کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

برای عبور موفقیت آمیز از فصل تابستان هیچ راهی جز مدیریت مصرف وجود ندارد

مصرف برق، تابستان، کردستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: شرایط تابستان سال جاری بسیار متفاوت تر از سال های گذشته است و با توجه به کمبود انرژی برق، هیچ راهی جز مدیریت مصرف در بخش های مختلف وجود ندارد.

به گزارش کُردتودی، هیوا لهونیان در نشست تخصصی بهینه سازی مصرف برق در بخش اداری كه با حضور مسئولان انرژي و مديران روابط عمومي ارگانها و دستگاههاي اجرايي برگزار شد، گفت: علیرغم شرایط سخت و مشکلات پیش رو باز هم با اعمال راهکارهای ساده مدیریت مصرف در تعرفه های مختلف می توان تابستانی بدون خاموشی  را پشت سر گذاشت اما این مهم مستلزم همکاری همه جانبه مشترکین برق برای مصرف مسئولانه به ویژه در ساعات اوج مصرف می باشد.

 


لهونیان تأکید کرد: در سال جاری پیش بینی مصرف زمان پیک کشور ، ۵۸ هزار مگاوات است که از این بخش حدود 20 هزار مگاوات مربوط به استفاده از وسایل  سرمایشی در ساعات گرم روز مي باشد و  حدود 5 هزار مگاوات در اين بخش هم در بخش اداری مصرف می شود که انتظار می رود ادارات و دستگاه های اجرایی استان با اعمال راهکارهای مدیریت مصرف،  زمینه کاهش مصرف و تأمین برق پایدار برای شهروندان را فراهم آورند.

 


مهندس لهونيان ادامه داد:  با توجه به شرایط خاص امسال برای تأمین برق پایدار در فصل تابستان در نشست های متعدد با استاندار محترم و سایر مقامات استانی تهمیدات ویژه ای اندیشیده شده است و مقرر شده در همه ادارات یک نفر به عنوان مسئول یا رابط انرژی تعیین شود تا با کسب آموزش های لازم و همکاری و ارتباط مداوم با شرکت توزیع برق استان کردستان،  مصرف برق را در بخش های روشنایی و گرمایشی کاهش دهند.

 


وی یادآور شد: سهمیه کاهش پیک مصرف در استان کردستان 50 مگاوات است و اگر مصرف استان به این میزان کاهش پیدا نکند قطعا ناچار به اعمال خاموشی در سطح استان خواهیم بود.

 


مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به رواج بد مصرفی در بخش انرژی کشور تصریح کرد: براساس محاسبات انجام شده و در صورت افزایش بهره وری و داشتن مصارف منطقی و معمولی حتی با نصف میزان انرژی تولیدی کشور هم می توان کشور را بدون هیچ مشکلی اداره کرد و از این رو اهتمام جدی برای افزایش بهره وری انرژی و کاهش مصارف غیر ضروری لازم است.

 


وی با شاره به بخشنامه کاهش 10 درصدی مصرف برق در بخش اداری اظهار کرد: خوشبختانه دولت در موضوع کاهش مصارف غیر ضروری برق در بخش ادارات جدی است و از این رو همه ادارات و ارگان ها را مکلف به کاهش 10 درصدی مصرف برق و نیز تأمین 20 درصد از مصارف خود از انرژی خورشیدی کرده است که یک گام مهم و اساسی برای بهینه سازی مصرف انرژی به شمار می رود.

 


وی در ادامه به نقش مهم رابطین انرژی و مدیران روابط عمومی در فرهنگ سازی کاهش مصرف برق در ادارات اشاره کرد و افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده مقرر شده هزینه صرفه جویی در مصرف انرژی ادارات به صورت پاداش و کارانه به پرسنل مرتبط  با موضوع کاهش انرژی پرداخت شود و امیدواریم با یاری و مشارکت رسانه ها و آحاد مختلف مردم بتوانیم تابستانی بدون خاموشی را در استان کردستان سپری کنیم.

 


در ادامه این سمینار معاون اداری دفتر فنی استانداری، با اشاره به وضعیت مصرف برق در بخش اداری بر لزوم بازنگری در سیاست های اعمالی در خصوص مصرف انرژی و تعیین استاندارد های لازم برای ممیزی و تعیین و دمای انرژی ساختمان های اداری تأکید کرد.

 


  فرزاد عارفی افزود: علیرغم اینکه حدود 300 روز از سال در کشور تابش مناسب خورشید وجود دارد، متاسفانه سهم کمی از انرژی مصرفی برق در بخش خورشیدی تأمین می شود و انتظار می رود ادارات در استان کردستان در خصوص استفاده از انرژی خورشیدی اقدامات جدی تری انجام دهند.
وی افزود: با توجه به جدیت استانداری در خصوص بهینه سازی مصرف برق ادارات، گزارش میزان مقایسه ای مصرف برق به صورت هفتگی و ماهانه به استانداری برای اتخاذ تصمیمات لازم ارائه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/m.r

 

سه شنبه 29 خرداد 1397 | 12:04

کد خبر : 30218

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید