کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

واکنش مسئولین و علمای اهل سنت کردستان به حملات تروریستی مریوان؛ تروریسم به شدت محکوم است

شهدای قروه، درگیری مریوان، شهادت، پژاک

مسئولین و علمای اهل سنت کردستان در پیام هایی جداگانه این حملات را محکم و خواستار برخورد قاطع با این تروریست ها شدند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، سبکبال پرگشودند و عاشقانه شهید شدند، شهدایی که تا دیروز مدافع آب و خاک ایران اسلامی بودند و امروز نامشان بر سر زبان ها و یادشان در اذهان عمومی جاری و ساری است، 11 نفر بودند که تا دیروز حافظ امنیت و ناموس و شرف کشور بودند و امروز ضامن ماندگاری امنیت و آسایش هموطنانشان شدند.

 


مسئولین و علمای اهل سنت کردستان در پیام هایی جداگانه این حملات را محکم و خواستار برخورد قاطع با این تروریست ها شدند.

 

 

نیرو‌های نظامی تقاص خون شهدا را از تروریست‌ها بگیرند

 

حضرت آیت‌الله «سیدمحمد حسینی شاهرودی» نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تسلیت شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی روستای «دری» مریوان گفت: دست جنایت‌کار عوامل استکبار بار دیگر به خون مظلومان این مرز و بوم آلوده گشت و در سحرگاه شنبه ۳۰ تیر از آستین گروه‌ها و جریانات ضدانقلاب و ضدکُرد بیرون آمد و دل در آرزوی شهادت نشسته چند نفر از جوانان سنی و شیعه را در ملکوت قرب‌الی‌الله به پرواز در آورد.

 


وی اظهار کرد: وظیفه اولیه آحاد مردم استان تکیه بر محور ریشه‌دار و عمیق وحدت و دوری از هرگونه افتراق است و به‌حمدالله مردم در عرصه‌های مختلف ویژگی متحد بودن در برابر زیاده‌خواهان و دشمنان ایران اسلامی را به خوبی نشان داده‌اند.

 


وی افزود: از مسئولان امنیتی، نظامی و انتظامی به جد انتظار دارم، آنانی که در پی به خطر انداختن امنیت این مردم هستند را ادب کنند و تقاص خون این شهدای مظلوم را از متجاوزین گرفته و درسی به آنان بدهند که هرگز فراموش نکنند.

 


حجت الاسلام و المسلمین شاهرودی خاطر نشان کرد: از همه احزاب و گروه‌های سیاسی به‌ویژه روحانیت معظم انتظار می‌رود به صراحت از این اقدام غیرانسانی اعلام انزجار نموده و روشنگری خود را به صورت مضاعف انجام دهند.

 


تا انتقام خون این عزیزان از پای نخواهیم نشست

 


سردار محمدحسین رجبی با تشریح جزئیات حمله تروریستی مریوان و انفجار زاغه مهمات پاسگاه مرکزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه در روستای «دری» اظهار داشت: در ساعت 3 بامداد امروز صبح، تعدادی از اشرار ضدانقلاب به یکی از پایگاه‌های ما در شهرستان مریوان به نام پایگاه «دری» در کنار روستای «دری» حمله می‌کنند.

 


 
وی گفت: در این حمله اشرار ضدانقلاب به مهمات همراه نیروهای پایگاه تیر اصابت می‌کند که بر اثر انفجار مهمات داخل پایگاه تعدادی از نیروها به شهادت می‌رسند و درگیری ادامه پیدا می‌کند و تعدادی از اشرار ضدانقلاب توسط بقیه نیروهای پایگاه به هلاکت می‌رسند و تعدادی هم زخمی می‌شوند.

 


 
فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: در حال حاضر هم در منطقه به حول و قوه الهی در تعقیب آنها هستیم چون در دو هفته گذشته تعدادی از آنها و مسئولان آنها به درک واصل شده بودند و تا انتقام خون این عزیزان از پای نخواهیم نشست.

 

 


تروریسم محکوم است/ مردم کردستان به عقب بازنمی گردند

 

در پی حادثه تروریستی اخیر و شهادت و مجروح شدن تنی چند از پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه مریوان، استاندار کردستان خطاب به مردم کردستان  ضمن تسلیت شهادت این عزیزان به خانواده های آنان اظهار کرد: همان گونه که مطلع هستید عواملی مزدور و تروریست که همواره می خواهند کردستان را ناامن و آینده شما و فرزندان تان را با حرکات کور تروریستی تباه کنند، تعدادی از سربازان مدافع این مرز و بوم را در شهرستان مریوان به شهادت رساندند.

 


وی گفت: محکوم کردن این اقدامات که توسط گروهک های تروریستی صورت می گیرد، وظیفه ذاتی هر فردی است. گروهک هایی که سران خیانتکار آنان خود در امان نشسته و جوانان ناآگاه و فریب خورده را به جنگ هایی بی حاصل می فرستند هرگز دلسوز و حامی مردم کردستان نبوده و همیشه می خواهند از خون این مردم برای بقای خود ارتزاق کنند.

 


وی افزود: هر وجدان بیداری می داند که در سال های اخیر توسط دولت و تمام دلسوزانی که سربلندی و پیشرفت و آرامش کردستان آرزوی آنهاست، گام های مناسب و بلندی در بخش های مختلف و زیربنایی برای توسعه استان کردستان و رفع نواقص و اصلاح امور برداشته شده است و حرکات توطئه آمیز اخیر و با طراحی ایادی استکبار و استعمار در آن سوی مرزها در راستای جلوگیری از پیشرفت ایران و کردستان و ناآرام سازی دائم این منطقه به قیمت از میان رفتن آینده مردم و جوانان کُرد صورت می پذیرد تا همواره کردستان را ناامن و در فضایی نظامی و امنیتی قرار داده و حضور خود را به عنوان مدافعان پوشالی مردم موجه نشان دهند.

 

 

این جنایت  بر علیه بشریت را محکوم مینمایم

 


ماموستا فایق رستمی نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری در پی شهادت 11 تن از پاسدان  و بسیجیان  و جوانان  این مرزو بوم گفت: درود رحمت حق  بر همه غازیان و مدافعین  فی سبیل  لله   حافظین ثغور اسلامی  که در راه  محافظت  ازکرامت  و نوامیس و آبروی  این آب و خاک شجاعانه  دفاع نمودند  و به درجه کرامت  و معنویت و رویت الهی  نائل شدند   ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت جمعی از پاسداران ایران اسلامی و بسیجیان جان بر کف  به مردم غیور شهرستانهای  مریوان ، قروه ، سنندج  و همرزمانشان در سپاه پاسداران و خانواده  محترم  ومعظم شهدا  و علو درجات  برای این عزیزان  وشفای عاجل  برای مجروحین و صبرو شکیبایی برای بازماندگان رااز خدای سبحان مسئلت می نمایم . این جنایت  بر علیه بشریت را محکوم   مینمایم.

 

 

مسئولین مربوطه انتقام خون ۱۱ جوان کُرد را بگیرند

 

ماموستا امین راستی ماموستا برجسته اهل سنت در گفتگو با خبرنگار کردتودی، اقدام جنایاتکارانه تروریست ها را به شدت محکوم کرد و گفت: ما مسلمانان متحدتر از گذشته پشتیبان نظام و رهبری هستیم .
 
 
وی گفت: این عملیات تروریستی در مریوان، حادثه‌ای دلخراش بود و قلب تمام مسلمانانی که پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، را ناراحت کرد.
 

 

وی افزود: تروریست‌ها به دنبال این هستند که پیشرفت و ترقی نظام جمهوری اسلامی و امنیت و آسایش را بر هم زنند و تنها راه مقابله خود را این چنین حملات می دانند که این چنین اقداماتی به شدت محکوم است چرا که  کشت و کشتار و خون ریختن مسلمانان و افرادهای بی‌گناه خلاف دین اسلام است.
 
 
 به گفته ی ماموستا راستی،  نیروهای سپاه در عملیات تروریستی مریوان به دشمنان نظام ثابت کردند که حاضرند برای حفظ امنیت، شرف، آبرو، ناموس، آب و خاک کشور و اقتدار نظام جان خود را از دست بدهند.


 
 ماموستا راستی تاکید کرد : مسئولین مربوطه انتقام خون ۱۱ جوان کُرد را بگیرند و پاسخی قاطع به نفهمی مزدوران استکبار بزنند.

 


  وی یادآور شد: جنایت دشمنان بی پاسخ نخواهد ماند و به زودی دست انتقام الهی سران جنایتکار این اقدام ناجوانمردانه را به سزای اعمالش خواهد رساند.

 

 

ترور ۱۱ پاسدار کورد مدافع امنیت در مریوان به شدت محکوم است

 


محسن بیگلری رییس مجمع نمایندگان کُردستان در مجلس شورای اسلامی گفت:  امنیت امروز ایران اسلامی در سایه ایثار و رشادت‌های مردان بی ادعایی است که برای پاسداری از آب و خاک کشورمان جان خود را فدا نموده اند و امنیت ما مدیون خون آن شهدای عالیقدر است.

 

 

وی گفت: خبر دردناک شهادت و مجروح شدن تنی چند از سربازان و پاسداران نظام اسلامی در شهرستان مریوان که موجبات حفظ و تأمین امنیت مرز‌های کشورمان بودند، موجب تأسف و تأثر شدید گردید.

 

 

وی یادآور شد: ضمن محکوم نمودن این واقعه دردناک؛ شهادت این عزیزان را به عموم ملت ایران به ویژه خانواده‌های داغدار آن شهدای گرانقدر تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن شهدای والامقام علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت می‌نمایم.

 

 

انتهای پیام/m.r

 

 

یکشنبه 31 تیر 1397 | 13:15

کد خبر : 30430

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید