کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آغاز اجرای طرح کنترل و پلاک کوبی سگ های بلا صاحب در سنندج

آغاز اجرای طرح، کنترل و پلاک کوبی، سگ های بلا صاحب در سنندج

سرپرست سازمان پسماند شهرداری سنندج گفت : با هدف جلوگیری ازافزایش زاد و ولد سگ ارتقاء سطح بهداشت و جلوگیری از سرایت برخی بیماریهای مسری طرح کنترل وپلاک کوبی سگ های بلاصاحب در سطح شهر در حال اجرا است.

به گزارش کُردتودی، سرپرست سازمان پسماند شهرداری سنندج اظهار داشت: یکی از معضلات سطح شهر بحث ورود سگ های بلا صاحب در محیط شهری است که مشکلات فراوانی را برای شهروندان بوجود آورده است.


مهندس سیروان غفوری بیان کرد: عدم بموقع گذاشتن زباله توسط شهروندان در شب ها  واتصال برخی  روستاهای حاشیه شهرها باعث شده که در سالهای اخیر تعدادسگ های بلاصاحب در سطح شهر افزایش یابد.


وی گفت: در راستای اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت حیوانات مزاحم شهری بویژه سگ های بلا صاحب از اواخر سال گذشته با مشارکت تعدادی از سازمانهای مردم نهاد طرح کنترل این حیوانات در دستور کار این سازمان قرار گرفت.


غفوری اعلام کرد: هدف از اجرای طرح کنترل جمعیت  سگ های بلا صاحب آسایش شهروندان ،رفع مزاحمت این حیوانات ، ارتقاء سطح بهداشت عمومی، حذف روش های سنتی و غیر علمی  و جلوگیری از  انواع بیماری مسری نظیر هاری و کیست هیداتیک است.


وی از آغاز اجرای طرح کنترل و پلاک کوبی سگ های بلا صاحب در سطح شهر خبر داد و گفت : در فاز نخست این طرح در ناحیه منفصل نایسر و تعدادی از شهرکهای بهاران نظیر شهرک زاگرس ،ویلا شهر و علوم پزشکی در حال اجرا است.


 غفوری عنوان کرد : در راستای اجرای این طرح سگ های بلا صاحب در مناطق ذکر شده جمع آوری شده و به پناه گاههای در نظر گرفته شده منتقل می شود.


وی تصریح کرد : پس از جمع آوری سگ های بلا صاحب نسبت به انجام واکسناسیون ( تزریق آمپول ضد هاری )، عقیم سازی ، انگل زدایی  و پلاک کوبی بر روی گوش این حیونات توسط متخصصان انجام خواهد گرفت.


سرپست سازمان پسماند شهرداری سنندج اعلام کرد : مکاتبات لازم برای اجرای این طرح در سایر نقاط سطح شهر هم صورت گرفته و در صورت انجام هماهنگی لازم و همکاری سایر ارگانهای مرتبط  این طرح در تمامی مناطق سطح شهر انجام خواهد گرفت.


 
 انتهای پیام/m.r

یکشنبه 3 تیر 1397 | 08:39

کد خبر : 30256

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید