کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل کمیته امداد کردستان عنوان کرد؛

سپاه و کمیته امداد برای 1000 مددجو در روستاهای کردستان مسکن می‌سازند

کمیته امداد کردستان، رسول شیخی زاده، مددجویان کردستان، ساخت مسکن، مسکن روستایی

مدیرکل کمیته امداد کردستان با اشاره به برنامه‌های اولویت‌دار این کمیته در سال جاری، عنوان کرد: بخش مسکن یکی از این برنامه های اولویت دار بوده و قرار است که کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت در یک تفاهم نامه مشترک 10هزار واحد روستایی برای مددجویان 15 استان کشور بسازند که سهم کردستان از این مقدار یک هزار واحد است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، رسول شیخی‌زاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت هفته خبرنگار، عنوان کرد: به حقیقت رسانه‌ها صدای رسای قشر مستضعف و چشم بینای جامعه هستند.

 

وی افزود: اگر دردی از مردم و مشکلی از جامعه رفع می‌شود شاهکار توانایی یک مدیر نیست بلکه این رسانه‌ها هستند که آن مشکل را به مدیر منعکس کرده و او را مجاب به اقدام متقابل می‌کنند.

 

شیخی‌زاده در ادامه خاطرنشان کرد: علی‌رغم تمام مشکلات اقتصادی در سطح کشور، خدا به محرومین عنایت داشته و خوشبختانه حجم کارهای ما در سال جاری بیشتر از سال گذشته بوده و حدود 90 درصد اعتبارات هم جذب شده در حالی که این جذب اعتبار در دیگر ادارات به 50 درصد هم نمی‌رسد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان، عنوان کرد: با اینکه کمیته امداد  در بیش از 30 سرفصل مشغول خدمات به محرومین است اما به صورت ویژه توجه خود را به بخش‌های کمک به معیشت  و درمان محرومین و ایجاد اشتغال برای آنها معطوف کرده است و در سال گذشته مبلغی بالغ بر 242 میلیارد تومان اعتبار برای محرومین استان کردستان هزینه شد.

 

شیخی‌زاده با اشاره به سفرهای رئیس کمیته امدا کل کشور به استان کردستان در سال گذشته و چند روز پیش، ادامه داد: در سفر سال گذشته آقای فتاح به استان دو میلیارد تومان و در سفر چند روز پیش وی نیز سه میلیارد تومان عاید استان کردستان شد.

 

وی با اشاره به برنامه‌های اولویت‌دار کمیته امداد کردستان در سال جاری، عنوان کرد: بخش مسکن یکی از این برنامه های اولویت دار بوده و قرار است که کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت در یک تفاهم نامه مشترک 10 هزار واحد روستایی برای مددجویان 15 استان کشور بسازند که سهم کردستان از این مقدار یک هزار واحد است.

 

شیخی‌زاده گفت: در 5 شهرستان استان کردستان کارهای اولیه ساخت این منازل انجام شده و در 5 شهرستان باقیمانده نیز طی هفته آینده کارهای برنامه‌ریزی به پایان خواهد رسید و پروژه ها برای اجرا به واحد سازندگی سپاه کردستان سپرده می‌شوند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرستان افزود: مددجویان بدون مسکن و یا کسانی که مسکن مناسب ندارد در اولویت این طرح هستند. وی همچنین گفت: برای احداث هر واحد 35 میلیون تومان برآورد شده که 4 میلیون آن سهم مددجو، 5 میلیون سهم سپاه، سه میلیون سهم بنیاد برکت و مابقی نیز بر عهده کمیته امداد است.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این طرح، در بخش اعتبارات عادی نیز قرار است کمیته امداد کردستان 77 واحد مسکن شهری و 47 واحد روستایی را برای مددجویان بسازد.

 

مدیرکل کمیته امداد کردستان به برنامه های این سازمان در بحث اشتغال برای مددجویان و حتی درصدی ازبیکاران فاقد شغل نیز اشاره داشت و تصریح کرد: بر همین اساس اعتبارات کمیته امداد استان در بحث اشتغال نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

 

وی در پایان از مردم خواست همچون گذشته توجه ویژه به بحث صدقه و حمایت از ایتام داشته باشند و گفت: به حقیقت نه ما و نه نیروی انتظامی حریف معتادانی که از صندوق صدقات مستقر در سطح شهرها سوءاستفاده می‌کنند، نیستیم و مردم صدقات خود را از طریق کدهای ussd به حساب کمیته واریز کنند.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 18 مرداد 1397 | 12:24

کد خبر : 30564

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید