کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سیاحت آقای فرماندار با خودرو دولتی موجب خسارت 55 میلیون تومانی به بیت المال همیشه مظلوم شد!

بر اساس گزارشات رسیده به دفتر کُردتودی، فرماندار سروآباد در حین سیر و سیاحت و سفری غیر کاری با ماشین فرمانداری شهرستان، خودرو دچار نقص فنی می شود و هزینه تعمیر آن نیز 55 میلیون تومان برآورد شده که باید بیت المال همیشه مظلوم آن را تقبل نماید!

به گزارش خبرنگار کُردتودی، حوالی یک ماه پیش کوهسار دادور فرمانداری شهرستان سروآباد در سفری غیرکاری به شهرستان پاوه که با خودروی سوزوکی سفید این فرمانداری انجام شد در مسیر غار قوری قلعه موتور آن قفل کرده و بعد از انتقال به تعمیرگاهی در شهر روانسر، خودروی فرمانداری که دچار مشکل اساسی می شود موتور آن برای تعمیر به همدان منتقل می گردد.

 

طبق اخبار واصله از فرمانداری شهرستان سروآباد هزینه اعلام شده تعمیر این خودرو، 55 میلیون تومان برآورده شده و براساس همین گزارش استانداری نیز اعلام کرده هزینه آن نباید از بیت المال و بودجه فرمانداری پرداخت شود.

 

جالب اینجاست که کوهسار دادور فرماندار سروآباد قبل از حادثه اخیر در مسیر غار قوری قلعه در جلسه ای خطاب به مدیران شهرستان، گفته بود مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی مجاز نیستند در ساعات غیر اداری از خودروهای اداری برای تردد استفاده کنند و تنها برای ماموریت اداری مجاز به استفاده از این خودروها هستند.

 

او اضافه کرده بود: این موضوع به ادارات سطح شهرستان ابلاغ شده و در صورت مشاهده تخلف، طبق بخشنامه های اداری با افراد و ادارات متخلف برخوردهای قانونی صورت می گیرد. حال سوال اینجاست که چه کسی با تخلف خود آقای فرماندار برخورد خواهد کرد و آیا اصلا برخوردی در کار خواهد بود؟

 

آیین نامه چگونگی استفاده از خودروهای دولتی با موضوع حقوق حمل و نقل از سوی دولت در 16 ماده و تبصره‌های فراوان در سال 1386 تصویب و برای اجرا به تمامی دستگاه‌ها و ادارات ابلاغ شد.

 

در ماده چهار این آیین نامه آمده است که تمامی خودروهای دستگاه‌های اجرایی به استثنای خودروهای اختصاصی، تشریفاتی و خدمت جزو خودروهای خدمت عمومی محسوب شده و استفاده از آنها تنها برای انجام امورات اداری مجاز است و در غیر ساعات اداری (با راننده یا بدون راننده) و بدون داشتن برگ مأموریت، مطلقاً ممنوع بوده و هرگونه استفاده از این خودروها خارج از قوانین مربوطه و مقررات این آیین نامه در حکم تصرف غیرمجاز اموال دولتی محسوب می شود.

 

دادور همچنین در اسفند سال گذشته بعد از انتصاب در جلسه ای با انتقاد از عدم مقیم بودن مدیران برخی از دستگاه های اجرایی در این شهرستان گفته بود این رویه از سال های قبل در این شهرستان وجود داشته و مدیران دستگاه های اجرایی در سنندج و مریوان اقامت دارند. این در حالی است خانواده آقای فرماندار در شهر سنندج سکونت دارند و ایشان نیز به مانند مدیران دیگر شهرستان، خانواده وی در محل خدمت آقای فرماندار زندگی نمی کنند.

 

البته جناب فرماندار اگر منکر این موضوع بوده که به بیت المال همیشه مظلوم هیچ کاری نداشته و معتقد باشد که پول تعمیر خودرو را از جیب مبارکش خرج خواهد کرد این حق برای وی محفوظ است که از طریق همین رسانه اقدام به شفاف سازی برای افکار عمومی کند.

 

در پایان توجه آقای فرماندار  و سایر مسوولان که اموال دولتی و بیت المال را بخشی از اموال شخصی خود می دانند به بیاناتی از مقام معظم رهبری جلب می کنیم:

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح دوشنبه گذشته (۹۷/۰۷/۲۳) در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه خود، در توضیح «نامه‌ی حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) خطاب به مسئولان و فرماندهان نظامی»(۱) برخی وظایف آنان را برشمردند و این نامه را به مثابه دستورالعملی برای همه مدیران نظام اسلامی دانستند و با اشاره به فرازهایی از این نامه گفتند: در منطق حکومت علوی اگر کسی به خاطر مسئولیتش دارای امتیاز و احترامی شد، این موضوع نباید اخلاق و رفتار او را با مردم تغییر بدهد و او را از مردم دور کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مسئولان نظام اسلامی بدانند شکر  نعمت مسئولیتشان در  این است که به بندگان خدا  نزدیکی بیشتری پیدا کنند، با آنان نشست و برخاست کنند و نسبت به آنها مهربانی و توجه بیشتری به خرج دهند.


ایشان سپس به فراز دیگری از این نامه درباره موضوع شفافیت مسئولان پرداختند: «اَلا وَ اِنَّ لَکُم عِندِی اَن لَا اَحتَجِبَنَّ دُونَکُم سِرّاً اِلّا فی حَرب».


ایشان در شرح این فراز از نامه حضرت علی (علیه‌السلام)  گفتند: «این نکته‌ی بسیار مهمّی است؛ این شفّافیّتی که حالا سر زبانها است که «آقا شفّاف، شفّاف»، در کلام امیرالمؤمنین است. بعضی‌ها عادت کرد‌ه‌اند هر چیز خوبی که در جامعه‌ی اسلامی است را نسبت بدهند به غربی‌ها. واقعاً انسان تعجّب میکند از کوته‌فکری بعضی‌ها! توجّه به مردم، آراء مردم، اهتمام به مردم، میگوید «ما از غربی‌ها یاد گرفتیم اینها را»؛... وقتی مراجعه به منابع اسلامی نمیکنید، وقتی کلمات امیرالمؤمنین و رسول مکرّم اسلام را نمیخوانید، بلد نیستید، خب بله، از غربی‌ها باید یاد بگیرید. میگویند بعضی‌ها، می‌شنوید که «بله، این شفّافیّت را هم آنها به ما یاد دادند»؛ نخیر، شفّافیّت را امیرالمؤمنین یاد داده؛ میگوید حقّ شما بر من -یعنی حقّی که شما پیش من دارید- [این است که] هیچ رازی را از شما پنهان ندارم، هیچ حرفی را از شما پنهان نکنم، مگر در جنگ و مسائل جنگ و مسائلی که با دشمن طرف هستیم، اینجا نمیشود حرفها را زد؛ چون حرف را وقتی که گفتیم، شما شنفتی، دشمن هم می‌شنود. بله در این مسائل حرب -حرب، اعمّ از همین حرب به‌اصطلاح نظامی و مانند اینها است- در مسائل امنیّتی، در مسائل نظامی، در مسائل گوناگونی که جنگ داریم با دشمن، مقابله‌ی با دشمن داریم، بله اینجا جای افشاگری نیست، جای شفّافیّت نیست، امّا در غیر اینها، در مسائل عمومیِ مردم، اَن لَا اَحتَجِبَنَّ دُونَکُم سِرّاً.»


رهبر انقلاب بر این نکته تأکید کردند که: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.
 

انتهای پیام/sh.s

  دوشنبه 30 مهر 1397 | 14:22

  کد خبر : 31232

  منتشر کننده : sh.s

  خبات پاسخ دوشنبه 30 مهر 1397 | 15:27

  2
  4

  وقتی که از ناظم بودن مدرسه و دم در ستادی آقای روحانی، فردی به منصب فرمانداری می رسد!!\\r\\nپنجاه و پنج میلیون پیشکش؛ اما توهین به ساحت فرمانداری است!! \\r\\nاین فرد می بایست در همان مدرسه ابتدایی ناظم بود تا اینکه فرماندار شود.\\r\\nاما معامله های سیاسی مثلث دفن در کردستان تولد چنین مدیر یقه بسته عجیب الخلقه ای را در پی دارد!!!!

  احمدی سه شنبه 1 آبان 1397 | 20:41

  جناب خبات خان مخت خالی است
  مواظب حرف زدنت باش
  معلمان بزرگترین رسالت جامعه را برعهده دارند

  رضائی چهارشنبه 2 آبان 1397 | 08:03

  واقعا معلمها مثل موریانه تو وزارت رخنه کردند وبه این زودی ریشه کن نمیشن....

  ناشاس چهارشنبه 2 آبان 1397 | 10:54

  شعبان بی مخها....

  فیروزی پاسخ دوشنبه 30 مهر 1397 | 15:55

  0
  10

  آقای حسین فیروزی بیا و پاسخ بده .
  محمد دره وزمی ببخشید ورمقانی بیا ببین کار به کجا کشیده است .اصلاحطلبان مدعی کردستان ترا بخدا بگویید کوهسار دادور حد و حدودش فرمانداری بود.؟
  آستاد نصرالهی زاده کجایی .چه میکنی .
  خدایا ما را چه شده؟

  احمد پاسخ دوشنبه 30 مهر 1397 | 18:31

  0
  5

  سلام جالب است بدانید که آقای فرماندار هر ماه نزدیک به پانزده روز را در سنندج به سر می برند و بعد از گذشت نه ماه از صدارتش هنوز راه ژاورود را بلد نیست و به ویژه در روستای پایگلان که نزدیک به هفتاد شهید و جانباز تقدیم انقلاب کردند و در زلزله اخیر هم بیشترین آسیب را دیده بود حتی برای یک بار هم دیدار نکردند و منطقه ژاورود دیگر هیچ

  احمد پاسخ دوشنبه 30 مهر 1397 | 18:37

  0
  2

  لازم است یاد آور شوم سرو آباد شهر سر پرستان است بیشتر ادارات با سرپرست اداره می شوند سر پرستانی سه ساله و بیشتر

  شهروند پاسخ دوشنبه 30 مهر 1397 | 22:53

  0
  5

  وقتی آقای استاندار یک برستادی را به عنوان فرماندار انتصاب میکنن بهتر از این نمیشه ایشون در حد یک آبدارچی هم‌نیستن جالب اینجاست مغز متفکر مثلث دفن هستن ولله حق دارد شب و روز داخل سوزوکی باشد آخرین ماشین ایشان یک‌پراید بوده متاسفم برای آقای مرادی به همچنین آدمی اجازه ورود به سروآباد را دادن

  سرباز پاسخ سه شنبه 1 آبان 1397 | 17:58

  0
  4

  سلام اقای دادور هرچه سریع تر باید از مقام فرمانداری عزل بشه و ناظم ی مدرسه برگرده اقای استاندار شما در تودیع خود گفتید به هیچ جریانی وابسته نبستید ولی تمامی انتصابات برای اصلاح طلبان ه

  کریمی پاسخ سه شنبه 1 آبان 1397 | 20:39

  1
  8

  سرباز جون یه کم اطلاعاتت را ببر بالا
  معارفه نه تودیع
  انشاالله به زودی تودیع خواهد شد با این انتخاب هایش

  م ی پاسخ سه شنبه 1 آبان 1397 | 22:08

  5
  1

  مدیر کردتودی وجدان هم چیز خوبیه اگر از طرف شماوقلم به دستان شما رعایت شود.دادور یکی از بهترین فرمانداران است

  فرهنگی پاسخ چهارشنبه 2 آبان 1397 | 07:35

  0
  3

  اره دادور هم مثل راست خدیو مدیر خوبی؟ هنوز دیپلم دبیرستان نگرفته وداره درس میخواند وبا مدرک حوزوی بخشدار میشه.(راست خدیو )

  مسلم پاسخ چهارشنبه 2 آبان 1397 | 08:26

  0
  4

  متاسفانه مدیرانی ناتوان و دروغ گو همچون مدیرکل ورزش با چسپاندن خود به فیروزی و نصراللهی زاده خود را ابقا نموده و در حال بدبخت کردن مردم و ورزش و جوانان هست.

  شهروند پاسخ چهارشنبه 2 آبان 1397 | 13:17

  0
  3

  در پاسخ به مسلم واقعا مدیر کل ورزش و جوانان یک گندی به این حوزه زدن که هیچ دشمنی به این مرز و بوم‌نزده از واگذاری زمین ورزشی به نور چشمی ها و وام های کلان و بی مدیریت های جناب ایشون دوران احمدی نژاد اصولگرا الان اصلاح طلب متاسفانه این‌جور ادم ها هم‌جایگاه شون خوبه

  رامین پاسخ چهارشنبه 2 آبان 1397 | 13:42

  0
  4

  عجیب است که جناب به قول خودش کارشناس نظر نگذاشته
  نظراش تک تکه برای خودش
  واقعا یکی یه دونه است

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  پیشنهاد سردبیر:

  آرشیو پیشنهاد سردبیر

  گزارش و تحلیل:

  آرشیو گزارش و تحلیل
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید