کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

۵۵ درصد روستاهای بانه کمبود شدید آب دارند

آب و فاضلاب روستایی بانه، تانکر آب، کمبود آب، آبفار بانه، آبرسانی، هاوری نصیری

مدیر آب و فاضلاب روستایی بانه اظهار داشت: از 44 روستای مواجه با کمبود آب اکنون به 13 روستا به صورت سیار و با استفاده از تانکر آبرسانی می شود.

به گزارش کُردتودی، آرباباخبر در گزارشی آورده است: تعداد97 روستا و 9 هزار و 150 مشترک از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان بانه بهره مند هستند.

 

مدیر آب و فاضلاب روستایی بانه با اعلام  کمبود شدید آب در روستا های بانه گفت : ۵۵ درصد روستاهای این شهرستان شامل ۴۴ روستا، با مشکل کمبود شدید آب شرب مواجه هستند و آبرسانی به اهالی این روستاها به صورت سیار و با تانکر انجام می شود.

 

هاوری نصیری در این باره اظهار داشت: از این ۴۴ روستا اکنون به ۱۳ روستا به صورت سیار و با استفاده از تانکر آبرسانی می شود.


وی با بیان اینکه با استفاده از یک تانکر ۱۲ هزار لیتری در طول هفته به این روستاها آبرسانی می شود، افزود: به دلیل نداشتن تانکر حمل آب و امکانات، توان آبرسانی به دیگر روستاهای مواجه با بحران کم آبی را نداریم.


مدیر آبفار بانه با اشاره به اینکه مجتمع آبرسانی «شیوه ده» با مشکل کمبود شدید آب مواجه است، اضافه کرد: این مجتمع آب ۶ روستای بانه را تامین می کند اما بدلیل کاهش ۵۰ درصدی آب چاه های تامین کننده این مجتمع، به ناچار آبرسانی به صورت سیار انجام می شود.


وی با بیان اینکه به ناچار از مخزن مادر به مجتمع شیوه ده آب تزریق می کنیم، یادآور شد: تلاش ما این است این مجتمع را به شبکه آبرسانی شهر بانه متصل کنیم تا مشکل کمبود آب آن بر طرف شود.


نصیری خواستار کمک مدیریت بحران استانداری برای رفع مشکل کمبود آب روستاهای بانه شد و تاکید کرد: تاکنون چندین بار از استانداری تقاضای کمک کردیم اما هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 18 مهر 1397 | 10:08

کد خبر : 31087

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید