کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان عنوان کرد:

تشکیل پرونده برای شایعه‌سازان درباره فوت دانش آموز دختر سنندجی/ برخورد قاطع با شایعه‌سازان در فضای مجازی

دادستان سنندج, اکبر جوهری, پرونده دنیا ویسی, گرماش سنندج, دیوار مدرسه, مرگ دانش آموز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از تشکیل پرونده برای شایعه‌سازان درباره فوت دختر دانش آموز سنندجی خبر داد و گفت: پس از تشکیل شدن پرونده قضایی فرد یا افراد شایعه‌ساز به دادسرا احضار خواهند شد.

به گزارش کُردتودی، اکبر جوهری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در گفت‌وگویی از تشکیل پرونده قضایی برای شایعه سازان پرونده فوت دختر دانش اموز سنندجی (دنیا ویسی) در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به موضوع فوت این دانش آموز ورود کرده‌ایم و منتظر نظریه کارشناسی پزشکی قانونی در رابطه با علت فوت هستیم.

 

وی که با خبرگزاری میزان گفتگو کرده, تاکید کرد: همچنین به زودی به عنوان مدعی العموم برای فرد یا افرادی که ادعا کرده بودند به این دختر تجاوز شده است و به نوعی در فضای مجازی موجب تشویش اذهان عمومی شده بودند پرونده قضایی تشکیل می‌دهیم.شایعه سازی یک اقدام مجرمانه است که متناسب با جرم با آن برخورد قاطعانه خواهیم داشت.

 

وی گفت: تا زمانی که اظهار نظر قطعی قضایی نشود هیچ فرد یا دستگاهی حق ندارد نظر و رایی داده و از پیش قضاوتی داشته باشد. طبیعتا اظهار نظر پزشکی قانونی یک نظر کارشناسی و دقیق است و ما هم منتظر این نظر هستیم.

 

وی گفت: پس از تشکیل پرونده قضایی فرد یا افراد شایعه ساز به دادسرا احضار شده و در صورت اثبات مجرمیت بنابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

 
پدر دنیا: دخترم به صورت اتفاقی بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه فوت شده است
 
همچنین روزنامه همشهری کردستان در گزارشی آورده است: سکوت مبهمی سراسر گرماش را فراگرفته است. وضعیت غمباری بر روستا و مدرسه خالی از دانش‌آموز حاکم است. روستایی که تا هفته پیش کسی نامش را هم نشنیده بود، حال همه آن را با «دنیا»ی از دست رفته‌اش می‌شناسند. گرماش روستایی در ۲۷ کیلومتری سنندج واقع شده  است.
 
به دلیل جمعیت اندک ۳۶ خانواری آن از امکانات اولیه مانند خانه بهداشت، نوسازی روستا و مدرسه استاندارد محروم است. این مساله موجب شده در چند روز اخیر شاهد ریزش دیوار مدرسه قدیمی این روستا روی دانش‌آموز ۷ ساله(پایه اول) باشیم. این شرایط موجب شد برخی شایعه‌ها مبنی بر تجاوز و قتل دراین‌باره مطرح شود.
 
امجد ویسی: پس از مرگ دخترم شاهد شایعه‌پراکنی‌های گسترده‌ای از سوی برخی رسانه‌ها بودیم. این در حالی است که دخترم به صورت اتفاقی بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه فوت شده است.
 
 بانو سعادت، مادربزرگ دنیا: از رسانه‎ها درخواست داریم هر آنچه را واقعیت دارد و از زبان خانواده دنیا گفته شده است بازتاب دهند و آب در آسیاب دشمن نریزند. 
 
نادر لطیفی، رئیس شورای اسلامی روستا: مدرسه چند کلاسه گرماش در حدود ۴۰ سال پیش ساخته شده است. به دلیل مجاورت با رودخانه دیوار حیاط قسمت پایینی مدرسه سست و در حال ریزش بوده است.
 

انتهای پیام/a.p

شنبه 21 مهر 1397 | 16:14

کد خبر : 31128

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید