کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دخالت فرمانداری سروآباد در انتخاب شهردار سلب اختیارات مردم است

شهردار اورامان، فرماندار سروآباد، کوهسار دادور، دخالت فرماندار، فرمانداری، اخبار سروآباد، شهر سروآباد

فرماندار سروآباد با دسته بندی های سیاسی و عدم نظارت بر بخش های مختلف فرمانداری عملا در راستای سیاسی گروه و دسته خاصی از افراد حرکت می کند.

به گزارش کُردتودی، دخالت نیروهای دولتی (وزارت کشور) در حوزه شهرداری و شورای شهرها موضوع تکراری و البته خارج از عرف است که این روزها موجب تنش در شهرهای کوچک و بزرگ استان کردستان شده است. نمونه آن در استان کردستان می توان به دخالت نمایندگان دولت در شهرستان سروآباد اشاره کرد. بخشداران دو شهر کوچک سروآباد و اورامان در ماههای اخیر با تصمیمات و دخالت ها بیجا علاوه بر اینکه بر شدت مشکلات مالی و عمرانی شهرها کم نکرده اند بلکه بر شدت آنها افزوده اند.

 

اواخر اردیبهشت ماه سالجاری بدلیل برخی اختلافات شهردار و شورای شهر اورامان بر سر عدم برگزاری مراسم جشن پیرشالیار و برخی موضوعات دیگر منجر به استعفای شهردار این شهر تاریخی و کهن منطقه شد که البته با مخالفت اعضای شورای شهر، شهردار به کار خود ادامه داد اما با گذشت چند ماه در تابستان سالجاری برخی چهره های سیاسی شهرستان سروآباد در بازی جناحی و سیاسی بعد از کنارگذاشتن شهردار شهر سروآباد، فرزاد اختر کاوان را قبل از اینکه از شهرداری شهر اورامان استعفا دهد با سه رأی به عنوان شهردار جدید شهر سروآباد انتخاب کردند. دخالت های برخی چهره های وابسته به نمایندگان ادوار و عدم نظارت مسئولین فرمانداری باعث ایجاد تنش و عقب افتادن بسیاری از پروژه های عمرانی در این دو شهر شد.

 

به گزارش خبرنگار ما در شهرستان سروآباد، شبهاتی در استعفای شهردار اورامان وجود دارد که با بی توجهی دستگاههای نظارتی همراه بوده است. آنچه محرز شده است جلسه قبول استعفای فرزاد اختر کاوان شهردار اورامان در یک جلسه و با رأی گیری اکثریت اعضا صورت نگرفته است. جلسه منجر به استعفا طبق قانون باید ساختمان شورا انجام شود که این جلسه در ساختمان بخشداری اورامان و خارج از ضوابط تعریف شده انجام شده است. همچنین صورتجلسه استعفا که می بایست در جلسه استعفا مورد تایید قرار می گرفت در زمان ها و مکانهای مختلفی توسط اعضای شورا امضا و مورد تایید قرارگرفته است. نکته جالب تر اینکه یکی از اعضای شورای شهر اورامان بنا بدلایلی با تهدید برخی افراد مجبور به امضای استعفای شهردار شده است. و این فشارها برای استعفای اخترکاوان تنها بدلیل انتصاب وی در شهرداری سروآباد بوده است که با بی توجهی دستگاه‌های نظارتی در حال تحقق است.

 

طبق قانون و ماده 576 ـ چنانچه هریک از صاحب منصبان و مستخدمین ومامورین دولتی و شهرداریها در هر رتبه و مقامی که باشد از مقام‌خود سوء استفاده نموده و از اجرای اوامر کتبی دولتی یا اجرای‌قوانین مملکتی و یا اجرای احکام یا اوامر مقامات قضایی یا هرگونه‌امری که از طرف مقامات قانونی صادر شده باشد جلوگیری نماید به ‌انفصال از خدمات دولتی از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.

 

عدم نظارت فرمانداری و دستگاهای نظارتی و دخالت برخی چهره های سیاسی شهرستان سروآباد منجر به نارضایتی عمومی از شهرداری ها وشوراهای شهر و حتی مسئولین دولتی شده است. عدم اجرای قانون و بازیهای سیاسی، دخالت در امورات شورای شهر و بی طرف نبودن نمایندگان دولت در شهرستانها، مردم را از منتخبان خود و آینده شهر ناامید کرده است.

 

کوهسار دادور فرماندار شهرستان سروآباد در مراسم تودیع و معارفه خود در اسفند ماه سال 96 ضمن تأکید بر بی طرفی و حمایت نکردن از طیف خاص سیاسی در شهرستان سروآباد، اظهار کرد: منافع مردم بر منافع افراد و گروه های سیاسی ارجحیت دارد اما در ماههای اخیر با دسته بندی های سیاسی و عدم نظارت بر بخش های مختلف فرمانداری عملا در راستای سیاسی گروه و دسته خاصی از افراد حرکت می کند.

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 10 مهر 1397 | 09:46

کد خبر : 31012

منتشر کننده : sh.s

علی پاسخ سه شنبه 10 مهر 1397 | 19:45

0
0

کاملا درست می فرمایید
...خودش گفته من مدیون اصلاح طلبانم هیچ کاری رابدون اجازه آنها انجام نمیدم
سروابادکم چقدرتنهایی

احمد پاسخ چهارشنبه 11 مهر 1397 | 09:46

2
0

مطالب از اساس کلاً کذب و تخریب شخصیت است متاسفانه،عده ای با آبروی مردم بازی می کنند

عه لی هورامان پاسخ چهارشنبه 11 مهر 1397 | 10:18

0
1

باید اشاره بنمایم در اردیبهشت ماه امام جمعه و بخشدار هورامان و فرمانداری سرواباد افرادی بودند که شورای شهر را تهدید کردند که نباید با استعفای شهردار موافقت شود

سعید پاسخ چهارشنبه 11 مهر 1397 | 11:22

0
0

اگر جناح باری نباشه اختر کاوان تو اورامان چکار کرد که بردنش سرواباد به خدا مردم رو از رفتارای خوذتون خسته کردید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید