کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در بازدید نماینده قروه، دهگلان و فرماندار دهگلان

حل مشکلات دو روستای باشماق و جوانمرد آباد در دستور کار قرارگرفت/ قدردانی مردم روستای باشماق از فرماندار و بخشدار بلبان آباد

حل کشلات,روستاهای باشماق و جوانمرد آباد,نماینده قروه ودهگلان,فرماندار دهگلان,معدن مجید آباد ,خانه بهداشت باشماق,روستاهای قمر

نماینده قروه و دهگلان به همراه فرماندار و مدیران شهرستان در بازدید از دو روستای باشماق وجوانمرد آباد خوستار پیگیر حل مشل دو روستا شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، از دهگلان، علیمحمد مرادی نماینده قروه و دهگلان به همراه فرماندار دهگلان و روسای ادارات شهرستان در بازدید از دو روستای باشماق و جوانمرد آباد از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفتند.


 در این بازدید مردم اهالی روستای جوانمرد آباد ضمن نگرانی از ایجاد مزاحمت معدن مجید آباد اظهار داشتند که در حین انفجار در معدن چندین منزل مسکونی اهالی روستا ترک خورده است.


 یکی از هالی روستا گفت: با توجه به  پییگری سال گذشته نماینده استاندار و فرماندار وقت منازل مسکونی ترک خورده روستا  مورد بازدید قرار گرفت که تاکنون هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.


 یکی دیگر از ساکنان این روستا اظهار داشت: اگر کار معدن به همین روال پیش رود ما مجبور به ترک روستا هستیم  آیا این ظلم نیست که روستای با جمعیت 400 نفر آسایش نداشته باشند در حالیکه رضایت و صدور و مجوز معدن باید بر اساس رضایت مردم باشد حتی یک نفر از فعالیت معدن راضی نیست.


علی محمد مرادی نمایمنده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی ضمن شنیدن نگرانی مردم این روستا گفت: اگر کسی به دیگری خسارت وارد نماید باید جبران خسارت کند.

 


 وی افزود: ایجاد این معدن از قبلا مجوز وکارشناسی شده شروع به فعالیت نموده است.


 نماینده قروه و دهگلان از فرماندار دهگلان خواست که با اعزام دو کارشناس به این منطقه وضعیت را به صورت کامل بررسی نمایند و اگر معدن دار مقصر بود جبران خسارت کند و  در صورت جوابگو نبودن  مردم روستا از طریق دادگستری اقدام کنند.


در بازدید از روستای باشماق نماینده، فرماندار و مدیران شهرستان مورد استقبال گرم مردم روستا قرار گرفتند و امام جمعه روستای باشماق به نمایندگی مردم از تلاش و فعالیت فرماندار و بخشدار بلبان آباد در شهرستان و مرمت  و باز سازی جاده این روستا قدر دانی نمود.


  در این بازدید ارشدی فرماندار دهگلان برای حل رفع مشکلات خانه بهداشت و آب شرب روستا از مدیران مربوطه خواستار  تشریح رفع مشکلات این دو حوزه شد.


   فریدون میرزایی مدیر آب و  فاضلاب روستایی دهگلان بنا به درخواست فرماندار در جمع مردم روستای باشماق اظهار داشت: برای آب روستا هیچگونه تخصیصی نداریم اما با پیگیری صورت گرفته سال گذشته مبلغ 200 میلیون تومان اعتبار برای این امر مصوب شده است.


 وی افزود: پروژه آب شرب روستا فعال بوده و به صورت موقت آب شرب انتقال داده شده است و یکی از مشکلات این حوزه  فرسودگی 3 کیلومتری خط انتقال است  که نیاز به تعویض دارد برای این امر مبلغ 200 میلیون برای آن  در نظر گرفته شده و در شورای کمیته برنامه ریزی مصوب شده که در صورت تخصیص خط انتقال آب شرب روستا تعویض خواهد شد.


اسماعیلی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهگلان بنا به درخواست مردم روستا برای ایجاد مرکز بهداشتی و درمانی اظهار داشت: بحث مرکز بهداشتی درمانی بر اساس تقسیمات از لحاظ جمعیتی تعریف شده است.


 وی افزود:برای تعریف مرکز بهداشتی درمانی باید از نظر جمعیتی به 8 هزار  تحت پوشش داشته و چند روستا دارای خانه بهداشت  و خانه بهداشتها هم دارای چند روستای قمر باشند که این شرایط ویژه است.


 مدیر شبکه بهداشت و درمان دهگلان گفت: روستای باشماق طبق آخرین سر شماری 1404 نفر است و روستای قمر هم ندارد که با این شرایط بعید است با ایجاد مرکز درمانی بهداشتی موافقت شود.

 

انتهای پیام/h.e

چهارشنبه 20 تیر 1397 | 07:23

کد خبر : 30363

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید