کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در نشست کار گروه اشتغال دهگلان

اگر بانکهای استان نتوانند سهم اعتبار اشتغال پایدار روستایی را جذب کنند به مردم جفا کرده اند

مشاغل خانگی,اشتغال پایدار روستایی,اشتغال فراگیر,توسعه اقتصالدی,حوزه اشتغال,رفع موانع تولید

مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی کردستان گفت: اگر بانکهای استان نتوانند سهم اعتبار اشتغال پایدار روستایی را جذب کنند به مردم جفا کرده اند.


به گزارش خبرنگار کُردتودی، از دهگلان برهان صلواتی در نشست کار گروه اشتغال دهگلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان  اظهار داشت: سال گذشته  اعتبارات خاص در حوزه های مختلف در بحث اشتغال، توسعه اقتصادی  و رفع موانع تولید به کردستان اختصاص یافت  که این نشان دهنده دغدغه اصلی استاندار برای اشتغال و تولید است.


 وی افزود: در شورای برنامه ریزی استان به ایجاد اشتغال، تولید و رفع موانع تولید تاکید شده که مدیران، دستگاههای بخشی، بانکهای عامل و  فرمانداران برای جذب اعتبار باید پای کار باشند.


 صلواتی در ادامه با اشاره به صرفه جویی در انرژی گفت: با توجه به اینکه تمام منابع و دستگاههای دولتی با آن ارتباط دارند دستور و تاکید استاندار است که در انرژی جدا صرفه جویی شود.

 

 برهان صلواتی در ادامه با اشاره به سهم اعتبار استان کردستان در بحث اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت: کل سهم استان 260 میلیارد تومان است که 130 میلیارد تومان آن اختصاص پیدا کرده و از این مبلغ ۸.۴ میلیارد آن مختص به شهرستان دهگلان است که تا این لحظه بر اساس آخرین  اطلاعات از سامانه 41 طرح  پرداخت شده است.


  وی افزود: دستگاههای بخشی، بانکهای عامل و کار گروه اشتغال باید تلاش کنند که از 8 میلیارد تومان تنها 2 میلیارد تومان  یعنی 25 درصد توانستیم جذب کنیم  که این زنگ خطر است.


 وی در ادامه گفت: باید این اعتبارات تا پایان تیرماه در دهگلان جذب شود و 8  میلیارد تومان رقمی نیست  که اگر بانکها  نتوانند تا پایان تیرماه این مبلغ را جذب کنند در حق مردم شهرستان جفا کرده اند.


 صلواتی گفت: از لحاظ مشاغل خانگی دهگلان جزو شهرستانهای است که صد در صد اعتبار را جذب کرده است  امام در جذب اشتغال پایدار روستایی و فراگیر مورد رضایت نیست و جذب اعتبار تا پایان تیرماه دستور و تاکید استاندار است.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 18 تیر 1397 | 10:33

کد خبر : 30348

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید