باره وجود ندارد . از مواضع اخیر کردتودی در انعکاس مطالبی که در واقع حرف دل مردم است قدر دانی میشود . موفق وموید باشید

ساعدموچشی پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 09:48

1
3

منم با نظر آقا یا خانم تیزبین موافقم فکر میکنم نویسنده دلش میخواد خودش بشه روابط عمومی استاندار//

شهروند پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 10:14

0
10

با تشکر از سایت کرد تودی اگر آقای استاندار به خودشون نیان از بالای قله افتادن پایین استاتدار سایه این استان آقای فیروزی هستن استان رو به گند کشوندن از میان این همه باسواد کسی نیست جز آقای رضایی که در زمینه شیمی درس خوندن روابط عمومی رو به چنگ بیارن شکر خدا رفتنی شد یا آقای توان وقتی شهردار مریوان بودن به روی شوری شهر اسلحه کشید و یک کارگر به خاطر بدرفتاری ایشون خودسوزی کرد و اهل تکاب در آذربایجان غربی هستن اگه دایره و حلقه فیروزی به خاطر منفعت خودشون نباشه گزینه مناسبی برای مریوانه؟ اگه این آقا محبوب چرا نمیبرن دیار خودشون یا اینا دلسوز شهر مریوانن از خواب بیدار شو استاندار محترم

مبارکی پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 15:16

0
6

درود بر نویسنده براستی جناب استاندار خیلی ضعیفه
هنوز یک سال از استانداریشون گذشته
اینقدر با زیر مجموعه اش ضعیف عمل کرده اند
که این چنین و البته به درستی زیر نقد قرار گرفته اند
امیدوارم این نقدها به جای گارد گرفتن ایشان باعث تغییرشان شود

کریمی پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 15:19

0
9

پاچه خواری این توان اینقدر بالاست که هر استانداری میاد خودش و بهش میچسبونه
با هر بادی همراه است
در مریوان و اکثر شهرهای استان خودش را نشان داده
بفرستید شهر خودش ببینید آیا تو شهر خودش اون میخواند
اصلا همه او را کامل میشناسند
نمخوایم اصلا به مریوان برگردد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید