کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

افزایش رضایت مشترکان از رفع به موقع اتفاقات/ بیش از ۶ هزار حادثه آب و فاضلاب در شهر سنندج رفع شده است

آب و فاضلاب، کردستان ، سامانه 122

مدیر مرکز امداد و حوادث آب و فاضلاب شهری سنندج گفت: طی ۷ ماهی که از فعالیت این مرکز به شکل کنونی آن می گذرد، ۶۲۱۷ حادثه رفع شده که از این تعداد ۴۴۸۷ حادثه در بخش آب و ۱۷۳۰ حادثه در بخش فاضلاب بوده است.

به گزارش کُردتودی، حمید شالپوش اظهار کرد: ساختار جدیدی در مرکز امداد و حوادث ایجاد شده که نقطه آغاز آن از بیستم آبان ماه سال گذشته بوده است.

 

وی افزود: چارت سازمانی آب و فاضلاب شهر سنندج از گذشته به این صورت بود که دارای ۴ منطقه بهره برداری و اتفاقات بود که پس از تغییر مدیریت ارشد مجموعه و بررسی های انجام شده با توجه به حجم زیاد اتفاقات و عدم ترمیم به موقع هدررفت آب، تصمیم به متمرکز شدن مناطق در بحث امداد و حوادث گرفته شد.

 

مدیر مرکز امداد و حوادث آب و فاضلاب شهری سنندج گفت: از سال گذشته سامانه ۱۲۲ که پل ارتباطی ما و مشترکان است، وسعت، ابعاد و ساختار جدیدی به خود گرفته و هر نوع حادثه اعم از حوادث بخش آب (انشعابات شبکه های اصلی و فرعی و خط انتقال) تنش آبی، افت فشار و گرفتگی در بخش فاضلاب به این سامانه اعلام و ثبت حادثه می شود و سپس به صورت اتوماتیک به حوزه امداد و حوادث ارجاع و در این مرکز در ۴ مرحله بر روی اتفاق کار می شود.

 

شالپوش این ۴ مرحله را دریافت امداد، اعزام اکیپ، آغاز عملیات و پایان عملیات عنوان کرد و گفت: این فرآیند به نوع حادثه و شرایط محل وقوع بستگی دارد و تلاش کرده ایم با توجه به نیروی انسانی و تجهیزات در اختیار، متوسط زمان رفع حادثه را نیز به پائینتر از میانگین کشوری برسانیم.

 

 

وی با یادآوری کاهش زمان رفع حادثه از دو روز به ۵ ساعت خاطرنشان کرد: مهمترین اقدامی که موجب این تسریع در کار شد، متمرکز سازی امداد و حوادث بود، چراکه موجب می شود صدور دستور و نظارت از یک نقطه انجام شود و چند فیلتر یا گام نیز برای فعالیتها پیش بینی شده که روند اجرا و رفع اتفاق را تسریع می بخشد.

 

شالپوش تصریح کرد: پس از رفع هر حادثه، پایان کار ثبت می شود و وارد سامانه ۱۲۲ می شود و حدود نیم ساعت بعد، همکاران این سامانه با مشترکان تماس گرفته و میزان رضایت آنها از فعالیت انجام گرفته را جویا می شوند و خوشبختانه مردم تاکنون اظهار رضایت داشته اند.

 

انتهای پیام/m.r

پنجشنبه 24 خرداد 1397 | 10:43

کد خبر : 30170

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید