کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

چرا رسانه‌های مردمی کردستان نشست خبری مدیر صدا و سیما را تحریم کردند؟!

شهدای مریوان، یازده شهید مریوان، صدا و سیمای کردستان، مدیرکل، اخبار کردستان، کردتودی، کوردتودی

آقای مدیرکل؛ آیا اکنون به این نتیجه رسیده اید که برخلاف میل مردم عمل کردن چه بازخورد وحشتناکی دارد، آیا فکر می‌کردید روزی برسد که مردم تا این اندازه از شما متنفر باشند؟

به گزارش کُردتودی، چندی پیش یادداشتهایی با عنوان «یازده شهیدی که روز قیامت مدیرکل صدا و سیمای کردستان را بازخواست خواهند کرد!» و « مردم، عزادار مدافعان امنیت هستند نه تشنه موسیقی!» در سایت کُردتودی، منتشر شد و خبر از فراموش کردن یا نادیده گرفتن ارزش‌ها و اعتقادات مردم و بی تفاوتی صدا وسیمای کردستان به خون یازده شهیدی که جانشان را فدای امنیت کردند، داد که با واکنش مردم و خشم و انزجار آنها از سیاست‌های صدا و سیمای استان مواجه شد.

 

درست در شب شهادت 11جوان برومند مرزبان استان کردستان که قهرمانانه جان دادند اما خاک ندادند و زمانی که هم استانی‌هایمان در فراغ از دست دادن فرزندانشان سیاه پوش و داغدار بودند، صدا وسیمای استان با پخش یکی از برنامه های شاد و موسیقی خود، نمکی شد بر زخم دل داغدیده مردم این استان!

 

شاید اگر آن ساعاتی که خانواده های یازده شهید حادثه تروریستی مریوان و مردم کردستان داغدار این مسئله بودند، صدا و سیمای کردستان به داغ دل این خانواده ها بی توجهی نمی‌کرد و برنامه های شاد و موسیقی پخش نمی‌کرد اکنون مدیرکل صدا و سیما تا این حد مورد غضب مردم کردستان و نمایندگان آنها در رسانه‌های خبری نبود!

 

روز گذشته، تمامی رسانه‌های استان برای نشست خبری مدیرکل صدا و سیما دعوت شده بودند اما همچنان که از قبل هم پیش بینی می‌شد هیچکدام از رسانه‌های مردمی به نشانه اعتراض به دسته گلی که صدا وسیمای استان به آب داد در نشست خبری صدا وسیمای استان شرکت نکردند تا به مدیریت آن ثابت کنند که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. تا ثابت کنند، مردم این استان هرگز افتضاحی را که صدا وسیما در شب شهادت فرزندانش به بار آورد فراموش نخواهد کرد و تعداد اندکی هم که رفته بودند هر چند به تعداد نگشتان دست هم نمی رسید، حضورشان یا به سبب رودبایستی و یاز از سر اجبار بود. البته اگر تصویر پخش شده از این نشست هم به دقت بررسی شود از یک خبرگزاری، دو نفر حضور یافته بودند و یکی از افراد هم در هیچ رسانه‌ای فعالیت ندارد و فقط برای پر کردن حداقل یکی از صندلی‌های خالی آورده شده بود و سه مورد از این رسانه‌ها هم هیچ مخاطبی ندارند و فقط مدیرمسؤولانشان از طریق آنها ارتزاق می‌کنند.

 

آقای مدیرکل؛ آیا اکنون به این نتیجه رسیده اید که برخلاف میل مردم عمل کردن چه بازخورد وحشتناکی دارد، آیا فکر می‌کردید روزی برسد که مردم تا این اندازه از شما متنفر باشند؟

 

آقای مدیرکل؛ شما که فرزند و برادر شهید هستید باید بهتر و بیشتر از هرکسی بدانید که برای تثبیت امنیت کردستان چه خونهایی که ریخته نشد و چه سرهایی که از تن جدا نشد، آیا خاطرات دوران مجاهدتهای کردستان را برایتان بازگوه کرده اند که هم کیشان همین افرادی که یازده جوان برومند مرزبان را در مریوان شهید کردند روزی هم از گوشهای بریده همرزمان پدر و برادر بزرگوارت تسبیح درست می‌کردند؟ چگونه توانستید تا این اندازه نسبت به خون این یازده شهید بی تفاوت باشید؟!

 

جناب مدیرکل؛ آیا اگر می‌دانستید مردم کردستان تا این اندازه نسبت به شهدای امنیت آب و خاکشان حساس هستند چنین اشتباهی مرتکب می‌شدید؟ قطعا اگر دانسته مرتکب چنین اشتباهی شدید به خون شهدا خیانت کرده‌اید و اگر ندانسته در دام منافع درست برنامه‌ریزی شده خود افتادید پس بدون شک لایق مدیریت پست مهم و استراتژیکی مانند صدا و سیما که یک دستگاه فرهنگی است، نیستید و بهتر است تصمیم گیرندگان این انتخاب ناصحیح هر چه زودتر در تصمیمشان تجدیدنظر کنند چون قطعا این اولین و آخرین اتفاقی نیست که در کردستان اتفاق خواهد افتاد.

 

آقای مدیر؛ این را بدانید که هر انسانی جایزالخطا بوده و مدیر و غیرمدیر هم نمی‌شناسد و بهتر است که در شرایط به وجود آمده به خود جرأت بدهید و در مقابل مردم، ارزش ها و اعتقاداتشان سر تعظیم را به نشانه عذر خواهی فرود آورید و یا حداقل به احترام صندلی‌ای که اکنون فقط و فقط به امتیاز فرزند و بردار شهید بودن بر آن تکیه کرده‌اید و غیر از این هم نیست، از مردم عذرخواهی کنید.

 

انتهای پیام/sh.s

 

یکشنبه 14 مرداد 1397 | 10:46

کد خبر : 30533

منتشر کننده : a.p

رحمانی پاسخ دوشنبه 15 مرداد 1397 | 00:13

0
1

درود بر اصحاب رسانه با شرف

بنده خدا پاسخ دوشنبه 15 مرداد 1397 | 12:50

0
1

سلام علیکم و عرض ادب
اینجانب در لینک زیر در همان اول حادثه شهادت 11 نفر از تسلیت عرض نموده و شادی کردن در ان ایام را مصداق حدیثی دور از ادب نوشتم خواهشمندم دوباره بخوانید بنا بر این افکار اینجانب مشخص است مهم نیز این است بعد از گذشت مدتی تا بدانم چه می شود و در ان مسیر بنویسم نبود بلکه بلافاصله بعد از وقوع حادثه تروریستی بود
http://kurdtoday.ir/news/30443/
واقعا انچه نوشته ام اعتقادی است
در عین حال اکنون با گذشت مدتی اگرچه اقدامات خبرنگاران محترم از جمله شما را در عدم حضور در نشست خبری به عنوان اعتراض ارج می نهم ولی یک اختلاف دیدگاه دوستانه به موضوع را با شما و دوستان دلسوز خبرنگار معترض دارم و این اختلاف نظر که اختلاف نیست و اختلاف دیدگاه برای موثر بودن اعتراض است . بنظرم بهتر بود خبر نگاران معترض فعالانه در نشست خبری شرکت می کردند و دوربین صدا و تصویر نیز می بردند و سوال واضح را از اقای مدیر کل می پرسیدند که اقای مدیر کل: وقتی 11 نفر در استانی که شما در ان مدیر کل هستید شهید شده اند و این استان جزو مناطق اطلاع رسانی و همدردی شماست چرا و با چه توجیهی موسیقی پخش کردید؟قطعا ایشان نمی توانست پاسخ قانع کننده ای بدهد و همانرا پخش می کردید. بنظرم خبرنگاران و رسانه ها از حق شهیدان و ارزشها و نیز حق خودشان نباید قهر کنند با قهر که مشکلی حل نمی شود این اختلاف دیدگاه این حقیر با شما و دوستان شرافتمند دیگر در این موضوع است

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید