کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

«خبرنگار»؛ اسطوره ای از حقیقت جویی

«خبرنگار»، اسطوره ای از حقیقت جویی، کردستان ، مدیر خانه مطبوعات کشور

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های کشور گفت: 17مرداد، در روز شمار کشورمان به نام خبرنگار مزین شده، روزی برای گرامیداشت کسانی که دغدغه ای اصلیشان آگاهی دهی و روشنگری در جامعه است.

فردین کمانگر مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار اظهار کرد: حادثه شهادت «محمد صارمی» در اسارتگاه جمود و جهل طالبان، مناسبتی شده، که «۱۷ مرداد» به نام «روز خبرنگار» ثبت شود و هر سال هرکس در هر جا و هر جایگاهی که هست حداقل یک روز به مدح کسانی بپردازد که مدام در گرمگاه حادثه ایستاده‌اند.

 


وی با اشاره به نقش خبرنگاران عنوان کرد: خبرنگاران، چشمان بیدار جامعه و آینه تمام نمای جامعه و واسطه بین مردم و دولت هستند.

 


وی تصریح کرد: اما باید عنوان کنم که «خبرنگار» نام و حرفه‌ای خاص است، برای نقش و مسئولیتی عام که دامنه‌هایش را ساعت کار و طرح طبقه‌بندی مشاغل و حتی ستون و صفحه ارائه آثار به درستی نشان نمی‌دهد خبرنگاری درهم آمیختگی «عقل و عشق» است که اگر درست فهمیده شود و بجا به کار آید، فراتر از زبان قیل وقال کارآمدی دارد.

 


مدیر خانه مطبوعات و رسانه های کشور با تاکید بر نقش رسانه‌ها در ایجاد امنیت پایدار اظهار کرد:باتوجه به رابط کنونی و تحریم‌های ظالمانه‌ کشورهای به ظاهر ابرقدرت برای ایجاد نا امنی در کشور، رسانه‌ها رسالتی سنگین در ایجاد امنیت بر دوش دارند.

 


کمانگر عنوان کرد: باید فضای نقد را در رسانه‌ها تقویت کرد و مسئولان و مدیران با رسانه‌ها تعامل لازم را داشته باشند.

 


وی اضافه کرد: جامعه‌ای بدون خبرنگار و رسانه جامعه‌ای مرده است و امروز باید به رسانه‌ها توجه ویژه‌ای شود.

 


مدیر خانه مطبوعات و رسانه های کشور  در ادامه به برخی مشکلات صنفی اشاره کرد وگفت: خبرنگاران با کمبودها و مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و متاسفانه هنوز از امنیت شغلی برخوردار نیستند.

 


فردین کمانگر ادامه داد: در این مجال کوتاه به همین بسنده می کنم و از تلاش های عزیزانی که در این روز خجسته و میمون از سربازان عرصه اطلاع رسانی و آگاهی دهی به جامعه قدردانی کردند تشکر می کنم و طرح مشکلات و موانع خبرنگاران را نیز به مجال دیگری موکول می کنم امید که چراغ آگاهی افروخته شود و راه آزادی بیان در جامعه میسر شود.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 17 مرداد 1397 | 11:32

کد خبر : 30557

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید