کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وزیر صنعت، معدن وتجارت در قروه:

۱۱۰ میلیون تن تولید فولاد در کشور در دست ایجاد و بهره‌برداری است/ سنگ مرمر قروه یک برند جهانی است

سفر وزیر کشور،وزیر صنعت و معدن،محمد شریعتمداری،قروه،آهن اسفنجی،کردستان،فولاد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اکنون حدود ۱۱۰ میلیون تن تولید فولاد در سطح کشور در دست ایجاد و بهره‌برداری است.

به گزارش کُردتودی، محمد شریعتمداری ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی تولید ٨۰۰ هزارتن آهن اسفنجی در شهرستان قروه، فولاد را همچنان از پایه‌های اساسی توسعه دانست و اظهار کرد: هم اکنون ذخایر سنگ آهن کشور بالغ بر سه میلیارد تن بالغ می‌شود که این مهم نوید بخش آینده روشن برای پیشرفت کشور است.

 

وی با بیان اینکه دنیا هم اکنون دارد تولیدات فولاد خود را در مقیاس‌های بزرگ چند میلیون تنی و در کنار دریا ایجاد می‌کند، گفت: ما بخاطر ایجاد اشتغال، تولید فولاد را در نقاط مختلف کشور ایجاد کرده‌ایم.

 

وی افزود: هم اکنون حدود ۱۱۰ میلیون تن تولید فولاد در سطح کشور در دست ایجاد وبهره‌برداری است.

 

 

شریعتمداری با ابراز امیدواری نسبت به اینکه شهرستان قروه در آینده صاحب صنایع مهمی شود، گفت: وضعیت صنعتی شهرستان قروه در قیاس با دیگر شهرستان‌های استان کردستان مطلوب‌تر است.

 

وی اظهار کرد: قرار است شرکت صبانور در کنار واحد تولید آهن اسفنجی نسبت به تولید کنسانتره نیز اقدام کند که این زنجیره می‌تواند شرایط مطلوبی را ایجاد نماید.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت به انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی در پنج هزار کیلومترمربع از شهرستان قروه اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم نقاط امیدبخش بیشتری را در اکتشاف معادن جدید در قروه بیابیم.

 

وی در ادامه به معدن طلای زرکوه در شهرستان قروه نیز گریزی زد وگفت: در صورتی که میزان تولید طلای این معدن به پنج تن برسد، بزرگترین معدن طلای کشور خواهد بود.

 

وی در ادامه به سنگ مرمر قروه به عنوان یک برند جهانی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: صنایع داخلی استان از جمله مصنوعات سنگی شهرستان باید بصورت کامل از منافع آن بهره‌مند شوند.

 

شریعتمداری افزود: معادن سنگ مرمر قروه باید بطور کامل نیازهای شهرستان را پوشش دهد و بعد از آن باید به دیگر نقاط صادر شود.

 

مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور شرکت ایمیدرو در پروژه زنجیره فولاد کردستان را نویدبخش موفقیت این پروژه دانست وگفت: شرکت ایمیدرو از محل منابع داخلی خود باید در کمترین زمان نسبت به شروع عملیات اجرایی در دو شهرستا قروه و بیجار اقدام کند.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 28 تیر 1397 | 16:25

کد خبر : 30407

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید