کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آدم ناشی سرنا را از سر گشاد می زند!

شکستی دیگر برای رسانه های دولتی کردستان در تخریب رسانه مردمی کُردتودی

رسانه دولتی، جشنواره انار، توهین، افترا، عوان فریبی

یکی دیگر از پروژه های بدنام کردن رسانه مردمی کوردتودی توسط رسانه‎های کینه‎توز دولتی استان کردستان با شکست مواجه شد.

به گزارش کُردتودی، وقتی که در روز نهم ماه صفر الحرام تیمی از مدیران پوپولیست پیشه و کارنابلد استانداری کردستان به بهانه جشنواره انار و حمایت از رونق تولیدات کشاورزی، جمعی از مردم منطقه اورامان را به تماشای نمایشی منکراتی که با رقص و پایکوبی زنان همراه بود، گرد هم آورده بودند رسانه کوردتودی اولین تریبونی بود که نسبت به آن موضع شجاعانه گرفت و ماهیت این جشنواره را برای عموم مردم برملا ساخت.

 

رسانه های دولتی به دلیل برملا کردن ماهیت این جشنواره توسط رسانه کوردتودی، این موضوع را برنتافتند و مدعی شدند که فیلم پخش شده رقص و پایکوبی زنان در این جشنواره مونتاژ شده و ساختگی می باشد، این درحالی است که نهادهای نظارتی، امنیتی و انقلابی صحت فیلم را تأیید کرده اند.

 

در این راستا یکی از هفته نامه های دولتی که برای فریب افکار عمومی مردم کورد، نامش را ازنام یکی از رودخانه های خروشان کردستان گرفته است و از بیت المال ارتزاق می کند و نزد مردم کردستان به رسانه جیره خوار دولت شهرت یافته، خود را به آب و آتش می زند تا منکرات و اقدامات خلاف شرع در جشنواره انار اورامان را تکذیب کند.

 

این هفته نامه که از خبرنگاران غیربومی که هیچ تعصبی نسبت به استان کردستان ندارند بهره مند است، با لحنی تمسخرآمیز سعی دارد که بگوید رسانه کوردتودی نوپا بوده و خود تجربه 20 سال کار رسانه ای دارد و اینگونه عنوان کرده است که « هفته نامه ... آماده است براي اين رسانه‌هاي ناشي و غريبه‌هاي رسانه، کلاس آموزش رسانه‌اي برگزار کند و تجربيات 20 ساله خود را  براي نحوه مواجهه با رويدادها، ارتقاي رسانه نگاري حرفه‌اي و توليد محتواي اميد آفرين، صادقانه در اختيار  آنها قرار دهد.» اما همین رسانه نوپای کردتودی (متولد 1390) تنها در شبکه پیام رسان تلگرام بیش از 11 هزار عضو دارد و به دلیل اطلاع رسانی ها درست و شجاعانه توانسته عامه مردم کردستان را همراه و مجذوب خود کند و در مقابل هفته نامه پرمدعی... در پیام رسان تلگرام تنها 326 عضو دارد که خود گواه عدم مقبولیت و نبود جایگاه اجتماعی این رسانه نزد مردم کردستان است!

 

این هفته نامه نه تنها در این مدت بارها بر رسانه های مردمی تاخته بلکه با توهین به ماموستایان و بزرگان دینی استان کردستان سعی کرده است تا با تکیه بر توهین و افترا، آنها در خصوص منکرات جشنواره انار اورامان سکوت پیشه کنند و از موضع گیری های خود کوتاه بیایند و همین توهینها دست مایه ای برای سوء استفاده رسانه های وابسته به احزاب مخالف جمهوری اسلامی شد تا آنها هم در کنار رسانه های دولتی کردستان به ماموستاها بتازند و به آنها افترا ببندند.

 

و اما دروغ پردازی و سانسوزسازی این هفته نامه از آنجا مشخص می شود که روسای جهاد دانشگاهی کردستان که از بانیان برگزاری این جشنواره بوده اند، در تماس با مسؤولین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان در خصوص رقص و پایکوبی یکی از کارکنان زن این دانشگاه در جشنواره انار اورامان (مستندات آن موجود است) عذرخواهی کرده و عنوان کرده اند این حرکت خانم مسؤول بدون هماهنگی آنها بوده و قطعاً با او برخورد خواهند کرد.

 

در پایان به این هفته نامه توصیه می کنیم همانند رودخانه ای که نامش را از آن گرفته؛ پاکی، صداقت و روشنی را پیشه کند و بابت 20 سال دروغ گویی به مردم کردستان از این مردم پاک و نجیب عذرخواهی کند!

 

انتهای پیام/a.s

دوشنبه 7 آبان 1397 | 07:59

کد خبر : 31305

منتشر کننده : sh.s

عباس پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 14:20

5
2

سلام ممنون از مطالب خوبتون. فقط خواستم بگم از یازده هزار عضو فیکتون هر مطلبی که میزارید نهایت نهایتش در بهترین حالت دو هزار ویو میخوره. واقعا خسته نباشید خداقوت پهلوون.

رستم دوشنبه 7 آبان 1397 | 19:41

دوست عزیز کانال سیروان مگه چند نفر عضو داره ؟
کانال سیروان دارای 290 عضو بود تا 3 روز پیش که همه شون مدیران و کارمندان استانداری و فرماندارهای هستند!!! برو دنبال ممبر بگرد با حکم دولتی!!!!

تاری پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 14:29

1
9

هفته نامه سیروان در ازای دریافت مبالغ ناچیز و وعده های مدیران دولتی هر چه از او بخواهند را بی چون و چرا مکتوب می کند و از اصول روزنامه نگاری و رسانه خیلی دور بوده اند از 20 سال گذشته

کیوان پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 18:31

1
6

با سلام.اتفاقا کردتودی درد دل مردم را میگوید

Hadi پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 18:48

1
6

هفته نامه سیروان از دولت پولهای کلانی میگیرد تا اقدامات نداشته دولت را برای مردم کردستان پررنگ جلوه دهد و این یعنی خیانت!!!!!!!!!!!!

خبرنگار کردستان پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 18:50

1
5

هفته نامه سیروان رسانه مردم کردستان نیست بلکه تنها شیپورچی دولت است و از این بابت هیچ اعتباری ندارد و هیچ اعتمادی هم به او نیست

خلیل پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 19:00

1
5

واقعا صادقترین خبرگزاری که دلسوز مردم و بلندگوی مشکلات مردم به مسئولین هستند کردتودی میباشد که ما در حاشیه شهر سنندج قلبا از این خبرگزاری تشکر میکنیم

صابریان پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 20:11

1
3

کورد تو دی از شجاع ترین و با اخلاق ترین رسانه های کردستان بوده و همین صداقت کورد تو دی و مردمی بودنش عرصه را بر منفعت طلبان تنگ کرده

Kawan پاسخ دوشنبه 7 آبان 1397 | 22:11

1
2

سیروان جیره خوار دولت است.حق داره حیونکی پول میگیره که سرنا بزنه

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید