کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نگاهی بر 90 دقیقه فوتبال دیدن رییس جمهور؛

آیا کاخ نشین درد کوخ نشینان را می داند؟/ درد واقعی درد بی دردی است

درد بی دردی، رییس جمهور،جام جهانی،کاخ نشین،کوخ نشینان،درد،حسن روحانی،فوتبال،ایران،مراکش

دیدن فوتبال ایران و مراکش توسط رییس جمهور شاید نشان از وضعیت عالی و بدون مشکل کشور در تمامی زمینه ها باشد که دیگر هیچ کاری باقی نمانده مگر دیدن فوتبال!!!!

به گزارش کُردتودی، پس از دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و مراکش تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که حسن روحانی رییس جمهور کشور با خیالی آسوده در منزل به تماشای فوتبال نشسته است و مشغول به تشویق تیم ملی می باشد.

 

همچنین روحانی در توییتر خود پس از دیدار تیم های فوتبال ایران و مراکش در پیامی خطاب به فوتبالیست های ایرانی نوشته است:  بازی و رقابت شما و نتیجه ای که گرفتید، تمام مردم ایران را خوشحال کرد، بچه ها از شما متشکرم

 

رییس جمهور کشور در حالی 90 دقیقه از وقت خود را صرف دیدن فوتبال می کند که شرایط اقتصادی کشور برای همگان واضح و مشخص شده است و اگر مردم ایران این روزها خوشحال هستند نه بخاطر سیاست های دولت تدبیر و امید که 5 سال رنگ لبخند را از لبان مردم این دیار گرفت بلکه به واسطه گل بخودی بازیکن مراکش می باشد و بدون شک هیچکس از دیدن تصاویر تشویق رییس جمهور ذوق زده نمی شود چرا که رییس جمهور یک کشور که وضعیت معیشتی مردم کشور خود را به خوبی درک کرده باشد نخواهد توانست شبی آرام سر بر بالین بگذارد چه برسد به آنکه بخواهد 90 دقیقه فوتبال ببیند.

 

اینجاست که باید گفت کاخ نشین کجا درد کوخ نشینان را خواهد فهمید ؟ آنجا که کارگری از شرم فرزندانش نمی تواند شب به خانه بازگردد چه برسد به انکه بخواهد 90 دقیقه فوتبال ببیند؟ آنجایی که جوان ایرانی تنها دلخوشی اش یک ماه دیدن فوتبال باشد و پس از ان بازهم خیابان ها را برای یافتن یک شغل آبرومند زیرورو کند! یا آنجا که پدر و مادری نتوانند مخارج تحصیل فرزند خود را تامین نمایند تا تنها دلخوشی های انان روزی سرانجام آنچه خود می خواستند و نشد باشند!

 

بله اینجاست که باید گفت کاخ نشین کجا درد کوخ نشینان را خواهد فهمید؟ جام جهانی امروز به فرصتی تبدیل شده است تا شاید مردم فراموش کنند وعده هایی را که رییس جمهور کشور از همین تلویزیونی که بر ان خیره شده است به مردم داد و قول داد که دلار تحت کنترل است و شرایط تغییری نخواهد کرد و ....

 

کاش یک نفر باشد و زمانی که دکتر حسن روحانی مشغول تماشای فوتبال جام جهانی است یک کلیپ از وعده های توخالی او را پخش کند تا شاید فراموش کار به یاد آورد انچه را به 80 میلیون نفر وعده داده است!

 

اما آنچه که کاخ نشین را از کوخ نشین جدا می کند، این است که درد تنها درد فوتبال دیدن نیست ، درد واقعی درد بی دردی است که نمی گذارد کاخ نشین بداند کوخ نشین چه می کشد در شبی که از گرسنگی سحر ندارد تا افطاری در انتظار ان باشد و لقمه نان و خرمایی که شاید ماه ها و سال ها از بوی تازه آن گذشته باشد.

 

آری درد واقعی اینجاست، درد واقعی درد بی دردی است، آنجایی که قهقهه ی رییس جمهور مانع از شنیدن صدای اشک کودکانی می شود که هنوز هم در سرپل ذهاب منتظر ساخته شدن خانه هایشان هستند، درد واقعی درد بی دردی است اینک که این یار دوازدهم دولت دوازدهم را در طاقچه خانه جا گذاشته است و چشم بر حقایق جامعه خود بسته است، درد واقعی درد بی دردی است که کف زدن های رییس جمهور مانع از شنیدن صدای دست پینه بسته کارگران ذوب اهن کردستان می شود که سال هاست بیکار و آواره شهر و دیار غربت شده اند...

 

و چقدر تلخ است که اینجا درد ما، درد بی دردی است!!!

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 27 خرداد 1397 | 10:51

کد خبر : 30190

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید