کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

اجرای طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس در راستای منافع ملی کشور است

سید احسن علوی، نماینده سنندج دیواندره و کامیاران، طرح شفایت آرای نمایندگان مجلس، نماینده مجلس

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به مشکلات امروز کشور، شفافیت، نه تنها در مجلس بلکه در هر بخشی، قوه مجریه، قوه قضاییه، قوه مقننه و در بازار باعث می‌شود، جامعه احساس امنیت کند.

به گزارش کُردتودی، سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی و از اعضای پیشنهاد دهنده طرح شفافیت آراء مجلس با طرح این سوال که آیا طرح شفافیت آرای مجلس می‌تواند به سلامت جامعه کمک کند، گفت: با توجه به مشکلات امروز کشور شفافیت، نه تنها در مجلس بلکه در هر بخشی، قوه مجریه، قوه قضاییه، قوه مقننه و در بازار باعث می‌شود، جامعه احساس امنیت کند.


علوی در ادامه همین مطلب افزود: اجرای طرح شفافیت آرای مجلس به غیر از مسائل امنیتی که قاعدتاً در هر کشور، یک محرمیت دارد،  باعث می‌شود همه مردم اطلاع پیدا کنند و هیچ چیزی در حالت ابهام نماند.

 

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه یادآور شد: اینکه ما بخواهیم مسائل روز و جامعه و چیزی که با زندگی مردم در ارتباط است، همه آن مسائل را امنیتی و محرمانه طلقی کنیم، همین می شود که امروز با آن مواجه هستیم.


علوی با تاکید بر اینکه شفافیت بی نهایت می‌تواند در کشور موثر باشد، گفت: حضور و غیاب نماینده، رای نماینده و خیلی از مسائلی که هست ما نباید همه چیز را در هاله ای از ابهام قرار دهیم، قانون، مقررات، آیین نامه و دستورالعمل ها در یک کشور توسعه یافته مقدس است، اما در کشور ما خیلی چیزها در هاله ای از ابهام بودن فضیلت است، خوب این مسئله اشکال دارد.


وی افزود: ما کشوری با یک چهارچوب و ارزش های مبانی اسلامی هستیم، باید بسیاری از کارهایمان صاف و روشن و شفاف باشد، که جامعه احساس کند که مسئولین در یک شرایط بسیار روشن دارند به مردم گزارش می دهند و همه چیز مشخص است.


این عضو مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی  در ادامه یادآور شد: در خیلی از مسائل مردم ما نه قدرت و نه اجازه دسترسی دارند، که این موضوع اشکال دارد از من نماینده تا هرکسی که مسئولیت دارد، باید شفافیت باشد، بارها مقام معظم رهبری فرمودند، که شما به مردم گزارش دهید بگویید که چه اتفاقاتی می افتد، اما متاسفانه میبینیم که این اتفاقات نمی افتد و در کشور همیشه سعی کرده ایم پنهان کاریمان بیشتر باشد.


وی در ادامه با طرح این سوال که آیا باندهای قدرت و ثروت در کشور با اجرای این طرح متضرر خواهند شد، گفت: بی تردید آن کسانی که به اصلاح شاید نگران باشند همین باندهای قدرت و ثروت هستند، که هرگز نگذاشتند ثروت و سرمایه در کشور عادلانه توزیع شود، خوب وقتی که عادلانه نیست، حتما دارای ابهام است. آنها دوست ندارند خیلی از چیزها مشخص باشد، چون وقتی مشخص شد هم  مشخص می شود اقا زاده چکار می‌کنند، و هم این توزیع ثروت معلوم می‌شود که مسیرش کجاست، خیلی ها ناراحت می شوند چرا که ضرر می کنند، آنها باید بدانند که شفافیت هم در کارشان و هم در زندگیشان به خود آنها هم کمک میکند‌.


 علوی در ادامه تصریح کرد: ما اگر سوالی کردیم از آقای رئیس جمهور که بیاید و توضیح بدهد در مجلس، یک بخش از آن برای کمک به خود دولت است، خود رئیس جمهور توضیح بدهد که داستان چی هست، مردم راحت تر بدانند که بلاخره چه اتفاقی در کشور در حال رخ دادن است.


وی در پایان با اشاره به مخالفت برخی از نمایندگان مجلس با اجرای این طرح نیز گفت: خیلی از نماینده ها موافق هستند، حالا شاید کسانی باشند که برای خود استدلالاتی دارند، اما مشخصا اجرای طرح شفایت آرای مجلس به سود مملکت است، ما باید منافع ملی را در نظر بگیریم، کاری نداریم به شخص، منافع ملی به ما حکم می کند که این اتفاق بیفتد./صبح توس

 

انتهای پیام/sh.s

سه شنبه 30 مرداد 1397 | 07:36

کد خبر : 30645

منتشر کننده : sh.s

رای دهنده پاسخ سه شنبه 30 مرداد 1397 | 14:05

0
1

شفاف سازی که جناب اقای علوی فرموده اند بسیار خوب است در راستای شفاف سازی نماینده محترم قروه و دهگلان طبق سند لینک زیر فرموده اند که هر کدام از نمایندگان 15 میلیارد تومان گرفتیم و محل هزینه کردشا را نیز فرموده اند
http://kordestan.farsnews.com/news/13970526000541
از جناب اقای علوی و جناب اقای فرشادان و دیگر نمایندگان کردستان تقاضامندم محل هزینه کرد 15 میلیارد خودشان را که بر اساس فرمایش همکارشان گرفته اند در کجای حوزه انتخابیه هزینه فرموده اند؟ شفاف سازی را از خودشان با اعلام و سند هزینه کرد از خودشان شروع فرمایند تا ما هم بار دیگر به نمایندگان محترم شفاف ساز رای بدهیم.
اینکه هیچگونه انتظار خلافی از رای دهنده و موکل اقایان در این زمینه نیست بلکه یک حق است

صادق پاسخ چهارشنبه 7 شهریور 1397 | 08:14

0
0

کاش علوی کمی از این اصلاح طلبان دوری میکرد تا محبوبیت پیدا کند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید