کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ماموستا قادری امام جمعه پاوه در گفت‎وگو با کُردتودی عنوان کرد؛

جشن شکرانه انار اگر قرار بر شکرگذاری است نیاز به حضور زنان بدحجاب ندارد/ تقابل استاندار با فرهنگ و عقاید مردم کردستان جای گله‎مندی دارد/ نباید موضع مسؤولان ما با حزب دموکرات یکی باشد!

ماموستا قادر قادری، امام جمعه پاوه، جشنواره انار، روستای سلین، جشنواره انار کرمانشاه

امام جمعه پاوه گفت: جشن شکرانه انار اگر قرار بر شکرگذاری است نیاز به حضور زنان بدحجاب و رقص مختلط ندارد.

ماموستا قادر قادری در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: اظهارات من در نماز جمعه هفته گذشته شهرستان پاوه در خصوص جشنواره انار کرمانشاه بود، اینکه فرماندار سروآباد که شناختی از وی هم ندارم عنوان می کند که به امام جمعه پاوه در خصوص جشنواره انار اورامان کردستان اطلاعات نادرست داده اند، از روی ناآکاهی موضع گرفته و من روز بعد، از برنامه حاشیه دار جشنواره انار اورامان کردستان باخبر شدم. من نصیحتم خطاب به مسؤولان و مردم شهرستان پاوه بود و گفتم که موضوعات گردشگری و اقتصاد میوه انار با برنامه های مبتذل همخوانی ندارند چون سال گذشته به بهانه انار برنامه های مبتذل بسیاری در منطقه پاوه برپا شد!. مخاطب من یک نهاد یا شخص خاص نبوده و به صورت عموم، مسؤولان شهرستان پاوه و مردمان  آن را نصحیت کردم.

 

امام جمعه پاوه با بیان اینکه این گونه کارها درست نیست، گفت: جشن شکرانه انار با اختلاط زنان و مردان و رقص و پایکوبی آنها بسیار متفاوت است. مسؤولان یا اینگونه برنامه ها را مدیریت کنند یا مردم را به کارهای بیهوده سرگرم نکنند.

 

وی ادامه داد: عده ای می خواهند جمعیت معتقد و اهل نماز منطقه اورامانات روز به روز کمتر شود و عقایدشان را از آنها بگیرند. جشن شکرانه انار اگر قرار بر شکرگذاری است نیاز به حضور زنان بدحجاب و رقص مختلط ندارد. اگر به دنبال رقص مختلط هستند جا و مکان زیاد است. چه کسی تاکنون با مراسم شادی مردم مخالفت کرده و کاری به کار آنها داشته است؟. ما تنها گفتیم به نام جشنواره انار فرهنگ مردم اورامان را تغییر ندهید، این عقیده من است و فردا هم در نماز جمعه پاوه باز تکرار خواهم کرد و کوتاه نمی آیم.

 

ماموستا قادری بیان کرد: در طول هفته گذشته رسانه های معاند حزب دموکرات چندین بار به من حمله کرده اند. اگر این جشنواره بدون ایراد بود هیچ وقت دموکرات از آن حمایت نمی کرد. وقتی حزب دموکرات مدافع جشنواره انار است نباید مسؤولان ما نسبت به آن دلخوش باشند و این تخریب های حزب دموکرت علیه بنده نشان از حقانیت اظهاراتم دارد.

 

ماموستا قادری عنوان کرد: کسانی که نسبت به اظهارات من واکنش منفی نشان دادند نه اهل مسجد هستند و نه اهل نماز، چون اگر اهل مسجد بودند دقیقاً متوجه می شدند که من چه گفتم.

 

امام جمعه پاوه ادامه داد: کردستان برای استقرار انقلاب اسلامی هزاران شهید تقدیم نظام کرده است و اگر قرار باشد چهارتا بچه، ما را در تنگنا قرار دهند تا از مواضعمان کوتاه بیاییم و طرفداران انقلاب را در اقلیت قرار دهند، شدنی نیست.

 

وی گفت: اینکه استاندار کردستان با وجود همه اتتقادها نسبت به جشنواره انار، روز بعد برای رونمایی از نماد انار به روستای سلین می رود یعنی اینکه وی دارد با عقاید و فرهنگ مردم کردستان تقابل می کند که جای گله مندی دارد.

 

ماموستا قادری اظهار داشت: در تماسی که با ماموستاهای حاضر در جشنواره انار اورامان کردستان داشتم، عنوان کردند که نسبت به اصل موضوع و اهداف پشت پرده آن بی اطلاع بوده اند و گرنه حضور نمی یافتند.

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 3 آبان 1397 | 10:46

کد خبر : 31265

منتشر کننده : sh.s

شهروند پاسخ پنجشنبه 3 آبان 1397 | 11:59

0
9

با تشکر از فرمایشات ماموستا قادری عزیز متاسفانه آقای مرادنیا باید آقای دادور رو خلع میکردن گروه استان دارن به استاندار خط و مشی میدن و ایشون رو به بیراهه میبرن اگه همینجوری برستادی و افراد ضعیف رو بهشون انتصاب کنن و با نماینده های استان کلنجار برن و به نماینده های مردم توهین و بی احترامی کنن باید خودشون زود از استان خداحافظی کنن پس آقای مرادنیا به خودتون بیاید اختیار خودتون رو به برستادی ها ندید باید اجازه جشن انار رو نمیدادید فرمانداری که هیچی ازدین و اسلام و حرمت به ماه صفر حالی ش نیست بهتر از این نمیشه به خدا پنج نفر دادور رو قبول ندارن متاسفانه انتصابات استان رو دارن برستادی ها انجام میدن همین ها هستن چهره دولت و نظام رو پیش مردم خراب جلوه میدن استاتدار محترم شما هیچ وقت نمی بایست از نماد انار رونمایی کنی بخشدار اورامان با سابقه بدنامی و اختلاس و همدستی با فرماندار در دولت چهره نظام رو زیر سوال میبره

همشهری پاسخ جمعه 4 آبان 1397 | 18:14

0
8

قبای فرمانداری بر بالای کوهسار سرو اباد خیلی گشاد است درک ایشان از ماوقع امورواوضاع پیرامونی در حد همان معلم ازمایشگاه ومجلات رشد است ظالم کسی است که اورا در منصب حساس فرمانداری نشانده است زیاد طول نخواهد کشید که باد اعتراضات مردم به زیر قبایش رفته واو را از منصب بر خواهد داشت

علیزاده پاسخ شنبه 5 آبان 1397 | 17:38

0
7

والا این مسئولین دولتی و همفکرانشان افتخار می کنند موضعشان همان موضع حزب کومله و دمکرات و پژاک باشد و در میان مردم همان عقاید را تأیید و ترویج می کنندد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید