کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ماموستا رستمی در گفت‎و‎گو با کُردتودی:

هیچ وجدان و حقوق بشری، اقدامات عربستان در یمن را نمی‌پذیرد/ اقدامات عربستان در منطقه با «حقوق بشر اسلامی» منافات دارد

حقوق بشر اسلامی، کرامت انسانی، حمله عربستان به یمن، آل سعود

حرکاتی که کشور عربستان نسبت به مسلمانان یمن انجام می دهد حرکاتی سخیف و شنیع است که هیچ دین و مذهبی آن را نمی‌پذیرد و قبول ندارد که هزاران طفل بی گناه را یتیم کنند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، امروز 14 مرداد در تقویم ایران اسلامی به نام «روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» نامگذاری شده است.

 

در این رابطه گفتگویی داشته‌ایم با یکی از نمایندگان استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری که در ادامه می‌خوانید:

 

 ماموستا رستمی: از دیدگاه قرآن خداوند متعال به صورت گسترده و فراگیر در مورد شخصیت و کرامت انسانی سخن به میان آورده است.

 

ماموستا رستمی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم (لقد کرمنا بنی آدم) که خداوند متعال می فرماید: (در وهله اول برای هر انسانی کرامت و عزت قائل شده‌ایم) گفت: اما از لحاظ اینکه مسلمانان بیشتر وقت زندگیشان به مسائل دینی، اخلاقی، رفتاری، کرداری، ایثار در راه دین، کمک به مستندان و نیازمندان وقف شود در نزد خداوند از مقام و منزلت و کرامت بسیار بیشتری برخوردار می شوند.

 

وی افزود: پروردگار متعال برای تمامی موجوداتی که دارای حیات می باشند ارزش قائل شده اما برای مسلمانان ارزش بیشتری قائل شده است چون مسلمانان همیشه اهل رأفت، مهربانی، مودت و اخوت بوده اند.

 

ماموستا رستمی در رابطه با اقدامات تجاوزگرانه به کشور یمن از سوی عربستان به عنوان یکی از سردمداران کشورهای اسلامی چنین گفت: به نظر همه کسانی که دارای وجدان و دین هستند چنین حرکتی را ضد دین، ضد اسلام و ضد انسانی قلم داد می کنند.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: من حقیقتا نمی دانم که اینها در چه مکتبی این چنین درسهایی را خوانده اند که نخستین سخن رسول خدا در مورد کرامت انسانی می فرماید هرکس جان انسانی را که در بلاد مسلمین زندگی می کند بگیرد، حتی از بوی بهشت هم محروم می شود را نادیده می‌گیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: حرکاتی که کشور عربستان نسبت به مسلمانان یمن انجام می دهد حرکاتی سخیف و شنیع است که هیچ دین و مذهبی آن را نمی‌پذیرد و قبول ندارد که هزاران طفل بی گناه را یتیم کنند.

 

ماموستا رستمی گفت: این حرکات حتی در مجامع بین المللی که صاحب دین نیستند، قابل قبول نیست. طفل یمنی چه گناهی مرتکب شده است که این چنین مورد ظلم واقع شود؟!

 

وی تأکید کرد: سرزمین یمن  بارها در قرآن به عنوان مرکز وحی و رسالت به آن اشاره شده و این سرزمین مبارک محل نازل شدن رسولان و پیامبران بسیاری بوده است و نباید این گونه مورد ظلم و ستم واقع شود.

 

انتهای پیام/sh.s

 

یکشنبه 14 مرداد 1397 | 07:00

کد خبر : 30523

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید