کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سایه سنگین استخدامی های غیرقانونی بر سر شهرداری سنندج؛

شهرداری سنندج از پرونده کارکنانش تحقیق و تفحص می‎کند

استخدامی غیرقانونی، شهرداری سنندج، نیروهای شهرداری، شهردار سنندج، شهر سنندج، پرونده کارکنان شهرداری سنندج

معاون توسعه و مدیریت منابع شهرداری سنندج، گفت: با هدف ارزیابی و بررسی عملکرد  کارکنان پرونده کاری تمامی پرسنل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش کُردتودی، کمال کاظمی در این خصوص، اظهار داشت: منابع انسانی بعنوان باارزش ترین منابع هر سازمانی هستند که در تحقق و پیشبرد اهداف و برنامه های آن سازمان نقش  بسزایی دارند.

 

کاظمی بیان کرد: شهرداری یکی از ارگانهایی است که  بیشترین ارتباط را با شهروندان دارد و لزوم ساماندهی منابع انسانی در این نهاد مردمی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 

وی گفت: در راستای ارزیابی عملکرد کاری کارکنان دستورالعمل ساماندهی منابع انسانی، دستور العمل رفاهی کارکنان و دستورالعمل کمیته سلامت کاری کارکنان تهیه و تدوین شده و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تقدیم شده است.

 

کاظمی اعلام کرد: بررسی  دستور العمل ارزیابی عملکرد کارکنان هم توسط این معاونت مورد بررسی  قرار گرفت و با رفع مشکلات و نواقص آن دستور العمل جدید تدوین شده و بزودی جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارجاع داده می شود.

 

وی عنوان کرد: بررسی وضعیت و عملکرد کارکنان در راستای ارتقاء خدمت به شهروندان و تکریم ارباع رجوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

کاظمی افزود: شهرداری سنندج با داشتن  2400 پرسنل در بخشهای مختلف قطعاً در بعضی از قسمتها دارای مشکلات و ضعف هایی است که وظیفه این معاونت بررسی این آسیب ها و رفع مشکلات در جهت بهره وری و خدمات رسانی شایسته تر و مطلوب تر است.

 

وی از بررسی پرونده کاری تمامی کارکنان شهرداری خبر داد و گفت: در راستای ارزیابی عملکرد کارکنان پرونده تمامی پرسنل در کیمسیون های مختلفی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

کاظمی  تاکید کرد: در گام نخست پرونده  کارکنانی که پرونده آنها دارای ابهامات و شبهاتی بود  در اولویت رسیدگی قرار گرفت که در حال حاضر فعالیت کاری 60  نفر ازکارکنان شهرداری در بخش های آتش نشانی، اجراییات، خدمات شهری به حالت تعلیق در آمده و پرونده آنها  در حال بررسی است.

 

وی بیان کرد: در برسی پرونده کارکنان نحوه عملکرد، مدرک تحصیلی، غیبت های غیر موجه، ایجاد نارضایتی در برخورد با شهروندان و همچنین تخلفات انضباطی در خصوص دخالت در ساخت وساز های غیر مجاز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

کاظمی عنوان کرد: پس از بررسی  و ارزیابی عملکرد، کارکنانی که مشکل خاصی نداشته باشند در شهرداری به فعالیت کاری خود ادامه می دهند.

 

معاون توسعه و مدیریت منابع شهرداری سنندج ابراز امیدواری نمود: با برسی کامل پرونده کاری کارکنان بتوانیم گام مهمی در جهت روند مثبت خدمات رسانی به شهروندان، تکریم ارباب رجوع و پیشرفت بیش از پیش برنامه و طرحهای شهرداری برداریم.

 

 

 

 

کمالی دو روز پیش هم در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه  61 نفر از نیروهای شرکتی شهرداری سنندج تعلیق شدند، گفته بود: پس از بررسی‌ پرونده‌های نیروهای شرکتی، این افراد به‌دلیل جعل و نقص مدرک تحصیلی، نداشتن کارت پایان خدمت، غیبت غیرموجه در محل کار، ایجاد نارضایتی در برخورد با ارباب رجوع و تخلفات انظباطی شامل دخالت در ساخت و سازهای غیرمجاز از کار تعلیق شدند.

 

او عنوان کرده بود:: این 61 نفر نیرو گرچه جزو نیروهای شرکتی هستند اما سالیان سال است که در شهرداری مشغول به‌کار و هر سال شرکت‌هایی هم که برنده می‌شدند، اجازه اخراج آنها را نمی‌دادیم چراکه برای آنها هزینه زیادی همچون شرکت در کلاس های آموزشی کرده‌‌ایم.

 

وی گفته بود: بررسی پرونده‌های پرسنل خود شهرداری نیز در دستور کار قرار گرفته و امروز نیز یک مورد تخلف دیگر شناسایی کردیم.

 

کاظمی اظهار داشته بود: چنانچه پس از بررسی‌ها پرونده هرکدام از این افراد، مشکلی نداشته باشد، همانند گذشته ادامه کار خواهند داد و اگر تخلف هرکدام از آنها ثابت شود، اخراج و نیرویی دیگر جایگزین نمی‌شود چراکه در شهرداری سنندج دو هزار و 400 نفر نیرو و نیروی مازاد داریم.

 

 

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 7 تیر 1397 | 09:55

کد خبر : 30284

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید