کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

توطئه معاندین پس از «آتش سوزی جنگل‎های مریوان»

آتش سوزی جنگل های مریوان، اتش سوزی، مریوان، انفجار مهمات

صبح امروز بر اثر آتش سوزی جنگل های مریوان بر اثر گرما و به دنبال آن انفجار مهمات به جامانده از جنگ تحمیلی، چهار نفر در مریوان کشته شدند.

به گزارش کُردتودی،  صبح امروز بر اثر آتش سوزی بخشی از جنگل های مریوان در منطقه سلسی و پیله، چهار نفر جان خود را از دست دادند و دو نفر نیز مصدوم شدند.

 

متأسفانه شریف باجور فرزند بایزید و امید کهنه پوشی(حسین زاده) فرزند احمد از انجمن سبز چیا، محمد پژوهی فرزند احمد و رحمت حکیمی نیا فرزند امین از اعضای محیط زیست مریوان در این حادثه جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر به نامهای مختار امین نژاد 33 ساله فرزند ابوبکر و محمد مرادویسی 57 ساله فرزند احمد مصدوم شدند که محمد مرادویسی بر اثر شدت سوختگی با بالگرد به سنندج اعزام شده است.محمد شفیعی فرماندار مریوان با اشاره به اینکه این آتش سوزی بر اثر شدت گرما رخ داده است، گفت: برای مهار اتش سوزی نیروهای مردمی، فعالان محیط زیست، نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین حضور فعال نیروهای بسیجی با دستور فرمانده سپاه به منطقه اعزام شدند اما بر اثر شدت و گسترده بودن آتش سوزی، همچنان آتش سوزی ادامه دارد.
فرماندار مریوان علت فوت این افراد را خفگی ناشی از دود و سوختگی به علت شدت آتش سوزی جنگل های نزدیک روستاهای سلسی و پیله در شهرستان مریوان اعلام کرد.

 


وی ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده سه بالگرد امدادی و هوا نیروز کرمانشاه و تعدادی نیز اتوبوس و آمبولانس از شهرستان سنندج به همراه نیروهای امدادی به این منطقه اعزام شده اند.

 


این آتش سوزی که از ظهر امروز شنبه در مناطق جنگلی شهرستان مریوان شروع شده و نیروهایی از پادگان ارتش جمهوری اسلامی مستقر در این شهرستان و نیروهای بسیج مردمی در حال مهارکردن آتش هستند.

 

اما رسانه های معاند همچون سناریوهای گذشته و ساختگی خود سعی دارند تا با تشویش اذهان عمومی و پخش شایعات و مطالب کذب علت این آتش سوزی و مرگ چهار شهروند مریوانی را به یک ارگان مردمی ربط دهد و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از آب گل آلود آتش سوزی جنگل های مریوان به نفع اهداف و مقاصد خود بهره برداری کرده و به واسطه این اتفاق ناگوار مردم مریوان را به نشانه اعتراض به خیابانها بکشانند!

 

این اولین باری نیست که دشمنان مردم کورد می خواهند از احساسات مردم سو استفاده کنند و با منحرف کردن واقعیت ها و دروغ پراکنی و صحنه سازی می خواهند افکار عمومی را برای اهداف پشت پرده همراه خود کنند که تجمعات خیابانی و سر دادن شعارهای هدف دار نمونه ای از این سناریوهای شکست خورده و جواب نداده دشمن است.

 

گفتنی است آتش سوزی جنگلهای اطراف دو روستای پیله و سلسی تاکنون مهار نشده است و نیروهای مردمی از دوستداران محیط زیست و مسئولین درخواست دارند نسبت به مهار آتش در قالب تیم های چند نفره و با همراه نیروهای محلی نسبت به اطفا حریق به منتقل اعزام شوند.
 

 

 انتهای پیام/h.e

شنبه 3 شهریور 1397 | 17:34

کد خبر : 30673

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید