کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

واکنش روحانیت اهل سنت کردستان به وضعیت معیشت مردم و بی‌توجهی دولتمردان؛

ماموستا رستمی: مسؤولین وضعیت معیشت مردم را درک کنند/ ماموستا محمدی: مسؤولین بابت کم‌کاری‌هایشان از مردم معذرت خواهی کنند

روحانیت اهل سنت کردستان، وضعیت معیشت مردم، بازار، اقتصاد

روحانیت اهل سنت کردستان در واکنش به وضعیت فعلی معیشت مردم از مسؤولین دولتی خواستند که این وضعیت را برای مردم روشنگری و از آنها عذرخواهی کنند.

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، اظهار اشت: بنده نهایت احترام و تشکر را از مسؤولی دارم که صادقانه و خالصانه خدمت انجام می‌دهد و دستش را هم می‌بوسم. حقیقتاً مسؤول باید در میان مردم باشد و مشکلات آنها را از نزدیک لمس کند. بارها این موضوع را مطرح کرده‌ام که مسؤولین حدود یک ماه میز مدیریتی خود را ترک کنند و در میان مردم حضور پیدا کنند و جویای درد و رنج آنها شوند تا ببینند مردم در تنگنا هستند و مسلما این فشارهای اقتصادی در استان کمتر توسعه‌یافته‌ای مانند کردستان خیلی بیشتر است.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: همه ما می‌دانیم که در منطقه کردستان کارخانجات تولیدی وجود ندارد تا جوانان در آنها مشغول بکار شوند و می‌طلبد مسوولین توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

 

وی افزود: عقبه وفاداری مردم کردستان به نظام اسلامی به اوایل انقلاب برمی‌گردد و در شرایط کنونی که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، لازم است که مسؤولین به حق پیگیر وضعیت اقتصادی آنها باشند و زمینه کار و اشتغال را در این استان فراهم کنند.

 

ماموستا رستمی با انتقاد از اینکه مسؤولین وصعیت فعلی اقتصاد کشور را بهانه کم کاری‌های خود معرفی می‌کنند، خاطرنشان کرد: کشور ما از لحاظ منابع طبیعی و معدنی کشوری غنی و ثروتمند است و از نخبگان و استعدادهای زیادی بهره می‌برد و بدون شک نبود مدیریت باعث شده که ایران در چنین وضعی خود را ببیند.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مسؤول باید مردمی باشد و خود را از مردم بداند تا درد آنها را بفهمد. نباید به گونه ای باشد که مسؤولی با کم کاری های خود باعث شود تا مردم از نظام زده شوند.

 

وی تأکید کرد: مردم ایران نظام و کشورشان را دوست دارند و نباید کم کاری مدیران و مسؤولان، آنها را در فشار اقتصادی و معیشتی قرار دهد.

 

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه اهل سنت بیجار نیز در واکنش به این موضوع به خبرنگار کُردتودی، گفت: مسؤولین در فضای مجازی و رسانه‌ها به وضعیت معیشت مردم واقف هستند اما کاری برای تغییر این وضع در فضای حقیقی نمی‌کنند و مردم هم واقف هستند که مشکلات اقتصادی اخیر ناشی از عدم نظارت و برنامه‌ریزی‌های صحیح است.

 

وی افزود: مسؤولین ما در ایام انتخابات قول ها و وعده های بیشماری در خصوص حل مشکلات بیکاری و اقتصاد دادند اما متأسفانه امروز دولت به کل، کارایی خود را از دست داده و وعده های خود را نیز فراموش کرده و مردم هم حق دارند از مسؤولین خود، قول‌های عمل‌نکرده را مطالبه‌گری کنند.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: امامان جمعه باید در خطبه های نماز جمعه و دیگر تریبون ها نسبت به وضعیت معیشت مردم اظهار نگرانی کنند و از مسؤولان خواستار پاسخگویی باشند.

 

وی ادامه داد: مسؤولین با مردم نحوه ارتباط گیری صحیحی ندارند و همین امر باعث انفکاک بین مردم و مسُوولین شده است.

 

ماموستا محمدی گفت: برخی از مسؤولان کشور جزو مرفهین بی‌درد هستند و این موضوع فاصله مردم و آنها را بیشتر می‌کند و این فواصل در شأن نظام و انقلاب اسلامی نیست.

 

وی تأکید کرد: اینکه برخی مسؤولان جزو مرفهین بی‌درد باشند و حال مردم را درک نکنند دردآور است. مسؤول باید در میان مردم باشد و بابت اوضاع فعلی جامعه یا روشنگری و یا معذرت‌خواهی کند تا مردم از زیر بار فشار روانی خارج شوند.

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 13 مرداد 1397 | 13:56

کد خبر : 30524

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید