کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان در خطبه های نماز جمعه تاکید کردند؛

بی حجابی نشانه ناآگاهی و عقب ماندگی است/ مواضع رییس جمهور مقتدرانه و انقلابی بود

نماز جمعه، امام جمعه، نماز، اهل سنت

نماز جمعه این هفته، ۱۵ تیر ماه ۹۷ در سراسر مساجد جامع شهری و روستایی استان کردستان برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: طبق اعلام وزارت نیرو امسال با کمبود منابع آبی مواجه هستیم بنابراین مصرف بهینه و درست آب و برق از سوی همه مردم ضروری است.


وی افزود: حتی در موقع وضو گرفتن نیز باید نسبت به استفاده صحیح و بهینه از آب حساس باشیم و این نعمت خدادادی را بیهوه هدر ندهیم تا افراد بیشتری در این فصل گرم بتوانند از آب استفاده کنند.


ماموستا خدایی همچنین خواستار توجه مردم به محیط زیست و طبیعت در فصل تابستان شد و یادآور شد: مردم در هنگام حضور در طبیعت، دشت و صحرا از روشن کردن آتش بپرهیزند زیرا گرمای هوا خطر آتش سوزی درختان و کشتزارها را افزایش می دهد.


امام جمعه سنندج اضافه کرد: آتش سوزی تنها به درختان و طبیعت لطمه نمی زند بلکه جان صدها جاندار و حیوان را می گیرد، پس باید مراقب موجودات زنده، طبیعت و محیط زیست باشیم.


وی در بخش دیگری از خطبه ها، از عدم رعایت حجاب انتقاد کرد و گفت: خداوند بر وجود حجاب برای مرد و زن تاکید کرده و کسانی که این مهم را رعایت نمی کنند از دستور پروردگار سرپیچی کرده اند.


ماموستا خدایی با بیان اینکه زن در اسلام دارای ارزش و کرامت است، تاکید کرد: زنان باید محجوب بوده و طوری رفتار کنند که در بازار سودای شهوت پرستان قرار نگیرند.


وی بی حجابی را نشانه ناآگاهی و عقب ماندگی دانست و افزود: همگی به دستورات خدا و پیامبر(ص) عمل کرده تا مورد عذاب خدا در دنیا و آخرت قرار نگیریم.

 

حمایت از کالای ایرانی حمایت از اشتغال و دسترنج فرزندان ایران اسلامی است

 

ماموستا یدالله محمدی در خطبه های امروز نماز جمعه دهگلان در مسجد جامع این شهرحمایت از کالای ایرانی و خرید دسترنج فرزندان این مرز و بوم را حمایت از اشتغال عنوان کرد. 


ماموستا محمدی گفت: قاچاق کالا نه تنها به اقتصاد کشور ضربه می زند بلکه باعث بیکاری جوانان و افزایش سایر جرایم شده و جامعه را در تمامی زمینه ها فلج می کند. 


وی افزود: همه مردم باید از تاثیر منفی ورود قاچاق کالا در کشور آگاه باشند و با اطلاع از اثرات منفی این موضوع، از خرید کالای قاچاق و همچنین کالای غیرایرانی خودداری کنند. 


ماموستا محمدی گفت: استکبار جهانی نیز به دنبال افزایش ورود کالاهای قاچاق به کشور است، زیرا با ترویج قاچاق، فرصت های شغلی از بین می رود ، جوانان بیکار می شوند و به دنبال مفاسد می روند و در نتیجه جامعه متلاشی می شود. 


وی یکی از راه‌های مبارزه با قاچاق کالا را فرهنگ‌سازی برای مصرف کالای داخلی دانست و عنوان کرد: البته باید برای بالابردن کیفیت تولیدات داخل و نظارت مستمر بر استاندارد کالاها نیز توجه داشت که اگر این موارد رعایت شود کسی به سمت مصرف کالای قاچاق نمی‌رود. 


امام جمعه دهگلان در ادامه گفت: قاچاق کالا و ارز، یک تهدید جدی برای اقتصاد، امنیت و فرهنگ در جامعه به شمار می‌رود که باید از توسعه این پدیده شوم پیشگیری کرد.


امام جمعه دهگلان در ادامه احترام به والدین از تاکیدات دین مقدس وشریعت اسلامی عنوان کرد و گفت: نافرمانی به پدر و مادر باعث خفت و خواری انسان می شود.


ماموستا محمدی ضمن تبریک روز شهردار و دهیاران گفت: روز 14تیرماه به عنوان روز «شهرداری و دهیاری» فرصتی مغتنم برای قدردانی و تجلیل از فعالیت‌های خادمان مردم در عرصه های مختلف شهرداری و مدیریت شهری و روستایی است که شبانه روز برای توسعه، پیشرفت و بالندگی شهرستان تلاش و فعالیت می‌کنند.

 

مواضع رییس جمهور مقتدرانه و انقلابی بود / سیاست زدگی و جناح زدگی آفت پیشرفت کشور

 

حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه شهرستان قروه با بیان اینکه انسان مسلمان باید خلاق و دارای فکر پیش رونده باشد اظهار داشت: یک مسلمان باید در علم و دانش تولید کننده باشد و بتواند با تولید فکر به سمت جلو حرکت کند.

 

وی افزود: در کشور ما پس از 40 سال دارای این ضعف هستیم که از برنامه های بیگانگان استفاده می شود و نقاط مثبت آن را بزرگ نمایی می کنند و مدعی برنامه داشتن می شوند.

 

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: دولت ما و مجلس ما و نخبگان ما رااین خطر تهدید می کند و ما باید خود تولیدگر باشیم و از تولیدات بیگانه استفاده نکنیم.

 

وی ادامه داد: سند 2030 و سند FATF  از جمله اسنادی بود که توسط مجلس ما ایجاد نشد و تنها نمایندگان ما پز آن را می دادند و بسیاری از این نمایندگان سیاست زده و جناح زده هستند و وقت این افراد را تغییر مدیران گرفته است.

 

باباییان بیان داشت: بسیاری از کم کاری ها و عدم نداشتن مطالعه ها ما را به جایی رسانده است که مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس ان را مطرح نمودند .

 

به گفته وی بنابراین باید اساتید ما و نخبگان ما در این مسئله وارد شوند و آن را به مجلس ارائه دهند اما متاسفانه نمایندگان مجلبس خود را از حوزه های علمیه و دانشگاه ها جدا می بینند.

 

باباییان ادامه داد: اگر دولتمردان و سیاسیون و نخبگان کشور از وضع موجود جناح زدگی و جناح گرایی بیرون بیایند و تنها به سمت و جهت اسلام ناب محمدی (ص) معطوف شوند پیشرفت برنامه ها نیز به مراتب قوی تر می شود.

 

وی افزود:باید به جای پرداختن به موضوعات ناچیز به مسائل مهم توجه شود تا دشمن نتواند برای ما برنامه ریزی کند.

 

باباییان با اشاره به سفر رییس جمهور به دوکشور اروپایی این سفر را حائز اهمیت هایی از چند جهت دانست و گفت: آمریکا پس از خروجح یکطرفه از برجام به دنبال منزوی نمودن ایران اسلامی بود اما این سفر ان هم به دو کشور مهم این سخن سخیف آمریکا را برملا می کند و رسوایی آمریکا و رژیم صهیونیستی را رقم می زند.

 

وی افزود: ما بارها تکرار کرده ایم که هیچکدام از کشورهای اروپایی قابل اعتماد نیستند و نمی توان به انها اعتماد کرد.

 

باباییان به اقدام برخی کشورهای اروپایی در این سفراشاره نمود و گفت: اروپایی ها صادق و قابل اعتماد نیستند ، وقتی رییس جمهور به اروپا می رود اروپایی ها از جمله آلمان و بلژیک با شیطنت و با کمک منافقینی که انسان ها را به خاک و خون کشیدند طرح سخیفی را ایجاد کردند.

 

وی عنوان کرد: باید تشکری جدی از رییس جمهور خود داشته باشیم که رییس جمهور ما مقتدرانه و انقلابی وارد بحث در این دو کشور شد و با تاکید بر اینکه صهیونیست ظالم ، مجرم و اشغالگر است بر به رسمیت نشناختن اسراییل تاکید کرد.

 

باباییان به سخنان رییس جمهور در خصوص صدور نفت اشاره نمود و بیان داشت: اگر قرار باشد ایران نفت صادر نکند منطقه نیز نمی تواند نفت صادر کند و این سخنی دقیق و بجا بود.

 

وی ادامه داد: ما از دولتمردان توقع چنین رفتاری انقلابی محکم و بدون ضعف داریم.

 

وی با بیان اینکه اقدام تمام ایرانی آبرسانی به آبادان و خرمشهر با همت غیورمردان سپاه پاسداران خبری خوشحال کننده بود افزود: دشمن خیلی تلاش کرد از این وضعیت سواستفاده کند که به فضل الهی سوء  نیت دشمن برملا شد. 

 

باباییان به نگرانی رهبر انقلاب از بازار ارزو سکه و نامه ای که رهبر انقلاب برای رییس جمهور نوشتند اشاره نمود و گفت:در این زمینه طی هفته های گذشته خبرهای خوبی نشنیده ایم که باید این وضعیت نیز سامان پیدا کند.

 

وی به حوادث رانندگی در استان و شهرستان قروه اشاره داشت و افزود: افرادی طی هفته گذشته در اثر تصادف از دنیا رفتند از جمله فوت 5 موتور سوار به خاطر نداشتن چراغ عقب که موجب ناراحتی همگان شد. 

 

وی با تاکید بر لزوم رعایت ایمنی از سوی راکبان موتورسیکلت و دیگر رانندگان افزود: نداشتن جاده های مناسب در روستاها و در بخش ها که برخی جاده ها بدون شانه خاکی هستند و تابلوی خطر ندارند و حوادث ناگواری از این دست رخ می دهد که باید اداره راه و شهرسازی هم در این مسئله وارد شد

 

 انتهای پیام/sh.s

جمعه 15 تیر 1397 | 15:37

کد خبر : 30335

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید