کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سالن 6 هزار نفری سنندج در انتظار عملی شدن وعده مسئولان

سالن 6 هزار نفری، کردستان ، بازدید استاندار

یکی از دغدغه‌های مردم بویژه جوانان و ورزشکاران در استان کردستان نداشتن سالن ورزشی مدرن برای تمرین و برگزاری مسابقات مهم کشوری و بین‌المللی است که امید است با افتتاح این طرح، زمینه توسعه ورزش در این استان فراهم شود.

به گزارش کُردتودی، به منظور بهره مندی استان کردستان و شهر سنندج از یک ورزشگاه مدرن و چند منظوره، کلنگ احداث مجموعه ورزشی 22 گولان سال 70 به زمین زده شد اما با گذشته 26 سال هنوز تکمیل نشده و بخش قابل توجهی از آن ناتمام مانده است.


سالن سرپوشیده 6 هزار نفری اصلی‌ترین طرح این مجموعه است که کلنگ احداث آن سال 84 بر زمین زده شد و قرار بود از محل اعتبارات ملی و در مدت سه سال به بهره برداری برسد ولی با گذشت 12 سال، فقط ستون های قد برافراشته آن در منظر عمومی خودنمایی می کند.


این طرح ورزشی با مشارکت و مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و زیر نظر وزارت ورزش و جوانان در حال ساخت است.

 

بهمن مرادنیا طی بازدید از این سالن ورزشی با بیان این که سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج از نیازهای استان و شهرستان است گفت: ما در استان برای برگزاری مراسم بزرگ از جمله کنگره بزرگ ۵۴۰۰ شهید مکان مناسبی نداریم و لازم است این پروژه حتماً در زمان پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسد.


وی عزم مسئولان در تزریق اعتبار برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی و ورزشی را ارزشمند دانست و گفت:  تالار فرهنگ سنندج نیز با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد از نیازهای اساسی بخش فرهنگ است که باید هرچه زودتر به نتیجه برسد.

 


وی افزود: در شهر سنندج که از مراکز مهم فرهنگی در کشور به شمار می‌رود محل مناسبی برای اجرای برنامه های فرهنگی نداریم و اتمام این پروژه درخواست همه هنرمندان و اهالی فرهنگ است.

 


معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز در این بازدید با بیان این که سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است افزود: امسال تخصیص ۱۰۰ درصدی  برای این پروژه داده شده و شنبه آینده نیز جلسه‌ای با حضور متولیان برای رفع موانع برگزار خواهد شد.


وی ادامه داد: طبق قول مساعد پیمانکار سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج پایان تابستان سال‌جاری به اتمام خواهد رسید.

 

یکی از دغدغه‌های مردم بویژه جوانان و ورزشکاران در استان کردستان نداشتن سالن ورزشی مدرن برای تمرین و برگزاری مسابقات مهم کشوری و بین‌المللی است که امید است با افتتاح این طرح، زمینه توسعه ورزش در این استان فراهم شود.


 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 30 خرداد 1397 | 12:26

کد خبر : 30232

منتشر کننده : م ر/a

شهروند پاسخ چهارشنبه 30 خرداد 1397 | 13:05

0
3

یادش بخیر زمانی که مرحوم هاشمی رفسنجانی کلنگ احداث آن استادیوم را به زمین زد ما جوان بودیم وفکر می کردیم که در عرض ۲یا۳ سال ورزشگاه به اصطلاح ۲۵۰۰۰ نفری سنندج ساخته می شود. گرچه بعدها ظرفیت آن را از ۲۵۰۰۰ به ۱۵۰۰۰ نفر تقلیل دادند، اما همان را نیز نساختند. اکنون بچه های ما نیز ازدواج کرده اند و دارای بچه های چند ساله هستند اما ورزشگاه همچنان تکمیل نشده است که جای خجالت دارد. از آن زمان تا کنون ورزشگاه های متعدد و بزرگتری نیز در ایران ساخته و به بهره برداری رسیده است اما معلوم نیست چرا این پروژه همچنان در گیر و دار وعده و وعید این مسئول و آن وزیر است. واقعا چرا؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید