کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر آموزش و پرورش بانه خواستار شد؛

تاکید بر اختصاص نیم ساعت از وقت دانش آموزان به اقامه نماز جماعت در مدارس بانه

بانه ، امربه مفروف،آموزش و پرورش،امام جمعه،دانش آموزان،اقامه نماز

اولین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش بانه در سال تحصیلی 97_98 ، با حضور رییس ستاد شهرستان و سایر اعضا و با محوریت حجاب و عفاف در محل سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، ابتدا جلسه با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید شروع و در ادامه رضا خضری مدیر آموزش و پرورش بانه در این جلسه گفت: با توجه به ارزیابی  عملکرد 6 ماهه نخست سال 97 شوراهای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش شهرستان های استان کردستان ، شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش شهرستان بانه توانسته است حائز رتبه برتر استان (اول) گردد.

 

 

وی همچنین افزود: همکاران ما در آموزش و پرورش نهایت تلاش خود را به کار میگیرند که فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مدارس به نحو احسن عملی و اجرا گردد،چون معتقدیم که امر به معروف و نهی از منکر باید در در سنین پایین می تواند به بهترین شکل نهادینه شود و همین دانش آموزان  هستند که در آینده بزرگترین آمران به معروف و ناهیان از منکر خواهند شد.

 

حضری تصریح کرد: متاسفانه فضای مجازی و رسانه های معاند با پخش برنامه های نامتعارف در پی تخریب فکر و ذهن دانش آموزان ما هستند و در این برهه خیلی مهم امر به معروف و نهی از منکر می تواند نجات بخش و راه روشن دانش آموزان این مرکز باشد.

 

مدیر آموزش و پرورش افزود: طی جلسه ای که با مدیرکل آموزش و پرورش استان داشتیم وی تاکید فراوانی دال بر اختصاص نیم ساعت از وقت دانش آموزان شیفت بعدازظهر به اقامه نماز جماعت در مدارس ،داشته و امیدواریم ما نیز به نوبه خود رسالت آموزش و پرورش که همانا تعلیم وتربیت است را به سرانجام برسانیم و همچنین در رابطه با امور اعتقادی و دینی دانش آموزان قدم های بزرگی برداریم.

 

در ادامه حاج ماموستا عبدالله حیدری رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ضمن تشکر از حاضرین در جلسه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و افزود: در جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر حالت فراموش شده پیدا کرده و یک موضوع جمعی و حاشیه ای تلقی گردد از جهت فرهنگی به تدریج مردم نسبت به امور ارزشی, بیگانه و جاهل گردیده و نوعا ممکن است ضد ارزش ها را ارزش و ارزش ها را ضد ارزش به حساب می آورند و درباره آن ها و بود نبود آن ها کاملا بی خیال و غیر حساس می شوند.

 

 

وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر را باید اول از خودمان شروع کنیم و این فریضه در همه دستگاه های اجرایی از جمله آموزش و پرورش مصادیق گوناگونی دارد.

 

در پایان ماموستا حیدری اظهار کرد: پرداختن به فریضه ی الهی امر به معروف و نهی از منکر در مدارس از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده زیرا مدارس یکی ازمراکز اصلی تربیت است که ما با الگوسازی مناسب می توانیم دانش آموزان را تشویق به رعایت این فریضه مهم نماییم.

 

انتهای پیام/

چهارشنبه 9 آبان 1397 | 07:41

کد خبر : 31310

منتشر کننده : ن آ/ar

نننن پاسخ چهارشنبه 9 آبان 1397 | 08:12

0
0

غلامی(خبرنگار):
‍ ✳️نبود نظارت ، حلقه مفقوده سالهای بازار مریوان

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید