کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دادگاه متهمان اقتصادی و تردیدها و ابهاماتی در این مورد/ دلیر بهمنی

متهمان اقتصادی، قوه قضاییه، ضعف مدیریتی، مسؤولین ارشد کردستان، ارز دولتی

افکار عمومی انتظار دارند که قوه قضاییه و نهادهای نظارتی همانگونه که با حمید مظلومین و جمشید بسم الله و احمد اعوذوبالله برخورد نمودند با این مسئول دولتی در کردستان هم برخورد کنند و به ابهامات و تردیدهایی که در مورد این فرد وجود دارد جواب دهند چون به قول مرحوم رفسنجانی تردید داشتن که جرم نیست .

به گزارش کُردتودی، یادش بخیر مرحوم رفسنجانی در سال 88 و در آخرین نماز جمعه ای که امامت آنرا بعهده داشتند فرمودند که: عده ای درباره ی نتایج انتخابات تردید دارند و تردید داشتن که جرم نیست و چرا باید با آنها اینگونه برخورد شود?

 

حالا چرا از این مرحوم این نقل قول را نمودم بماند برای بعد .

 

مدتی است شرایط و اوضاع و احوال کشور از نظر اقتصادی و معیشتی آشفته و بحرانی شده است و شاید از بحران هم گذشته است. جدا از ضعف مدیریتی دولت که یکی از عوامل اصلی بوجود آمدن این شرایط است، وجود عده ای از خدا بی خبر و زالو صفت که به عنوان فعال اقتصادی در کشور فعالیت دارند هم یکی دیگر از عوامل اصلی فروپاشی اقتصادی کشور بوده است. افرادی که با گرفتن ارز دولتی 4200 تومانی اقدام به واردات کالا نموده اند و بعد از وارد نمودن آن یا آنرا احتکار کردند و یا هر طور که دلشان خواست آنرا فروختند و بعضا به  سودهایی تیلیاردی هم رسیدند .

 

در این میان قوه محترم قضاییه هم بیکار ننشست و با گرفتن عده ای آفتابه دزد و محاکمه ی آنها خودی نشان داد و اعلام کرد که مردم نگران نباشند قوه قضاییه با اخلالگران اقتصادی به شدت برخورد خواهد کرد.

 

و اما کردستان، دیار فقر و محرومیت و بیکاری و رکود و تبعیض و ناعدالتی. یکی از مسئولین ارشد کردستان یکی از غولهای اقتصادی و صادرات و واردات کشور است!! این علامت تعجب را هم به این علت گذاشتم که وقتی وصیتنامه بنیانگذار انقلاب را می خوانیم ایشان چندین بار تاکید نموده اند که مسئولین کشور باید از قشر ضعیف و متوسط جامعه انتخاب شوند تا درد مردم و جامعه را بدانند و چرا در مورد انتخاب این آقای مسئول در کردستان به وصیت نامه امام عمل نشده است خود جای سوال و ابهام است .

 

لازم به ذکر است شرکت متعلق به این فرد مسئول چند ماه پیش چندین میلیون دلار و یا یورو ارز دولتی گرفته است و تاکنون خبری در مورد چگونگی دادن و گرفتن آن و وارد کردن کالاهای احتمالی!! هیچ گزارشی منتشر نشده است .

 

سوالات و تردیدهایی زیادی در این زمینه در میان فعالین سیاسی و افکار عمومی بوجود آمده است. به عنوان نمونه چرا این مسئول تاکنون از طرف هیچ نهاد و ارگانی مورد بازپرسی قرار نگرفته است که سرنوشت آن چندین میلیون ارز دولتی که گرفته است به کجا ختم شده است؟؟ و چرا این فرد از حاشیه امن برخوردار است؟؟ چون طبق قانون اساسی همه افراد جامعه در برابر قانون یکسان هستند و در اصل 107 هم عنوان شده است که حتی رهبری هم در برابر قانون مستثنی نیست. پس با این تفاسیر افکار عمومی انتظار دارند که قوه قضاییه و نهادهای نظارتی همانگونه که با حمید مظلومین و جمشید بسم الله و احمد اعوذوبالله برخورد نمودند با این مسئول دولتی در کردستان هم برخورد کنند و به ابهامات و تردیدهایی که در مورد این فرد وجود دارد جواب دهند چون به قول مرحوم رفسنجانی تردید داشتن که جرم نیست .

 

کوتاه سخن اینکه جناب آقای گروسی مدیرکل محترم دادگستری استان، جناب آقای جوهری دادستان محترم، جناب آقای مهرورز رئیس سازمان بازرسی اگر صلاح دانستید در این زمینه وارد عمل شوید و پاسخگوی افکار عمومی باشید و در راستای رفع ابهامات اقدام فرمایید و بدون هیچگونه حب و بغضی این فرد مسئول را مجبور به پاسخگویی به این سوالات کنید .

 

یک ) چگونگی سازوکار اخذ ارز دولتی؟؟ آیا این فرد از جایگاه و مقام خود سوء استفاده نموده است یا نه ؟؟

دوم ) با این مبلغ کلان ارز اقدام به خرید چه کالایی نموده است؟؟

 

سه ) آیا این کالای خریداری شده ( در صورت وجود داشتن ) وارد کشور شده است یا خیر؟؟

 

چهار ) و مهمترین سوال، با چه قیمتی کالای خریداری شده وارد بازار و فروخته شده است؟؟

 

و در پایان این را هم عرض کنم که دهها و صدها کورد در تهران مشغول فعالیت اقتصادی و عمرانی هستند نه زیر ذره بین افکار عمومی هستند و نه مورد بازخواست قرار می گیرند اما وقتی یک فعال اقتصادی و تجاری مسئولیت قبول می کند هم زیر ذره بین افکار عمومی قرار می گیرد هم مورد بازخواست و باید، هم جوابگوی نهادهای نظارتی باشد و هم جوابگوی افکار عمومی. پس با این توضیحات امیدوارم آن مسئول ارشد استانی از بنده دلگیر و ناراحت نشده باشند .

 

به امید فردای بهتر برای کشور عزیرمان ایران

 

دلیر بهمنی کارشناس ارشد علوم سیاسی

 

انتهای پیام/sh.s

چهارشنبه 4 مهر 1397 | 07:22

کد خبر : 30953

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید