کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رادیو بین المللی چین:

کُردها بهتر از هر کسی بی اعتمادی آمریکا را لمس کرده اند

کردهای عراق، آمریکا، دونالد ترامپ، کیسینجر

رادیو بین المللی چین با انتشار مقاله ای در سایت خود نوشت: این روزها خیلی ها درباره بی اعتمادی به دونالد ترامپ سخن می گویند اما آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده و کردهای عراق با این مسئله به خوبی آشنا هستند.

به گزارش کُردتودی، رادیو بین المللی چین در مقاله ای نوشت: این روزها دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا حتی به متحدان نزدیک آمریکا مانند ترکیه رحم نکرده و آنها را مورد تحریم قرار داده است. ممکن است برخی این طور فکر کنند که فقط دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا قابل اعتماد نیست اما باید برای اثبات بی اعتماد بودن آمریکا به تاریخ مراجعه کرد.

 

رادیو بین المللی چین در ادامه نوشته است آمریکا همواره فقط دوست دوران خوشی ها بوده و دوستان خود را در تنگنا فراموش کرده است. جمعیت کردهای عراق از این صفت آمریکا به خوبی آگاه هستند.

 

در ادامه مقاله این سایت آمده است: کردهای عراق در دهه 1970 دست به حملاتی علیه رژیم بغداد زدند. آمریکا به آنها قول داد حمایتشان کند اما واشنگتن آنها را تنها گذاشت تا هزاران نفر از آنها کشته شده و صدها هزار تن از آنها نیز آواره دیگر کشورها شوند.

 

در این مقاله به نقل قولی از هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا اشاره شده که درباره علت عدم حمایت آمریکا از کردهای عراق در برابر بغداد در اوایل دهه 1970 گفته بود: این سیاست آمریکاست که قبل از هر چیز به فکر منافع خود باشد. سیاست خارجی را نباید با ماموریت های خیرخواهانه اشتباه گرفت.

 

مقاله که بخشی از آن به تحریم های اعمال شده آمریکا علیه ترکیه اختصاص یاقته نتیجه گیری کرده است که وقتی آمریکا در برابر متحد عضو ناتوی خود این گونه رفتار می کند معلوم است که تکلیف دیگر کشورها چیست.

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 24 مرداد 1397 | 07:17

کد خبر : 30601

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید