کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

واکنش مردم و مسؤولین کردستان به سوال « آیا از عملکرد دولت راضی هستید»؟ + عکس و فیلم

دولت روحانی، نظر مردم در مورد دولت، عملکرد دولت، مردم کردستان، فیلم مردمی، گزارش مردمی، اخبار کردستان، کردتودی، kurdtoday

آنچه در ادامه می‌خوانید نظر مردم و مسؤولین در خصوص عملکرد یک ساله دولت دوازدهم است که نظراتی کاملاً مخالف هم عنوان کردند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، دولت تدبیر و امید با مدیریت آقای روحانی از تاریخ 12 مرداد 96 فعالیت دوباره خود را آغاز کرد اما هرچقدر زمان جلو رفت به دلیل نبود ثبات مدیریتی و بعضاً سیاست های داخلی و خارجی نادرست تیم مدیریتی دولت دوازدهم، در بازار و وضعیت اقتصاد و معیشت مردم اختلال به وجود آمد. به طوریکه بسیاری از افرادی که به آقای حسن روحانی در دولت دوازدهم آری گفتند اکنون پشیمان بوده و از وضعیت موجود اظهار نارضایتی می کنند. اما در مقابل مجموعه مدیران دستگاه های دولتی به سبب مسؤولیتی که دارند از وضعیت موجود راضی بوده و عملکرد دولت روحانی را مثبت ارزیابی می کنند!

 

در گزارش پیش ‌رو به سراغ تعدادی از مدیران و فرمانداران فعلی استان کردستان که در زمان انتخابات بیشترین فعالیت تبلیغاتی را در ستادهای آقای روحانی داشتند و برای پیروزی ایشان هر کاری کردند و بعداً هم مزدش را گرفتند، رفتیم تا نظر آنها در مورد عملکرد دولت را جویا شویم، که برخی با اطمینان گفتند از وضعیت موجود راضی هستند، برخی محافظه‌کارانه جواب دادند و برخی هم گفتند اگر نام مصاحبه کننده منتشر می‌شود راضی به مصاحبه نیستند!

 

خلاصه آنچه در ادامه می خوانید نظر مردم و مسؤولین در خصوص عملکرد یک ساله دولت دوازدهم است که نظراتی کاملاً مخلاف هم عنوان کردند.

 

عملکرد دولت روحانی رضایت بخش است

 

 

حسین فیروزی معاون اقتصادی استاندار کردستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی،  در خصوص عملکرد دولت روحانی، عنوان کرد: من عملکرد آقای روحانی را باتوجه به وضعیت سیاست بین‌الملل، اقتصاد جهانی، اقتصاد منطقه‌ای و سیاست اقتصادی منطقه بسیار مثبت و سازنده می‌بینم و همچنین معتقدم عملکرد رییس جمهور فعلی باتوجه به مقدورات و محذورات عالی و درجه یک است!

 

وی در واکنش به این سوال که تا چه اندازه از وضعیت اقتصادی جامعه مطلع هستید؟ گفت: من هر روز خودم خریدهای خودم را انجام می‌دهم و هر روز نیز درگیر مسائل اقتصادی هستم و قطعاً نمی توان اقتصاد را به صورت خطی بررسی کرد و باتوجه به اقتصاد در هم تنیده جهانی امروز، نمی‌توان یک مؤلفه تمام شده را عامل تمام نابسامانی های اقتصادی جامعه معرفی کرد.

 

معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه اقتصاد پیچیده و مبهم امروز، نیازمند بررسی همه جانبه و تحلیل‌های جامع است، گفت: مثلاً اگر بگوییم در جامعه مشکل اقتصادی وجود دارد و دلیلش هم این است که دولت نظارت نمی‌کند، این یک بررسی خطی اقتصاد است و تحلیل درستی نیست.

 

فیروزی موضوعاتی مانند تحریم، سوداگری و ترس مردم در نابسامانی های اخیر اقتصادی جامعه را دخیل دانست و گفت: اگر کسی بگوید تحریم بر اقتصاد کشور تأثیر نداشته است من فکر می کنم چیزی از اقتصاد نمی داند. وی تصریح کرد: امروز سوداگران داخلی  و اختصار کنندگان در راستای کمک به تحریم کنندگان قدم بر می دارند و آخرین عامل بی ثباتی اقتصاد نیز خود مردم هستند. مثلاً وقتی می گویند سکه گران شده مردم برای خرید آن به بازار هجوم می‌برند و قیمت سکه را بالا می‌برند و یا وقتی می‌گویند مرغ گران شده، برای خرید بیشتر به بازار هجوم می‌برند و طبیعتاً قیمت مرغ افزایش می‌یابد.

 

معاون اقتصادی استاندار کردستان ابراز داشت: در یک کلمه، عملکرد دولت روحانی رضایت بخش است و مسئله اقتصاد را هم نمی توان به صورت خطی بررسی کرد و نیاز به تحلیل جامع دارد.

 

به عنوان یک مدیر دولتی نمی توانم از عملکرد دولت انتقاد کنم!

 

 

سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی کُردستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، در پاسخ به سوال اینکه آیا از عملکرد دولت روحانی راضی هستید یا نه؛ اظهار کرد: من مدیر یک سیستم دولتی هستم و طبعاً می‌گوییم راضی هستیم  و در این رابطه باید از منتقدان دولت سوال کرد.

 

وی گفت: عملکرد دولت روحانی را باید در شرایط زمان و مکان سنجید. دولت روحانی همان دولت گذشته است و باید دید که چرا مردم همانند گذشته از رییس جمهورشان ناراضی هستند!

 

بعید می‌دانم رأی دهندگان به آقای روحانی از انتخابشان پشیمان باشند!

 

 

کوهسار دادور فرماندار شهرستان سروآباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، در خصوص عملکر دولت آقای روحانی، عنوان کرد: دولت روحانی، دولت منتخب مردم بوده و آقای روحانی فردی است که اکثر شرکت‌کنندگان در انتخابات به ایشان و برنامه های اعتدال رأی دادند و اکنون نیز بعید می‌دانم اکثر این افراد از انتخاب خود پشیمان باشند!

 

وی ادامه داد: مطئناً خروج ایران از افراطی‌گری‌های دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب توسط برنامه‌های اعتدال آقای روحانی میسر می‌شود و دولت ایشان در حوزه های مختلف، موفق عمل کرده است، اما متأسفانه در دولت دوازدهم با بدعهدی برجام مواجه شد و همین موضوع عاملی شد تا بخشی از مشکلات موجو د به وجود بیاید.

 

دادور تصریح کرد: البته تعدای محدود و معدود از مدیران اجرایی دولت آقای روحانی از عدم توانایی برخوردار هستند و قطعاً این مدیران پایش شده و از مجموعه دولت خارج خواهند شد.

 

فرماندار سروآباد خاطرنشان کرد: در دیدار مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم، ایشان بر هم افزایی سلایق و جناح‌های مختلف داخل کشور تأکید داشتند  و اعلام کردند اینکه عده ای می گویند دولت آقای روحانی باید برود در صف دشمن قرار دارند.

 

دادور گفت: از نظر بنده دولت آقای روحانی باتوجه به شرایط فعلی موفق عمل کرده و معتقدم به کمک پروردگار، منویات مقام معظم رهبری و پشتوانه مردمی این مقطع بحرانی نیز طی خواهد شد و دولت آقای روحانی همانند دوره اول سربلند خواهد شد.

 

ترجیح می‌دهم سکوت کنم!

 

 

لیلا آژیر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان، نیز در این رابطه به خبرنگار کُردتودی، گفت: ترجیح می‌دهم در خصوص عملکرد دولت آقای روحانی سکوت کنم و اظهار نظری نداشته باشم!

 

مردم انگیزه فعالیت اقتصادی خود را به شدت از دست داده‌اند

 

 

مسعود الماسی فرماندار کامیاران در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا از عملکرد دولت روحانی راضی هستید یا نه؟ اظهار کرد: دولت نقش خود را خوب بازی می‌کند و با ارائه  بسته های تشویقی ، همانند کارگاه‌های کوچک و زود بازده و بسته های تشویقی به مردم ضعیف جامعه، کار خوب را پیش می برد اما چون بعضی از مردم اطلاع کافی از این بسته های تشویقی ندارند متاسفانه فکر می کنندکه بهترین بهره وری ها انجام نمی‌گردد و اطلاعات دقیق به مردم داده نمی شود.

 

وی گفت: در حال حاضر شوک اقتصادی در بازار مشکل آفرین است و مهارت برخورد با این فضا، خلاء حل این مسئله است  لذا اگر مردم به سمت صادرات سوق داده شوند این راه حل می تواند نزدیکترین خروج از بحران باشد و متاسفانه افراد ماهر در جامعه کم هستند!

 

وی افزایش فعالیت های بین مرزی را یکی از راه های این دولت برای خروج از بحران دانست و گفت: بخشی از مردم جامعه، انگیزه ی فعالیت را به شدت از دست داده اند و لازم است که در این راستا منابع درآمدی افزایش پیدا کند.

 

 از عملکرد روحانی راضی نیستیم

 

 

و اما منصور مرادی یکی از نماینده‌های استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، در خصوص عملکرد دولت آقای روحانی، اظهار کرد: در دوره دولت تدبیر و امید، متاسفانه روز به روز نرخ دلار بالا رفته است و وضعیت معیشت مردم اصلا در وضع خوبی نیست و می توان گفت که نمره ی قابل قبولی ندارد.

 

نماینده شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، گفت: نرخ بالای دلار، گرانی اجناس، وضعیت بد جاده ها و موارد دیگر متاسفانه موجب شده است که مردم از وضعیت موجود ناراضی باشند .

 

مرادی اظهار کرد: کردستان استانی محروم است و زیر ساخت‌های آن نیز بسیار ضعیف می باشد لذا من به نوبه ی خود از عملکرد روحانی راضی نیستم و در برخی موارد نقدهای مختلفی بر این دولت وارد است. وی افزود:  بنده یکی از سوال کنندگان از رئیس جمهور در خصوص این وضعیت خواهم بود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد درباره اینکه عملکرد اقتصادی دولت را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: اغلب نمایندگان مجلس از عملکرد اقتصادی دولت راضی نیستند چرا که مشکلات مردم افزایش یافته است.

 

مرادی، افزود: به عنوان نماینده مردم در مجلس این انتظار را از شخص اول دولت دوازدهم داشتیم که ارتباط بیشتری نسبت به دولت یازدهم با نمایندگان مردم داشته باشد و با همفکری با آنها زمینه رفع مشکلات و توسعه در استان‌های مختلف را فراهم سازد اما متاسفانه این مهم اتفاق نیفتاد.

 

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس در ادامه با بیان اینکه از هیچ کاندیدای خاصی در بحث ریاست جمهوری حمایت نکرده‌ام، گفت: به عنوان نماینده مردم همواره سعی کرده‌ام در کنار مردم باشم.

 

در ادامه واکنش مردم به سوال «آیا از عملکرد دولت روحانی راضی هستید؟» در این فیلم را ببینید.

 

 

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 24 مرداد 1397 | 08:53

کد خبر : 30607

منتشر کننده : sh.s

بنده خدا پاسخ چهارشنبه 24 مرداد 1397 | 12:50

1
5

سلام علیکم در بین مدیران محترم مسئول که اظهار نظر فرموده اند سخن اقای سید محسن علوی با وجود عدم موفقیت خودشان در حوزه گردشگری و عدم اطلاع از علت عدم موفقیت گردشگری کردستان بسیار ارزشمند است علت ارزشمند بودن فرمایش ایشان نیز صداقت است اگر کسی در گفتارش صداقت داشته باشد باید ایشان را ارزشمند دانست. ایشان سخن واضح و روشن و درستی را فرموده اند که من به عنوان یک مدیر دولتی نمی توانم از دولت انتقاد کنم. این سخن بسیار درستی است و نشان دهنده صداقت اقای علوی است .سخن واضح ایشان این است که در دولت پستی دارم و حقوق می گیرم نمی توانم از مافوقم انتقاد کنم خدا وکیلی سخن درستی گفته اند . نماینده ناراضی نیز چون پست دولتی ندارد می تواند سخن دل خودش را بگوید که گفته است .سخن خانم مدیر کل مبنی بر سکوت نیز با معنی است یعنی می دانم ولی بخاطر حفظ موقعیتم سکوت می کنم این نیز درست است .
سخنی با جناب اقای فیروزی است که ایشان به مباحث اقتصادی اشاره و در اخر به قیمت مرغ اشاره کرده اند و علتی غیرمنطقی فقط در مورد مرغ را عرض می کنم فرموده اند . علم ریاضیات که قابل نقض نیست 2ضربدر 2= 4 و هر گز 5 و یا 3 نمی شود . اقتصاد به عرضه و تقاضا بستگی دارد اگر مرغ زیاد باشد که قیمت بالا نخواهد رفت . اکنون فقط مرغداریها مرغ تولید می کنند که کفاف نمی دهد . به شما و جناب اقای فیروزی عرض می کنم . بخدا بر خلاف مهاجرت روستائیان به شهرها امکان کسب درامد در روستاها بمراتب بیشتر از شهر است . در سالها پیش در یک شهر دیگر خانواده 14 نفره بودیم و حیاط بزرگی در روستا داشتیم مرحومه مادرم رحمت الله علیها مخارج زندگی 14 نفر اعم از تحصیل و خورد و خوراک و زندگی را بطور اکمل از محل نگهداری مرغ و خروس و اردک و غاز و بوقلمون و سبزیجات در محوطه تامین می کرد و اگر بطور ناگهانی 100 نفر نیز مهمان می امد برای غذای مهمانی مشکلی نداشتیم و علاوه بر ان خانواده را با فروش همین مرغ و خروس و بوقلمون و غیره اداره می کرد و پول در می اورد که بسیار هم زیاد بود خب جناب اقای فیروزی معاون اقتصادی محترم: عملکرد خود جنابعالی در خود حوزه سقز که اهل همان شهر هستید برای همان شهر نیز یک سوال است که چرا روستائیان سقز و بانه و همشهریان خودتان را ترغیب و حمایت به نگهداری و پرورش اینگونه مواد غذایی نکرده اید . در کمترین حالت اگر نصف مرغ مورد نیاز مردم توسط مرغداریها تامین و نصف دیگر نیز توسط روستائیان تامین شود اساسا نیاز موضوعیتی نخواهد داشت و علاوه بر هزاران منفعت از جمله مهاجرت غیر منطقی به شهرها و تشکیل نایسر مشکل اساسی مردم حل خواهد شد در کل استان این عرایض را فرهنگ سازی فرمایید و نتیجه را ببینید . اقتصاد مقاومتی همین است و در پشت میز و مصاحبه چنین سخنی درکش قدری مشکل است امتحان فرمایید

آشنا پاسخ چهارشنبه 24 مرداد 1397 | 15:44

0
4

از کرامات شیخ حسن در کردستان این است که فیروزى با لیسانس زیست شناسى متخصص امور اقتصادى مى شود !!! دادور معلمى که از کنترل چهار تا محصل ناتوان بود ، فرماندار و والى مى شود !!!!! کاظمی معلم پرورشى ، متخصص حقوق و امور بین الملل مى شود .نصراللهی زاده با مدرک علوم سیاسى ، برنامه ریز امور زیر بنائی و زیر ساخت ها مى شود و..... پس چرا این چند نفر از اوضاع راضى نباشند؟؟؟ مردم وعقب ماندگی هاى استان کیلوی چند؟؟؟؟؟؟؟
به قول کردى ~ عه جب حه مره مزه که ~

همکار پاسخ جمعه 26 مرداد 1397 | 16:16

0
2

یکی از عواملی که باعث عقب ماندگی و عدم توسعه استان شده همین انتصااب های نابجا و نابخردانه است . تازه اگر کسی هم کمی توانا باشد بوسیله همین نابخردان فعال مایشا مورد تخریب وتهمت باندی وجناحی قرار گرفته واز میدان بدر میشود . معمولا این تیپ مسوولان سعی میکنند زیر مجموعه وکارکنان خودرااز کسانی انتخاب کنند که حداقل از خودشان ضعیف تر وناتوان تر یا ترجیحا افرادی باشند که یک مشکل یا ضعف تخلفی داشته باشد که هیچگاه امکان مخاطره ای برایشان ایجاد نکند. باکمال تاسف افرادی بمثابه ... اگر این مسوولان بی کفایت نباشند اصلا لیاقت شان در حدیک کارمند هم زیر سوال است کسی که سابقه تخلف در مسافرت به بانه واز آنسو بوسیله نیروی انتظامی متوقف وآن افتضاحی که کاشت . در همین دوره زاهدی نه تنها سرپوش گذاشتن بلکه اصلا شتر دیدی یا ندیدی . در مورد جناب فرماندار ... چندپست را بوسیله ایشان ازمودن در هیچ کدام کارنامه قابل دفاعی نداشتن ومعمولا بدلیل بی کفایتی کنار گذاشته شده باحمایت نخبه های جلوستادی به این جایگاه رسیده ! بماند ایشان در معیوب بودن سیستم امنیتی استان تاییدی گرفته در حالیکه وی صرف نظر از توانمندی سابقه درخشانشان دردوره قبل انتخابات روشن است.

مرتضی پاسخ جمعه 26 مرداد 1397 | 16:23

1
1

سلام . ضمن تشکر از طرح موضوع . باید بخاط کنار گذاشتن جناب ... از دستگاه میراث فرهنگی وگردشگری که دوره بسیار پر از ضعف را تداوم بخشید از محضر استاندار یا هر مسوولی که چنین اقدام شایسته ای انجام داده تشکر نمود . یک دوره موفقیت آمیز را دوره آقای دکتر ... بود وبعد آقای دکتر ... بقیه دیگر نه کارنامه قابل دفاعی دارند نه شایسته بودند...هرکس که ازاین نیروهای ضعیف دفاع کند حتما فردا در پیشگاه ملت باید پاسخگو باشند...

شهروند پاسخ دوشنبه 29 مرداد 1397 | 10:28

0
1

ابتدا تشکر فراوان دارم از کورد تو دی.طرح این موضوع ماهیت خیلی از افراد را به خوبی روشن کرد.برخی از این به اصطلاح مدیران که دستمزد سینه چاکی خود را بعد از انتخابات گرفتند و با هر ترفندی بوده تا کنون خود را بر مسند یک دستگاه مهم فرهنگی نگاه داشته اند به راستی عملکرد بسیار ضعیف آنها مسبب این وضع آشفته است.و طبیعی هم هست که دو پهلو جواب بدهند و در واقع ناشیانه سعی کنند پوششی ...بر عملکرد بسیار ناکارآمد خود بگذارند.کافی است نگاهی به دوسال وضعیت این دستگاه فرهنگی در کردستان بیاندازید تا علت نارضایتی مردم از دولت را تشخیص دهید.اداره کل...تبدیل به حیاط خلوت سایر مسئولین استان شده به طوری که باجناق آقای ز... و خواهر همسرش و پسرش و سایر وابستگانش همه کاره این اداره کل هستند و تبعیضات ناروا و بی مسئولیتی شخص مدیر کل تمام کارمندان را ناراضی کرده است.تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

علی پاسخ دوشنبه 5 شهریور 1397 | 09:50

0
0

فقط ببینید در دستگاه ورزش و جوانان چه خبر است. اداره ای که با هزاران ورزشکار و هیئت و سمن ها و پیمانکاران سرو کار دارد ببینید چه فساد و بی برنامگی و جنایاتی شکل گرفته و هیچکس هم پاسخگو نیست و جنایات مدیران ورزش را پیگیری نمیکنند. واقعا معلوم نیست چرااااااااااااااااا

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید