کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

کپی برداری رئیس جمهور روحانی از نوع چرخش مدیریتی در شهرداری سنندج!

محمد شریعتمداری، محمد قادرمرزی، شهرداری سنندج، چرخش مدیریتی

در شهرداری سنندج مرسوم است که اگر برای یکبار فقط یکبار قرعه فال مدیریتی بنامت زده شود و از خوش شانسی کت و شلوار اتوکشیده مدیریتی بر تنت کردند دیگر باید خیالت راحت شود زیرا  این کت و شلوار دامادی مدیر شدن را  قطعا زمان بازنشستگی عوض خواهید کرد !

به گزارش کُردتودی، امروز بر روی تلکس خبرگزاریها خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه رئیس جمهور قصد کرده تا  محمد  شریعتمداری را از وزرات صنعت و تجارت به وزارتخانه رفاه و کار انتقال دهد، دقیقا این حرکت  دکتر روحانی مرا به یاد جنس تغییر مدیریتها در شهرداری سنندج انداخت، گفتم شاید این رئیس جمهور، در همین شهرداری کنار دست خودمان یک سری مشاورانی داشته اند و ما بی خبر بوده ایم!

 

البته زیاد تعجب نکنید، باور بفرمائید اغراق نکرده ام زیرا در شهرداری سنندج مرسوم است که اگر برای یکبار فقط یکبار قرعه فال مدیریتی بنامت زده شود و از خوش شانسی کت و شلوار اتوکشیده مدیریتی بر تنت کردند دیگر باید خیالت راحت شود زیرا  این کت و شلوار دامادی مدیر شدن را  قطعا زمان بازنشستگی عوض خواهید کرد !

 

دقیقا حکایت پرواز مدیریتی شریعتمداری از وزارت صمت به وزارتخانه رفاه و کار، یک جورهایی حکایت چرخش مدیریتی در شهرداری سنندج است، زیرا که  بسیاری از پستهای مدیریتی در مدیریت شهری سنندج مانند صفحه شطرنجی است که مهره ها فقط جایشان عوض می شود؛ زیرا که برای  همیشه بر روی  صفحه شطرنج در جابجایی هستند، یا اینکه بگذارید آسمانی تر  بگویم که سیستم  مدیریتی در شهرداری سنندج  دقیقا مانند پرواز آن‌ کبوترانی است که از این حرم به آن حرم دائم  در گردشند!

 

اگر به مذاق عده ای برنمی خورد، باید گفت که مدیر بودن در شهرداری دقیقا موروثی یا اجاره بشرط تملیک نود و نه ساله  است؛ چون اگر از نقطه ای قدرتش را گرفتند؛ بلادرنگ  در نقطه دیگری چنان  قدرتش دهند که زلزله هشت ریشتری هم تکانش ندهد!

 

یا بگذار خودمانی تر بگوئیم که چینش سیستم مدیریتی در شهرداری سنندج مانند کوچ کردن عشایر از  قشلاق به ییلاق و ییلاق به قشلاق است.

 

حال و با این اوصاف  باید اذعان نمود که هیچوقت برای یادداشت نمودن اسامی مدیران در شهرداری کمتر گوشی  موبایلی به زحمت می افتد؛ زیرا برای دهها سال نام‌ برخی از مدیران ثابتند، اما   این دسته از مدیران با هدف ایجاد  تنوع گاها  مکانشان  را جابجا می کنند،  تا خدای ناخواسته زبانشان لال از ماندن در یک جای ثابت مدیریتی خاطرشان مکدر نشود!

حالا زرنگ بازی حسن روحانی هم یک جورهایی گل کرده و اینک  می خواهد از روی نوع چینش  برخی از مدیران شهرداری سنندج به نوعی کپی برداری کند؛ بر همین مبنا وزیران خودش را برای ایجاد تنوع و یکجا نماندن از این وزارتخانه به آن وزارتخانه دیگری می فرستد .

 

اما بهتر است که محمد شریعتمداری وزیر مستعفی صنعت و معدن کلی از این نوع حرکت در  شهرداری سنندج متشکر باشد که این حرکت چرخشی مدیریتها را پایه گذاری کرده و اینک ایشان هم از این گونه چرخش قدرت بهره مند شده اند.

 

امیدوارم اگر در فینال هفته آینده با  مجلسیان پیروز و بر صندلی وزارت رفاه تکیه زدند،  به رسم قدرشناسی چتر رفاهشان بر سر کارکنان پرتلاش و مظلوم  شهرداری سنندج سایه افکند!

 

محمد قادرمرزی

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 30 مهر 1397 | 07:45

کد خبر : 31224

منتشر کننده : sh.s

کریم پاسخ دوشنبه 30 مهر 1397 | 08:10

0
8

سلام. به نظرتان در اداره ای فاسد همچون ورزش چنین قضیه ای نیست؟؟؟

کارشناس پاسخ دوشنبه 30 مهر 1397 | 17:34

0
4

یک قانون نانوشته ای هست " مدیران عوض می شوند اما ازبین نمی روند و از پستی به پست دیگر می روند
قانون بقای مدیران

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید