کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در فرمانداری دهگلان صورت گرفت:

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک پارک علم و فناوری کردستان و فرمانداری دهگلان

پارک علم وفناوری کردستان,فرهنگ سازی کسب وکار,نخبگان,ایجاد اشتغال,کار آفرین

با حضور فرماندار دهگلان و رئیس علم و فناوری کردستان تفاهم نامه همکاری مشترک منعقد شد.

به گزارش کُردتودی، با حضور ارشدی فرماندار دهگلان و سعیدی رئیس پارک علم و فناوری کردستان تفاهم نامه مشترک ایجاد همکاری جهت بهره مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی، بهره گیری از امکانات و پتانسیل طرفین، بهره گیری از تخصص های مختلف،امکانات بالقوه و بالفعل در زمینه توسعه اشتغال منعقد گردید.

 

فرماندار دهگلان با بیان اینکه نیازهای ساختاری و اساسی کشور به استفاده از فناوری های روز دنیا نیازمند و امروزه فناوری های نو در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم می باشدضمن توجه به وجود پتانسیل‌های موجود در شهرستان، توسعه فناوری‌های جدید جهت بهبود حوزه کشاورزی، اقتصاد، سلامت و بهداشت و سایر موارد شهرستان را مورد تاکید قرارداد.

 

وی با توجه به استفاده از ایده‌های جوانان و نخبگان در شهرستان گفت شهرستان از جوانانی خلاق، دلسوز و کارآمد برخوردار است و باید از این فرصت به نحو شایسته استفاده کرد.

 

ارشدی در ادامه بیان داشت: در بحث نخبه اجتماعی تحصیلات برای ما ملاک نیست و ما به دنبال جوانانی هستیم که بتوانند کار آفرین باشند و در جامعه پویا هستند.

 

فرماندار دهگلان با بیان وجود پتانسیل ها و نیروی انسانی متخصص در شهرستان دهگلان اظهار داشت: که این فرمانداری امکانات شهرستان را در حد توان جهت اهداف تفاهم نامه در اختیار پارک علم و فناوری قرار خواهد داد.

 

رئیس پارک علم و فناوری کردستان: یکی از رسالتهای ما در این برنامه فرهنگ سازی کسب و کار است


خالد سعیدی رئیس علم پارک فناوری کردستان در ادامه بیان کرد: واقعیت امر این است که یکی از رسالتهای ما در برنامه ها فرهنگ سازی کسب و کار است با توجه به اینکه این فعالیت تنها  در شهرستان سنندج و محدود به چندین شرکت بوده و گاها در بعضی از شهرستانها به ما مراجعه می شد که نیاز است در شهرستانهای نیز فعالیت شود.


وی افزود: با توجه به اینکه در این زمینه هیچگونه همکاری در شهرستانها نشده و ما به این نتیجه رسیدیم که یک سلسله برنامه ریزی برای آموزش کسب و کار راه بیندازیم  و دولت هم به وفور مشغول حمایت از جوانان دارای ایده و فکر است که بتوانند با ایده مبتنی بر دانایی و علم برایخود کسب و کار فراهم کنند.


 
 سعیدی گفت: برنامه این است که در شهرستانهای هماهنگی و همکاری در بین دستگاههای خدمت رسان بوجود آید تا بتوانیم به نحو بهتر خدمات ارائه دهیم  و اگر بتوانیم در شهر شهرستان جرقه ای ایجاد شود که کسب وکار راه بیفتد به اهدافمان رسیده و به کار آفرین مشاوره لازم را داده و از آن حمایت می کنیم.


وی  با اشاره به رویدادهای فناورانه در قالب کسب وکار گفت: هددف ما شناسایی پتانسیل شهرستان دهگلان برای ایجاد کانون شکوفایی و سنجش استعدادهای شهرستان بوده که به چه صورت است.


سعیدی استان کردستان را در زمینه کسب در آمد از طریق علم ضعیف عنوان کرد و گفت: هدف اساسی پارک علم و فناوری کردستان این است که با برگزاری کار گاههای آموزشی در شهرستانهای  ایده های که قابلیت اجرایی ومنتج به نتیجه باشد را شناسایی و اموزش دهد.

 

 کارشناس فناوری و اطلاعات فرمانداری دهگلان: باهمت فرماندار جدید آموزش ایده کسب وکار در شهرستان برگزار می شود

 

هوشمند رستمی کار شناس علم وفناوری فرماندار دهگلان نیز اظهار داشت:پارک علم فناوری  در استان کردستان وابسته به وزارت علوم است که برای مکان و امکانات نیازمند هزینه های زیاد است.


 وی افزود: در سنوات قبل  تلاش شد که در دهگلان این مکان مستقر شود اما با توجه به هزینه زیاد این اقدام عملی نشد که امسال با همت فرماندار جدید برگزاری کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد و هر قشر و جنسیتی که دارای ایده باشند می توانند در این آموزش شرکت کنند.

 

منبع:دهگلان شیدا

 

انتهای پیام/a.p

 

دوشنبه 2 مهر 1397 | 08:42

کد خبر : 30928

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید