کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

انتقاد امامان جمعه سنندج و مریوان از عملکرد صدا و سیمای کردستان؛ پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت 11 مرزبان کُرد مطلوب نیست

صدا و سیمای کردستان، امام جمعه سنندج، ماموستا خدایی، شهدای مریوان، چریکه شو، پخش زنده کردستان

امام جمعه سنندج گفت: هیچ عقل سلیمی پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه در سیمای کردستان را پسند نمی‌کند و نمی‌پذیرد.

به گزارش کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با انتقاد از عملکرد و بی‌توجهی صدا و سیمای کردستان اظهار داشت: معلوم است وقتی در ایام شهادت نیروهای سپاه، برنامه‌های شاد در سیمای کردستان پخش می‌شود، مردم و کسانی که داغدار بودند، این کار برایشان ناخوشایند و ناراحت شدند.

 

وی گفت: کسی که خانواده خود را از دست بدهد و همزمان نیز عروسی و شادی در کنارش اتفاق بیفتد، ناراحت می‌شود چراکه باید حرمت‌ها نگه داشته شود.

 

امام جمعه سنندج تصریح کرد: هیچ عقل سلیمی پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه در سیمای کردستان را پسند نمی‌کند و نمی‌پذیرد.

 

ماموستا خدایی افزود: واکنش دیگر علمای اهل سنت کردستان نیز به پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه در سیمای کردستان عین واقعیت بوده است.

 

پخش آواز در ایام شهادت شهدای مریوان "هیچ" توجیهی ندارد

 

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان هم در گفت‌وگو با تسنیم با انتقاد از عملکرد صدا و سیمای کردستان اظهار داشت: پخش برنامه‌های شاد در ایام شهادت نیروهای سپاه در سیمای کردستان جایز نبود.

 

وی گفت: باید متولیان صدا و سیمای کردستان در پخش برنامه‌هایشان وقت‌شناس باشند و آنچه را که برای خود می‌پسندند برای دیگران نیز بپسندند و خود را در جای آن خانواده‌های داغدار بگذارند.

 

امام جمعه مریوان تصریح کرد: باید مسلمانان در غم و شادی یکدیگر همدرد و سهیم باشند و همه انسان‌ها وقت‌شناس باشند، آواز خواندن در ایام عزاداری و شهادت، هیچ توجیه و معنایی ندارد و کاری زشت است.

 

وی اضافه کرد: لازم بود صدا و سیمای کردستان حرمت شهدای عملیات تروریستی مریوان را نگه می‌داشت چراکه تمام مردم استان کردستان و خانواده‌های این عزیزان داغدار بودند و هستند.

 

ماموستا شیرزادی با بیان اینکه باید صدا و سیمای کردستان به‌جای پخش برنامه‌های شاد، داغداری خانواده‌های شهدای مریوان و مردم را در نظر می‌گرفت چراکه دل‌شکاندن مردم جایز نیست، افزود: گرچه ما مخالف پخش برنامه‌های شاد و متنوع نیستیم اما هر چیزی حدی دارد و نباید شادی‌ها طوری باشد که سبب رنجاندن دل مردم شود.

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 15 مرداد 1397 | 10:51

کد خبر : 30537

منتشر کننده : a.p

رضائی پاسخ دوشنبه 15 مرداد 1397 | 11:12

3
1

وقتی که عزای عمومی از طرف استانداری اعلام نشده بود برابر قانون رسانه ای صداوسیما نمی توانست برنامه های روتین خود را تغییر دهد.شماها چرا مدتیست گیر دادید به آقای امان اللهی .گزینه دارید برای تصدی صداوسیما!!

احمد پاسخ دوشنبه 15 مرداد 1397 | 11:38

1
3

چه توجیه مزخرفی، این توجیه شما برای نوزادان به درد میخوره

حسینی پاسخ دوشنبه 15 مرداد 1397 | 13:01

1
1

این دیگه از اون استدلال های تاپ بود خنده امد خلق را برای خانواده ای خدایی ناکرده مصیبتی پیش بیاد باید مسجد اعلام مراسم عزاداری بکند چه ربطی به گزینه مدیریت داره کار اشتباه اشتباه ولو کان معاذیره

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

ADS

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید