کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معرفی کردستان با کارهای مبتذل جفا در حق مردمان آن است

الله مرادی، امر به معروف، نهی از منکر، منکرات، شادی، مبتذل

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان ابراز داشت: مردم کردستان دیندار هستند و حلال و حرام را بهتر از هر کسی درک می کنند و اگر بخواهیم با کارهای ابتذال معرف مردم کردستان باشیم بزرگترین جفا را در حق آنان کرده‌ایم و ما به شدت با این موضوع مخالفیم.

به گزارش کُردتودی، محمود الله‌مرادی صبح امروز به مناسبت گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر در جمع خبرنگاران استان کردستان عنوان کرد: از 20 تا 26 ماه محرم به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و در این مدت برنامه‌های مختلفی اجرا خواهیم کرد و بیشتر این برنامه‌ها مردم‌محور خواهند بود.

 

وی با اشاره به این برنامه‌ها، افزود: برگزاری کارگاه آموزشی سلامت اداری با حضور مدیران و بخش‌های مختلف ادارات یکی از این برنامه‌های اجرایی است و قرار است در کل 230 عنوان برنامه در هفته امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان اجرا شود.

 

الله‌مرادی با بیان اینکه ترویج معروفات و تذکر منکرات مهمترین پیام هفته امر به مروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات کنونی رفع شوند و دولت هم باید به جد پای کار بیاید تا این موانع سخت پشت سر گذاشته شود.

 

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان ادامه داد: امروز دشمن از طریق رسانه و فضای مجازی می‌خواهد فکر نسل جوان ما را تسخیر کند و این یک تهدید بزرگ محسوب می‌شود. وی افزود: ایجاد یأس و ناامیدی در بین نسل جوان و فاصله گرفتن از مسیر آرمان‌های انقلاب از پیامدهای این تهدید است.

 

وی مهم‌ترین معروف را حفظ نظام و بدترین منکر را تخریب نظام اسلامی دانست و گفت: تلاش داریم تا نسل جوان بیشتر در صحنه حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند چرا که آینده مملکت در دست همین نسل جوان امروزی خواهد بود.

 

الله‌مرادی تجلیل از رده‌های برتر یک سال گذشته استان در بخش حجاب و عفاف و موضوعات مربوط به ماه مبارک رمضان را از دیگر برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و ادامه داد: ما معروفات را در حجاب خلاصه نمی کنیم بلکه امروز منکراتی در جامعه به دلیل عدم توجه مسؤولین گریبانگیر جامعه شده است که آسیب‌زا می‌باشد که اسراف و احتکار نمونه‌هایی از این موارد هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه دولت و مردم در صورت باهم بودن می توانند بر مشکلات فعلی فایق آیند و ضمن انتقاد شدید از موضوع احتکار، ادامه داد: در شرایط کنونی عده‌ای سودجو به جای اینکه دولت را یاری کنند اقدام به احتکار محصولات مختلف کرده تا به قشر ضعیف جامعه فشار وارد شود و این از بدترین منکرات است.

 

وی دستگیری از نیازمندان را از معروفات مهم دانست و گفت: امروز عده‌ای با آشغال جمع کردن امرار معاش می‌کنند.

 

الله‌مرادی با بیان اینکه تا زمانی که مردم در صحنه نباشند ترویج معروفات و جلوگیری از منکرات محقق نخواهد شد، بیان کرد: درشرایط فعلی و مشکلات به وجود آمده تنها دولت مقصر نیست و مردم هم در این تقصیر دخیل هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به اظهارنظرهایی که در گذشته در مورد برگزاری شوهای فرهنگی و تئاترهای خیابانی که داشته است، گفت: ما مخالف شادی مردم نیستیم بلکه مخالف ابتذال هستیم و از کسی هم که در جهت شادی درست مردم تلاش کند حمایت می کنیم.

 

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان ابراز داشت: مردم کردستان دیندار هستند و حلال و حرام را بهتر از هر کسی درک می کنند و اگر بخواهیم با کارهای ابتذال معرف مردم کردستان باشیم بزرگترین جفا را در حق آنان کرده‌ایم و ما به شدت با این موضوع مخالفیم.

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 18 شهریور 1397 | 12:49

کد خبر : 30810

منتشر کننده : sh.s

0000 پاسخ چهارشنبه 21 شهریور 1397 | 09:52

2
0

چراباید متوهم باشیم که هر کار فرهنگی که با مذاق وصلیقه ی مان نباشد فورا برچسب بزنیم ، جناب اله مرادی بخدا ما هم هزینه دادیم کسانی هم مخاطب قرار دادی افراد بمراتب دلسوزی هستن . اما کارکردن صلایق متفاوتی را دارد مهم اینست که توجه به اقبال عمومی بمعنای غیر معمولش تفسیر غلط نگردد ... شکر خدا بخش های فرهنگی ازجمله صدا وسیما باهمه ایرادات در چارچوب مقررات معمول حداقل دراین مقطع زمانی عملکرد رضایت بخشی داشته است.

الله مرادي پاسخ دوشنبه 26 شهریور 1397 | 00:11

0
0

دوست عزيزبنده شايداانتقادات جدي به صداوسيماهم داشته باشم
امااصلامنظورم صداوسيمانيست چون صداوسيمااگراشتباهي واشكالي داشته باشددرمقابل صدحسن هم دارداماكساني كه بااهداف خاص سياسي بدنبال جابجا كردن ارزشهاومعرفي فقط هل په ركي بعنوان نمادمردم كردستان وسرگرم كردن مردم به اين مواردبراي فرارازپاسخگوئي دربرابرمردم باتوجه به شعارهاي دهن پركني كه درايام انتخابات دادندوعملانتوانستندهمان وضع قبل راهم حفظكنند است وهميشه مزاحمي هم براي خودمعرفي ميكنند
نمونه اش همين فرمايش جنابعالي وبرداشتت اصحبتهاي بنده
مابه هيچوجه مخالف شادي مردم نيستيم وهربرنامه ارزشمندي كه اصول شرعي دران رعايت شودوموجب شادي مردم شودماحمايت هم ميكنيم اما فرق بين ابذال وشادي رابايدبدانيم ودهن كجي به اصول وارزشهارانه تنهابرنميتابيم بلكه مقابلش هم ميايستيم چون مسلمانيم واجواي دستورات الهي ارجحتراست ازانكه چندنفرثناگويمان باشندياپشت سرمان بدبگويند
باتشكر

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید