کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون استاندار کردستان در کارگروه اشتغال دهگلان خطاب به روسای بانکها؛

چرا اینقدر راحت و آرام هستید در حالیکه جوانان از بیکاری در کنج خانه ها افسرده می شوند/ مدیران در صورت عدم جذب اعتبار باید استعفا نامه خود را به فرماندار بسپارند و از شهرستان خداحافظی کنند

کار گروه اشتغال,اشتغال پایدار روستایی,مناطق محروم,رونق تولدی,معاون استنادار کردستان,مسئولیت پذیری

معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان در نشست کار گروه اشتغال دهگلان گفت:مدیران در صورت عدم جذب اعتبار اشتغال روستایی باید از شهرستان خدا حافظی کنند.

به گزارش خبرنگار  کُردتودی، از دهگلان، عصر یکشنبه نشست ششمین کار گروه اشتغال پایدار روستایی با حضور معاون امور اقتصادی استاندار کردستان، مدیرکل تعاون استاندار کردستان، فرماندار دهگلان، روسای بانکها و مدیران دهگلان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.


 در این نشست حسین فیروزی معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان با بیان اینکه نگاه بدبینانه و تنگ نظرانه باعث خوره در توسعه کردستان شده است، اظهار داشت: کسانی که در کشور برنامه ریزی می کنند هدفشان این است که  با پرداخت تسهیلات در مناطق کمتر توسعه یافته و رستایی برای مردم ایجاد اشتغال کنند.

 

  وی ضمن نگرانی از اینکه کل اعتبار برای اشتغال پایدار روستایی در کردستان 130 میلیارد تومان است و تنها  دو شهرستان قروه و دهگلان زمینه جذب  2 هزار میلیارد تومان را  دارند، گفت: جای تاسف است که کل استان برای جذب 19 میلیارد تومان مانده ایم  در حالیکه این رقم اعتبار در یک واحد در یکی از استانهای دیگر قابل دریافت است اما ما در کردستان کل سیستم برای دریافت این مبلغ سرگردان هستیم.


 وی ضمن  نگرانی از مدیران و مسئولان و روسای بانکها گفت: مدیران ما باید برای ایجاد اشتغال یقه پاره کنند در حالیکه از سال گذشته تاکنون 20 درصد اعتبار اشتغال روستایی و 10 درصد اعتبار اشتغال فراگیر پرداخت شده حال ما کجای کار هستیم  و با چه رویی باید به مردم نگاه کنیم.


 معاون امور اقتصادی و توسعه استاندار کردستان افزود: در کل کشور مبلغ 12هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال پایدرا در روستاها  و مناطق محروم به دستور مقام معظم رهبری به این امر اختصاص یافته و در مجلس به قانون تبدیل شده  که دستورالعمل اجرایی دارد تا در روستاها ایجاد اشتغال پایدار شود اما بهانه گیری بانکها برای ضامن و وثیقه باعث عدم پرداخت شده که این مردم آزاری و سرکار گذاشتن مردم است.


 حسین فیروزی با بیان اینکه همه مدیران و مسئولان باید خدمتگزار مردم باشند به روسای بانکها و ادارات شهرستان دهگلان گفت: اگر تا اخر تیرماه سال جاری در صورت عدم جذب اعتبار اشتغال پایدار روستایی باید استعفا خود را به دست فرماندار سپرده و از این شهرستان خدا حافظی کنند.

 

 وی اظهار داشت: در شهرستان دهگلان که قطب کشاورزی است بانکها نتوانستند 8 میلیارد تومان پرداخت کنند ما این شکایت را باید به پیش چه کسی ببریم که با در دست گرفتن ذره بین منتظر این هستند در کجا این تسهیلات را پرداخت نکنند و به صورت چماق بر سرما بکوبند که این مسئولیت پذیری نیست بلکه تنگ نظری است زیرا مسئولیت پذیری هر مدیری امروز  ایجاد اشتغال و رونق تولید است.


 فیروزی ضمن نگرانی شدید از روسای بانکهای شهرستان گفت: چرا تاکنون در فکر پرداخت 8 میلیارد تومان شهرستان در زمینه اشتغال پایدا روستایی نبودید چرا اینقدر راحت و آرام هستید مگر جوانان بیکار را نمی بینید که در کنج خانه ها دچار افسردگی شده اند و زندگیشان تباه می شود که بدون شک مسئولیت برعهده شماست.


 وی در دامه گفت: شما مدیران شرعا و قانونا مسئول هستید که  این بی تفاوتی شما قابل تحمل نیست و سال در حال اتمام است  اما در استان کردستان هنوز 130 میلیارد تومان برای مناطق محروم روستایی جذب نشده که جای تاسف است.


فیروزی از مدیران بانکها خواست در پرداخت تسهیلات سخت گیری نکنند و هدف اصلی را گم نکنند زیرا هدف اصلی ما رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار روستایی که مردم در روستا ماندگار شوند.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 18 تیر 1397 | 12:30

کد خبر : 30347

منتشر کننده : الف ق/d

ارسلان پاسخ دوشنبه 18 تیر 1397 | 19:40

0
2

عامل اصلی توسعه نیافتگی استان شخص این اقا وتیم کاری باندبازشان هستند پس شما خداحافظی کنید خیلی مشکلات حل میشه لطفاش

حسینی پاسخ سه شنبه 19 تیر 1397 | 01:53

0
2

جناب فیروزی خودشو برای بیکاری استان با توجه مسئولیت معاونت اقتصادی چه کار
کار کرده اند که این جور به مدیران شهرستانی می تازند

شهروند پاسخ سه شنبه 19 تیر 1397 | 03:55

0
2

معاون جان، گیریم که برای مناطق روستایی تمام اعتبارات مد نظرتان را گرفتید. پس تکلیف شهرها چه می شود؟ جمعیت مردم شهرنشین از جمعیت مناطق روستا نشین که خیلی بیشتر است. همه استان که روستا نیست!

دانشجو پاسخ سه شنبه 19 تیر 1397 | 09:13

0
0

تازمانی کابینه مد نظر استانداری ومدیران ناکارآمد استان تغییر نکند وضعیت ............. معاون جان؟

سنندجی سه شنبه 19 تیر 1397 | 17:06

دانشجو جان مشکل از کابینه نیست مشکل از شخص استاندار است
لطفا مصاحبه نماینده بیجار و مسئله 90 میلیون یورو ارز دولتی
برای شرکتش...........................
را مطالعه بفرمایید خیلی چیزها متوجه خواهی شد.
واینکه مدیران به فکر خودشان هستند نه من و شما

حمیدی سه شنبه 19 تیر 1397 | 22:43

مشکل از شیخ الرییس (استاندار) است نه از کابینه
شما را ارجاع میدم به مصاحبه نماینده بیجار در خبرگزاری تسنیم
خبر نماینده سنندج و...آقای فرشادان

کریمی پاسخ سه شنبه 19 تیر 1397 | 17:00

0
1

با توجه به خروجی اخبار به نظر می آید مشکل از شخص استاندار باشد
به جای اینکه به فکر جوانان کردستان و مشکلات استان باشد به فکر
گرفتن 97 میلیون یورو ارز برای شرکتش به فرض اینکه حالا هم
سمتی نداشته باشد اما یکی از سهامدار اصلی که هست.
با آن آفطاری تشریفاتی و پرهزینه فقط به فکر آینده سیاسی خودش
و دنبال کردن اهداف شخصی ش است
و به همین دلایل است
که نمایندگان محترم سنندج وبیجار هم با این عصبانیت فریاد میزنند
که جناب استاندار جواب تلفن و حتی پیامک‌ها راهم نمی دهد
با این اوصاف
به نظر کاملا حق با نمایندگان است وقتی جواب نمایندگان را نمی دهد
چطور انتظار داشته باشیم مشکلات را حل کند
جناب استاندار
از طلا شدن پشیمان گشته آیم مرحمت فرموده ما را مس کنید
صد رحمت به استاندار های غیر بومی

احمد پاسخ پنجشنبه 21 تیر 1397 | 09:12

0
0

جناب فیروزی تازه از خواب غفلت بیدارشده اید مقصر اصلی عقب ماندگی کردستان درطول این 5سال شخص شما وتیم ناکارامد شماست جنابعالی درتمام انتصابات وزدوبندهای استان ازمرزباشماق مریوان تاسیرانبندبانه مسول هستید چون نه این استاندارونه استاندارقبلی به توصیه دوستانت درتهران بدون اراده شما مسولی رامنصوب نکرده اند پس فردای قیامت باید جوابگوی این مردم مظلوم باشید وخطارابه گردن دیگران نینداز این راهمه مردم ومسولین استان میدانند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید