کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

خطاب به صدا و سیمای کردستان؛

مردم، عزادار مدافعان امنیت هستند نه تشنه موسیقی !

چریکه شو، صدا و سیمای کردستان، امان الهی، شهدای مریوان

یکی از قطب های فرهنگی استان کردستان که حکم دانشگاه فرهنگی را دارد صدا و سیمای مرکز استان است. برنامه های متنوع فرهنگی توسط برنامه ریزان و دست اندرکاران صدا و سیما، تهیه و پخش می شود...

به گزارش کُردتودی، ما در این انبار گندم می گنیم                 گندم گرد آمده گم می کنیم

 

                      اول ای جان دفع شر موش کن                  بعد از آن در جمع گندم گوش کن

 

یکی از قطب های فرهنگی استان کردستان که حکم دانشگاه فرهنگی را دارد صدا و سیمای مرکز استان است. برنامه های متنوع فرهنگی توسط برنامه ریزان و دست اندرکاران صدا و سیما، تهیه و پخش می شود؛ اما به قول مولوی (ره) که می گوید: نتیجه دفع نکردن آفت موش در انبار گندم، از بین رفتن گندم و نیروی ذخیره گندم است؛ به دلیل وجود آفات و آسیب های برنامه های صدا و سیمای مرکز استان که نتیجه مدیریت و نظارت ضعیف است، عملاً ثمره مورد انتظار از برنامه‌های این مرکز، حاصل نمی شود!

 

 

متاسفانه این روزها که مردم کردستان به حق داغدار شهادت 11 جوان برومند خود در حمله تروریستی به پایگاه مرزی مریوان هستند، صدا و سیمای مرکز کردستان از یک طرف پیام تسلیت صادر کرده و این حرکت غیرانسانی را محکوم می‌کند و از سوی دیگر بدون توجه به داغ دل خانواده های این عزیزان، پخش برنامه های شاد و موسیقی اولویت او می‌شود! به نظر می‌رسد در این میان بازار کاسبی سیاسی بیش از هر چیز دیگری ارزش دارد و به نوعی لگدمال کردن ارزش‌ها به پله‌های ترقی تبدیل می‌شود!

 

 

وقتی یازده جوان مظلوم و مدافع امنیت استان که تنها گناهشان دفاع از ناموس، آب و خاک این منطقه بود مورد حمله تروریستی دشمن قرار گرفتند و مظلومانه به شهادت رسیدند، بسیاری از مدیران و همین آقای مدیرکل صدا و سیما در همین زمان با آرامش خیال روی تخت و کنار کولر گازی آرمیده و برای آینده مدیریتی خویش و پست‌های بزرگتر و چرب و نرمتر خوابهای خوش می دیدند!

 

 

آقای مدیرکل فراموش کرده که به برکت خون همین شهدا است که اکنون وی مدیرکل است و بر صندلی مدیریتی تکیه زده است و شاید اگر خون شهدا به نردبان ترقی او تبدیل نشده بود، او هم مانند بسیاری از مردم عادی جامعه، شغلی داشت که درآمدش کفاف زندگی را نمی‌داد!

 

 

آیا مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان بر این عقیده است که اگر در ساعات و ثانیه‌هایی که مادران و پدران و کردستانی‌ها داغدار 11 جوان پرپرشده  خود هستند، صداو سیمای استان با پخش برنامه های رقص و ترانه می‌تواند لقب منورالفکر به خود بگیرد! و مردم کردستان این کار او را تمجید می کنند؟! خیر، جناب مدیر سخت در اشتباهید چون مردم انقلابی کردستان این کار شما را سرزنش می‌کنند و آن راعملی نکوهیده می‌دانند! حداقل به احترام خون شهدا و به حرمت داغ دل مادران این 11 جوان برومند چند شبی پخش برنامه‌های شاد را متوقف می‌کردید، زمین که به آسمان نمی‌رسید! یا حداقل به خاطر ارتزاقی که خود و جمع کثیری از وابستگان خود از خون شهدا می‌کنید این کار نکوهیده را انجام نمی‌دادید، بخدا کسی شما را سرزنش نمی‌کرد.

 

 

آقای مدیرکل اگر فکر کرده‌اید که آمارهای ساختگی‌، گواه مدیریت خوب و موفق شما در صدا و سیمای مرکز کردستان است، سخت در اشتباهید چون اغلب مردم جامعه، محتوای برنامه های شما را سرگرم کننده می‌دانند! مثلا در همین برنامه «چریکه شو» برخی خوانندگان اشعاری را می‌خوانند که حتی در عروسی‌های محلی نیز شنیده نمی‌شود و آنقدر غیراخلاقی هستند که شنونده شرمش می‌شود که آن را گوش دهد چه برسد که بر زبان بیاورد و گویا شما پست‌های مدیریتی بالاتر و موقعیتهای سیاسی بهتر را بر پایه همین اشعار و برنامه‌ها، برنامه‌ریزی کرده‌اید اما یقین بدانید که این مسیری که شما در پیش گرفته‌اید مسیر رسوایی است و آبی نیست که بتوانید از آن ماهی بگیرید.

 

 

در پایان به شما توصیه می‌کنیم این اولین و آخرین میدان آزمون شما نخواهد بود به شرطی که در این منصب باقی بمانید! یقیناً راه شهادت در کردستان ادامه دارد و صدا و سیمای استان به جای اینکه مرهم داغ دل خانواده‌ها و مردم داغدار باشد حداقل نمک روی زخم آنها نپاشد!

 

 

انتهای پیام/sh.s

 

سه شنبه 2 مرداد 1397 | 09:41

کد خبر : 30443

منتشر کننده : م ر/a

بنده خدا پاسخ سه شنبه 2 مرداد 1397 | 12:39

0
2

سلام علیکم
حدود 50 سال پیش دانش اموز دبیرستان بودم که قبل از انقلاب بود .در ان زمان هم کتاب تعلیمات دینی داشتیم یک حدیثی در کتاب تعلیمات دینی نوشته شده بود که بدلیل علاقه هنوز متن عربی و فارسی انرا بیاد دارم ومثل گوهر گرانبهایی در ذهن اینجانب حک شده است و بشدت به ان پایبندم حدیث شریف چنین است
لیس من الادب اظهار الفرح عند المحزون
از ادب نیست پیش محزون شادی کردن
این یک موضوع کلی و اعتقادی است. اگرچه مطلب شما قطعا بحق است ولی باید مسئولین محترم استان به همین مناسبت عزای عمومی اعلام می کردند که در ان صورت نیز از حالت مردمی و احترام مردمی خارج شده و جنبه اداری پیدا می کرد در حالیکه هدف واکنش غمگینانه عامه جامعه است هر انسان با وجدان و شرافتمندی به موضوع شهادت 11 نفر و مجروح شدن 8 نفر دیگر نمی تواند بی تفاوت باشد
اقای هدایت کردستانی نیز مطلب انتقادی بحق در مورد عدم واکنش فعالان مدنی در سایت شما نوشته اند که قطعا درست است. فعالان مدنی که جای خود دارد شما لطف فرمایید به سایتهای رسمی 6 نفر نمایندگان محترم کردستان سر بزنید و ببینید ایا یک کلمه در مورد حادثه شهادت 11 نفر نوشته اند؟ اگر یکی از انان در سایت شما پیامی نوشته است زیاد مهم نیست می بایست در پایگاه اطلاع رسانی رسمی خود می نوشت. این اقایان نماینده پارلمان جمهوری اسلامی هستند ولی چی بگم؟خودشان بهتر می دانند که چرا ننوشته اند . حادثه انفجار اتوبوس و تلفات ناشی از ان اگر چه باعث تاسف و تاثر است و هر انسانی را محزون می کند و با وجود اینکه می توان گفت افرادی کوتاهی کرده اند ولی در هر صورت یک حادثه کاملا غیر عمد است. با وجود اینکه از قانون و علم حقوق چیزی بلد نیستم ولی همین را می دانم و می دانید حکم شرعی و قانونی قتل غیر عمد نیز هیچگاه قصاص نیست ولی حمله مسلحانه نیمه شب با برنامه ریزی قبلی به یک پاسگاه و شهید نمودن 11 نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر از عزیزان ما کاملا عمدی و دشمنی است که ان دو موضوع بصورت ماهوی با هم متفاوت و غیر قابل مقایسه است. در هر صورت همه ما فرزند و همسر و خانواده داریم یک لحظه خودمان را جای خانواده های داغدار شهیدان بگذاریم و ببینیم چه احساسی می کنیم؟ متاسفانه این موضوع شادی کردن بدون در نظر گرفتن مشکلات و حزن دیگران قباحت خودش را در جامعه نیز از دست داده است . فرزندم در دانشگاه درس می خواند و ما هم در اپارتمان زندگی می کنیم ساعت 12 شب می خواستم با همسرم دو کلمه حرف بزنم که غر غر فرزندم بلند می شد که درس دارم و فردا امتحان دارم در ان موقع شب هم که می دانید نمی توان خانه دوست و اشنایی به مهمانی و شب نشینی رفت ناچار با همسرم سوار پرایدی که دارم می شدیم و سنندج را پایین و بالا می رفتیم و تا خریدن نان صبح در بیرون بودیم در همان شرایط مشکل دیگری نیز بر گرفتاری ما اضافه شد که در خانه روبرو عروسی بود و تا ساعت 3 بعد از نصف شب با بلندگوهای قوی موسیقی و بزن بکوب برپا بود واقعا تقصیر اینجانب و یا کسانی که بیمار دارند و یا کسی از انان فوت کرده چیست؟ چند ماه بخاطر درس فرزندم که تاصبح درس می خواند شبها از ساعت 12 بیرون بودیم چند بار نیز پلیس جلوی ما را حسب وظیفه ذاتی خود گرفت و وقتی توضیح دادم که اهل هیچ خلافی نیستم گرفتار درس خواندن فرزندم هستم با ادب و احترام کامل با اینجانب برخورد نمود بلاخره پلیس نیز براساس شخصیت فردی افراد متوجه است که کسی با شرایط سنی خاص نمی تواند خلافکار باشد . امیدوارم ادب و احترام به افراد غمگین بطور اکمل در جامعه ما نهادینه شود

فرهاد پاسخ سه شنبه 2 مرداد 1397 | 21:34

0
0

اقای مدیرکل دولت بنوش به نظرم برو مراسمات عروسی بخوان تو رو چه به سیاستگذاری دانشگاه عمومی

فرهاد پاسخ سه شنبه 2 مرداد 1397 | 21:35

0
0

ببخشید دوغت درسته

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید