کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در دیدار مدیر کل دامپزشکی کردستان با فرماندار دهگلان عنوان شد

تاکید بر توسعه و تقویت آموزش دامداران در روستاها/ مدیر کل دامپزشکی: تحول اساسی برای آموزش دامداران دهگلان صورت می گیرد

پیشگیری از بیماری,مدیر کل دامپزشکی,فرماندار دهگلان,کود مرغی,جهاد کشاورزی,تب برفکی,کلاس آموزشی برای دامداران,بروز بیماری,

فرماندار دهگلان در نشست با مدیر کل شبکه دامپزشکی کردستان خواستار توسعه آموزش دامداران در روستاهای شهرستان شد.

به گزارش کُردتودی، ورمقانی مدیر کل شبکه دامپزشکی کردستان به همراه معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان با فرماندار شهرستان دهگلان دیدار کرد.

 

در این نشست جمال ارشدی فرماندار دهگلان با تاکید بر پیشگیری از بیماریها گفت: پیشگیری باعث می شود که هزینه برای درمان مصرف نشود.


 وی با اشاره به محدودیت منابع و اعتبارات گفت: با توجه به اهمیت سلامت تلاش می شود که آنچه در توان شهرستان است به اداره دامپزشکی شهرستان حمایت مالی شود.


فرماندار دهگلان با اشاره به اینکه آموزش در روستاها برای دامداران مقداری ضعیف است برتوسعه و تقویت آموزش و کلاس توجیهی برای دامداران روستاهای شهرستان تاکید کرد و گفت: نیاز است آموزش جهت ارتقا سلامت بیشتر شود.


  ارشدی در ادامه با اشاره به استفاده کشاورزان شهرستان از کود مرغی غیر فرآوری برای کشت سیب زمینی گفت: کود مرغی عوارض بیش از حد برای سلامت انسان دارد و سلامت خطر می اندازد که نیاز است کشاورزان در این راستا آموزش دیده و توجیه شوند.


 فرماندار دهگلان با ارائه پیشنهادی خواستار آموزش کشاورزان و دامداران توسط شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی و جهاد کشاورزی در اواخر آبانماه شد.  

 

ورمقانی مدیر کل دامپزشکی کردستان


ورمقانی مدیر کل دامپزشکی کردستان با اشاره به اینکه شهرستان دهگلان به لحاظ بیماری در سال گذشته شهرستانی پاک اعلام شده اظهار داشت: در فاز اول مبارزه با بیماری تب برفکی صد در صد روستاهای شهرستان طی یک ماه پوشش کامل داده شده است.


 ورمقانی گفت: در بحث آنفلو آنزای پرندگان خوشبختانه مرغداریهای مرتب پایش شده و کلاس توجیهی برای مرغداران در برنامه امسال گنجانده شده و کلاس آموزشی نیز در روستاها برگزار خواهد شد.


وی اظهار داشت: سال گذشته اعتبارات مصوب شهرستان 450 میلیون با دریافت نقدی 180 میلیون تومان  که 48 درصد آن تخصیص داده شد و مابقی به صورت اسناد یک ساله و دو ساله بوده وبرای سال جاری مبلغ 650 میلیون تومان  آعتبار بر آورد شده است.


مدیر کل دامپزشکی کردستان قول مساعد دادکه امسال در بحث آموزش برای دامداران تحول اساسی در شهرستان دهگلان صورت گیرد.


مخدومی معاون سلامت دامپزشکی کردستان


مخدومی معاون دامپزشکی کردستان در ادامه گفت: با توجه به این که استان کردستان به مرز کشور عراق نزدیک است باعث شده که یک سری از بیماریها استان ما را تهدید کند.


 وی افزود: حوزه دامپزشکی در بحث پیشگیر نیازمند هزینه بالاست زیرا دامپزشکی مستقیم با سلامت انسان در ارتباط است که باید قبل از بروز بیماری پیشگیری صورت گیرد.


معاون سلامت دامپزشکی کردستان خواستار حمایت فرمانداران شهرستانهای استان در راستای حمایت مالی جهت پیشگیری از بیماریهای دامی شد.

 

 

انتهای پیام/

 

چهارشنبه 13 تیر 1397 | 18:35

کد خبر : 30325

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید